II II Aanleg van missende schakel f ietsnetwerk Geen extra losruimte rond Schuithaven in Zierikzee Onderzoek poppodium mag verder 7 SAMENWERKING GEEN OVERLAPPINGEN IN AANBOD POPMUZIEK Theaters aan Zee wil haar programmering afstemmen op het nieuw te bouwen Schouwse poppodium. Het dorpshuis Renesse blijft bij zijn eigen koers. Als er op Schouwen een nieuw poppo dium komt, dan vind ik samenwerking in herent", zegt Peter de Neef van de stichting Theaters aan Zee. „Wij zetten behoorlijk wat muziek weg op Schouwen. Als ik een popact kan boeken die in een zaal van 400 man past, ga ik met de jongens en meisjes van Brogum overleggen. Want ik wil natuurlijk niet in mijn eigen voet schieten. Overlappingen in het aanbod moeten we zien te voorkomen." Volgens het vorige week gepre senteerde onderzoek van de LA- groep heeft een nieuw poppodium op Schouwen alleen kans van sla gen als alle popconcerten daar plaatsvinden. De Neef organiseert veel optredens van singer-song- writers in theater De Weverij (fiZi) in Zierikzee en zou er geen moeite mee hebben als die naar het poppodium gingen. „Concen treren of verspreid houden? Voor beide valt wat te zeggen. Je moet koesteren wat je hebt, maar stil stand is ook niet goed. Ons gaat het om het totaalaanbod op Schouwen." Volgens De Neef staat de pro grammeur van het nieuwe poppo dium voor een grote uitdaging. „Je moet dertig tot veertig keer de zaal uitverkopen. Maar de eredivisie van de Nederlandse popmuziek speelt niet voor 400 man. Dus kom je in het circuit van wat op Noorderslag staat en wat van de popacademie komt. Maar of je daar de zaal mee vol krijgt? Bovendien vist 't Beest in Goes al in die vijver. Dan zou je het oog op Mojo moe ten richten. Die hebben soms een grote band met een onbezette dag in hun toernee." Volgens De Neef gaat concentratie van popmuziek Maar de eredivisie van de Nederlandse popmuziek speelt niet voor 400 man de andere zalen op Schouwen geld kosten. Jeanet Leeuwe, beheerder van het dorpshuis Renesse, beves tigt dat. „Popconcerten kan en wil ik niet missen", zegt zij. „Tussen alle club- en verenigingsgebeuren zorgt zo'n concert voor een leuk omzetje. Ik vind het prachtig hoor, een nieuw poppodium in Zierikzee. Maar alles daar concen treren? Dat gaan we lekker niet doen. Ik krijg van niemand subsi die dus wie houdt mij tegen als ik een popconcert organiseer." ZIERIKZEE Deel twee van het on derzoek naar een nieuw poppo dium in Zierikzee mag worden uit gevoerd. Daar is de gemeenteraad het gisteravond over eens gewor den. Dat betekent echter nog lang niet dat het podium er ook komt. D66 bijvoorbeeld neemt afstand van de aanbeveling dat de popzaal 400 be zoekers moet kunnen bergen. Van D66 krijgt het huidige poppodium Brogum nieuwbouw voor een zaal van 250 op de huidige locatie. LSD en VVD vinden de in het onder zoek genoemde ambities ook te hoog gegrepen voor Schouwen- Duiveland. Verder vindt de VVD dat het nieuwe podium niet het al leenrecht van popprogrammering mag krijgen. „Zeker niet nadat we als gemeente zelf miljoenen in de Geen drie popconcerten op dezelfde avond Campus Cultura hebben gestoken", zei VVD-raadslid Corine den Baars. Verder drongen LSD, Alert! en Christenunie aan op een behoefte onderzoek onder tenminste de 20.000 potentiële klanten van het podium en is de SGP principieel te gen. Wethouder Jacqueline van Burg wil zo snel mogelijk nieuwbouw voor Brogum. „Een behoefteonder