44 'Jip gaf Jut en Jul direct een rondleiding' 9 Achter het huis van de zanger/gitarist hebben de heren van de Tilburgse rockband ManCave hun eigen oefenruimte. 'De buren vinden het prima.' e verzameling lege flessen Jack Daniel's begint grote vormen aan te nemen en on der de lampen hangt een walm van rook. „Seks, drugs en rock-'n-roll, toch?", zegt gitarist Francois van Laerhoven (32) met een knipoog. „Het is onze favoriet; goedkoop en lekker", vertelt Bram de Gooijer (33), zanger en gitarist van ManCave. „Zo knalt het testosteron tegen de muren omhoog", zegt bassist Camiel Zee- gers (22); drummer Ruud van Loon (29) knikt instemmend. Het is in ieder geval wat de muzi kanten willen uitstralen. De Til burgse formatie bestaat een halfjaar, heeft twee keer opgetreden en tien eigen nummers geschreven. Belang rijke factor in het creëren van een repertoire is het gebouwtje in de achtertuin van Bram. Daar komt de band samen om songs te schrijven, te repeteren, ideeën uit te werken en wat te drinken. Camiel: „Het is een ideale plek: we zitten geïsoleerd en kunnen onze gang gaan." Buurman Aan de muur hangen verwijzingen naar bands als Kiss en Guns 'N Roses en aan een andere wand is met cd's de bandnaam geschreven. Ruud: „Het is niet zo dat we dit als mancave wilden inrichten, maar zo is het in de afgelopen zes maanden ontstaan, er kwamen steeds meer dingetjes bij. We kunnen hier alles neerleggen. Het komt altijd goed, we gaan relaxed en gezellig met elkaar om." Camiel: „Het scheelt dat we geen grote ego's of aso's in de band hebben." Als er een repetitie op stapel staat, licht Bram altijd even de buren in. „Zij vinden het prima dat we hier spelen en wij houden rekening met het volume. Daardoor zijn er nooit problemen, de buurman staat soms zelfs in de tuin te luisteren." Ongeveer een keer in de week ko- We zitten geïsoleerd en kunnen onze gang gaan men de muzikanten bijeen in de mancave en elke zondag spelen ze in Cultuurfabriek Hall of Fame. Ruud: „Daar kunnen we beter repeteren, maar hier is het gezelliger." Francois: „Daar huren we een ruimte per uur, hier is het meer ongedwongen." Camiel: „Het wordt hier ook altijd laat, we zijn nooit vroeg weg. Ik heb meegemaakt dat we zaten te jammen en dat ik naar buiten keek en de zon zag." Ruud: „We komen hier niet al leen om te spelen, maar ook om te chillen of elkaar te zien." Slaapplek Drummer Ruud gebruikt de ruimte sporadisch ook op een andere ma nier. „Als ik in de stad op stap ben geweest en geen zin heb naar huis te fietsen, bel ik Bram of ik hier kan pit ten." Zo is het tuinhuisje een meer dan vruchtbare plek voor ManCave, die voor de band moet leiden tot nog veel meer nummers en optredens. Camiel: „Het klinkt een beetje cheesy, maar muziek verbindt gewoon." ANNELIES JIP, JUT EN JUL 5 vrijdag 19 januari 2018 Pt M De band komt elke week bijeen in het tuinhuisje van Bram de Gooijer (met zwart T-shirt). FOTO BEELD WERKT Een tuinhuis vol Stan Schrijen —Camiel Zeegers Op haar manege zet Annelies Akkermans (64) uit Dongen ganzen in om kinderen te laten ervaren overwicht te hebben op een dier. De ganzen leren de kinderen geduld te hebben en geven ze tegelijk vertrou wen in hun eigen kunnen. „Tot voor kort had ik Jip en Janneke, maar Jan- neke is tragisch om het leven gekomen. Ze heeft waarschijnlijk per ongeluk een trap van een paard gekregen. Jip is 5, Jut en Jul worden deze zomer 1 jaar. Eigenlijk wilde Frans, mijn man, helemaal geen ganzen. 'Ik wil die killers niet op het erf, zei hij. Dat ze er toch kwamen, is te danken aan twee meiden die hier rijden. Zij vroegen me wat mijn lievelings dieren zijn, buiten de die ren die ik al had. Toen zei ik dat ik ganzen altijd heel leuk heb gevonden. Ze hebben er toen voor mijn verjaardag eentje ge kocht, bij een boer. Die gaf aan dat één gans houden niet goed is voor het dier. Uiteindelijk heeft Frans alsnog betaald voor de tweede gans." Rondleiding „Ik had voor Jip al een nieuw thuis gevonden na het overlijden van Jan neke, maar toen Jut en Jul kwamen, gaf Jip ze di rect een rondleiding. Hij liet zien waar ze allemaal kunnen lopen en sinds dien gaat het erg goed. Bijzonder, want meestal werkt het niet als er nieuwe dieren bij komen. Ik hoop dat het goed blijft gaan, ook als Jut en Jul volwassen zijn." —Martijn Schraven p

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53