Pannen van het vuur bij Hemelrijk in Hulst 6 'Als ze zich maar fatsoenlijk gedragen' Werken op kruispunt zv Van Gelder plaatst wel enkele kant tekeningen. „Als ze zich maar op een fatsoenlijke manier gedragen en het pand moet natuurlijk in orde zijn." De reactie van Van Gelder lijkt op vallend. De huisvesting van ar beidsmigranten riep onder meer in Kloosterzande, nog niet zo lang ge leden, verzet op. De Vereniging van Bungaloweigenaren op de Braak man trok recent aan de bel over het onderbrengen van arbeidsmigran ten op vakantiepark Marina Beach. De situatie in Axel is anders, vindt Van Gelder. „Wij ageren als stads raad al tijden tegen de toenemende leegstand in het centrum. Het hotel dat nu wordt verbouwd, was flink aan het verpauperen. Aan die ver loedering wordt nu een halt toege roepen." In het hotel komen dertig ar beidsmigranten met een hogere opleiding, is de stadsraad gemeld. Een beheerder zal worden aange steld. Ontwikkelaar IN2B uit Utrecht heeft eveneens het direct achter het hotel gelegen bankge bouw aan de Noordstraat gekocht om een nooduitgang te kunnen maken. Vier arbeidsmigranten kunnen daar wonen op de boven verdieping. Christianne de Meijer heeft er (nog) haar afslank- en bewegings studio Slen World. Ze voelt zich ge dwongen te verhuizen, omdat be woning en haar activiteiten volgens haar niet samengaan. „De ge meente kan de huisvesting van ar beidsmigranten hier niet tegen houden. Er zit een woonbestem ming op, maar ik zit daardoor wel klem. In goed overleg zou een alter- natief worden gezocht, maar tot nu toe is daar niks van terecht geko men." Christianne zit ermee, en niet al leen met de huisvesting van haar zaak. Ze vreest dat er op den duur te veel arbeidsmigranten in het cen trum van Axel komen. „Enkele pan den zijn daarvoor al in gebruik, maar aan de Noordstraat staan er nog verschillenden leeg..." „Het is beter dat een pand wordt Huisvesting in de kernen is beter dan ergens achteraf gebruikt dan leegstaat", reageert de Terneuzense wethouder Frank van Hulle. Hij onderkent tegelijkertijd 'het gevaar' dat Christianne de Mei jer signaleert. „Als er op veel plek ken aan de Noordstraat arbeidsmi granten komen wonen, krijg je toch een bepaalde uitstraling. Mensen die ergens permanent wonen, gaan vaak anders met hun omgeving om. Zoals overal gaat het erom het evenwicht te bewaren." Dat speelt niet alleen in Axel, maar in praktisch alle kernen van Terneuzen, volgens Van Hulle. Het aantal arbeidsmigranten neemt toe door de aantrekkende economie. De gemeente Terneuzen is bezig daarvoor een beleid te ontwikke len. Huisvesting 'ergens achteraf, zoals in het kassengebied bij West- dorpe, heeft in elk geval niet de voorkeur van Van Hulle. Een verzoek van de bouwer van Nieuwe Sluis in Terneuzen om werknemers bij het bedrijventer rein Maintenance Valuepark te huisvesten wordt 'grondig beke ken'. Van Hulle zegt daar alvast over: „Ik weet niet of we dat moeten toelaten. Je steekt mensen toch min of meer weg. Nee, dan kun je beter huisvesting hebben in of bij de ker nen. Hebben winkels daar er ook nog iets aan." Ondertussen neemt, weet Van Hulle, het aantal klachten uit dor pen en wijken over slecht onder houden panden waarin arbeidsmi granten wonen het laatste jaar, wel toe. „Maar", stelt hij, „daar moet je die arbeidsmigranten niet op aan kijken, maar de huisjesbazen. Wij treden dan ook op." Restaurant Hemelrijk in Hulst gaat op termijn sluiten. Frank en Irene d'Hooghe, eigenaren van het vaak bekroonde restaurant, gaan met pensioen. „Ik ben er nog niet klaar voor het pand van hen over te nemen", zegt zoon en chef Tho mas (27). Hij is sinds 2012 de baas achter de pannen in Hemelrijk. Thomas trad daarmee in de voetsporen van zijn vader. Sindsdien stuwde hij de zaak tot grote hoogte. He melrijk kreeg in 2014 uit het niets zestien op twintig punten van de toonaangevende gastronomiegids GaultMillau. Dat aantal heeft de zaak nu nog. Volgens beoorde lingssite lens is Hemelrijk zelfs het beste restaurant van Zeeland. De chef zelf werd meerdere keren door GaultMillau genomineerd voor de titel Belofte van het Jaar. D 'Hooghe vindt zichzelf te j ong om nu al de zaak te kopen. Wan neer Hemelrijk de deuren sluit, is nog niet bekend. D'Hooghe. „Voorlopig gaan we volop door met Hemelrijk. Ik denk heel 2018 wel. Ik heb nog nieuwe ideeën, dus we houden