zoek wordt al gauw referendum achtig. Ben je voor of tegen een poppodium? En een 'nee' tegen Brogum, is nog geen 'nee' tegen het nieuwe podium." Met het alleen recht van het podium valt het vol gens Van Burg wel mee. „Liet gaat er volgens mij om dat je geen drie popconcerten op dezelfde avond hebt." Deel twee van het onderzoek gaat over de financiën, de locatie (vrij wel zeker bij de nieuwe middelbare school) en de organisatie van het podium. Het onderzoek is pas na de verkiezingen van 21 maart klaar. BURGH-HAAMSTEDE De fietspa den tussen de Vertonsweg en Groe- newoudsweg in Burgh-Haamstede worden met elkaar verbonden. Daarmee werkt de gemeente Schouwen-Duiveland een belang rijke ontbrekende schakel in het fietsnetwerk op de Kop van Schou wen weg. In verband met de werkzaamhe den is het huidige voetpad deze week afgesloten. Naar verwachting houdt die situatie aan tot eind fe bruari. In de tussenliggende peri ode wordt het nieuwe fietspad aan gelegd en ook de route voor voet gangers uitgebreid en verbeterd. Het bestaande voetpad krijgt een nieuwe schelpenverharding. Van het nieuwe stuk blijft een deel on verhard en wordt volstaan met het aanbrengen van houtsnippers. De aannemer is deze week be gonnen met het opruimen van het gebied. Volgende week wordt de strook tussen de Vertons- en Groe- newoudweg door deskundigen on derzocht op de aanwezigheid van (niet gesprongen) explosieven uit de Tweede Wereldoorlog. „De erva ring leert dat sommige mensen niet kunnen wachten om het pad te be treden en toch om de hekken heen lopen. Doe dat mede gelet op uw ei gen veiligheid niet", waarschuwt de gemeente. Ondanks het verzoek van één van de winkeliers komt er geen extra losruimte voor vrachtwagens op of bij de Schuithaven in Zierikzee. Op dit pleintje is een losvak met daarnaast een invalidenparkeer plaats. Een winkelier klaagt dat vrachtwagens hier soms dubbel geparkeerd staan, waardoor haar winkel aan het oog wordt onttrok ken. De ondernemer vraagt om een extra losplaats. In zijn advies aan burgemeester en wethouders meldt deverkeers- ambtenaar dat dubbel parkeren al leen incidenteel voorkomt en dat andere winkeliers geen klachten hebben. Desalniettemin is onder zocht of er een extra losruimte kan worden gemaakt op de hoek van Hoge Molenstraat en Baden Po- wellweg. Door dit parkeerterrein anders in te richten, zou een vak van 24 meter lengte en 2,50 meter breedte kunnen worden ge maakt. Daar kleven volgens de ambte naar echter te veel nadelen aan. Om te beginnen kost het vier par keerplaatsen. Verder is de weg naar de Schuithaven bestraat met klinkers en daardoor ongeschikt voor steek- en palletwagentjes. Grootste nadeel is echter de kans dat vrachtwagenchauffeurs eerst de Schuithaven oprijden, daar zien dat de losruimte bezet is en ver volgens achteruit de Hoge Molen straat insteken. Controle Het gemeentebestuur ziet daarom af van de losruimte, maar gaat wel extra controleren op dubbelparke- ren aan de Schuithaven. vrijdag 19 januari 2018 Theaters aan Zee biedt poppodium helpende hand Bassist Larry Graham in het dorpshuis van Renesse. archieffoto dirk-jan gjeltema Ton van den Nouweland -Peter de Neef, Theaters aan Zee - Jacqueline van Burg Winkeliers aan de Mol en de Schuithaven in Zierikzee zullen het moeten doen met het ene losvak aan de Schuithaven. Er komt geen extra parkeervak. Ton van den Nouweland Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59