het gas erop." KLOOSTERZANDE Het kruis punt van de Karei Doormanstraat- Michiel de Ruij terstraat-Jacob van Heemskerckstraat in Klooster zande wordt vanaf maandag 29 ja nuari aangepakt. Die kruising ligt tussen de nieuwe woonwijk De Singel, die op het voormalige ter rein van aardappelhandel Bas Rijk ligt, en de achterliggende wijk. Op het kruispunt wordt een nieuw verkeersplateau aangelegd. Het as falt moet verwijderd worden, in plaats daarvan komen er klinkers. De werkzaamheden zijn voor carnaval gereed, waarschijnlijk is 9 februari de laatste dag. De kruising is tijdens de werken afgesloten, be halve voor bestemmingsverkeer. IN DE REGIO Lezing over dodendraad Vermandere in Scheldetheater Inschrijven voor carnaval MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 19 januari 2018 Arbeidsmigranten welkom in Axel Horecapand Het Wapen van Zeeland aan de Markt in Axel stond jaren leeg. Nu wordt het verbouwd om arbeidsmigranten te huisvesten. „Niet verkeerd", oordeelt voorzitter Henk van Gelder van de stadsraad Axel. Harmen van der Werf Axel De verbouwing bij Het Wapen van Zeeland is gestart, foto peter nicolai - Frank van Hulle, wethouder Bob Maes Hulst KOEWACHT Prof dr Alex Van- neste houdt van avond in De Vla schaard in Koe wacht een lezing over de doden draad. Hij vertelt over de achtergron den van de elektri sche versperring van de Belgisch- Nederlands grens tijdens de Eerste Wereldoorlog van 1915 tot 1918. Hij doet dat onder meer aan de hand van origineel foto- en filmmateriaal. Vanneste, de ken ner bij uitstek van de dodendraad, is uitgenodigd door de dorpsraad Koe wacht. Aanvang 19.30 uur, entree drie euro. TERNEUZEN De Vlaamse zanger en verteller Willem Vermandere treedt vanavond op in het Scheldetheater in Terneuzen. Hij doet dat met zijn muzi kale kompanen Freddy Desmedt en Pol Depoorter. Ver mandere (1940) verwierf al in de jaren zestig be kendheid met klein- kunstliedjes in het West-Vlaams over dagelijkse dingen en de verschrikkin gen van de Eerste Wereldoorlog. Het concert begint om 20.00 uur, toegang 18 euro. WESTDORPE Wie mee wil doen aan de carnavals optocht zaterdag 10 februari in West- dorpe, kan van avond en morgen middag zijn slag slaan. Carnavals stichting De Koe- ters houdt in café 't Oude Raedhuis in Westdorpe een in- schrijfronde; van daag van 19.00 tot 21.00 uur en mor gen van 14.00 tot 16.00 uur. HERINRICHTING OOSTBURG Het is nogal een put waarin straatwerkers bezig zijn op het Ledelplein in Oostburg. Het werk is onder deel van de omvangrijke herinrichting van het centrum. Eer der werden de winkelstraten en de Markt al van onder meer nieuwe straatstenen, meubilair en beplanting voorzien. Het Ledelplein is als laatste aan de beurt. De kant van restaurant De Smickelaer is een heel eind klaar. Aan de zijde van het Ledeltheater wordt nu het riool aangepakt, waarna de herin richting volgt. FOTO PETER NICOLAI AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: Bingo; 20.00 uur: Toneelvoorstelling 'De dêêl'k van non kelken' door De Scheldegalm EMMADORP Bezoekerscentrum Saeftinghe, 15.00 uur: Hoogwatertel ling vogelwerk groep De Steltkluut HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; 13.30 uur: Jeu de boules, bridge; Markt, 19.30 uur: Hulst by light run (19 uur warming up) KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; De Binnendeur, 10.00 uur: Wandel club KOEWACHT De Vlaschaard, 19.30 uur: Lezing over den Dooden- draad OOSTBURG Ledeltheater, 20.15 uur: Bert Gabriëls, met 'Gelukzoeker', cabaret-theater SAS VAN GENT St. Albert, 13.00 uur: KBO biljarten, bridge; De Statie, 8.00- 12.00 uur: Schrijf mee aan toekomst visie van Sas van Gent; 18.45 uur: Jeugdschaken SINT JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Tekenen; 13.00 uur: Biljarten SLUIS Grote Markt, 08.00- 16.00 uur: Week markt SLUISKIL Meulengat, 13.30 uur: Biljarten TERNEUZEN Winkelcentrum Zuidpolder, 8.30- 16.00 uur: Week markt; De Veste, 13.00 uur: Soos; 19.30 uur: Culturele avond met optre den shantykoor De Dekzwabbers; Portaal van Vlaan deren, Binnenvaart- weg 9,13.00-17.00 geopend; De Ka meleon, 20.00 uur: Bingo; Schelde theater, 20.00 uur: Willem Vermandere met 'Den Overkant' WESTDORPE Café 't Oude Raed huis, 19.00-21.00 uur: Inschrijven voor carnavalsop tocht van 10 fe bruari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65