T: 1 :.'V n 1' iu i Ik ben een glitteroma 66 mm 7 MAISON MARLOUS Van asbak tot zitzak 4. Bloemetjes L, ///l 5. Bolhoed 6. Muzieknoot Tegelkruisjes Keramiekboor Kitten in kleur In ieder mens schuilt een ekster - een glitteroma zo u wilt - daar ben ik van overtuigd. De een laat hem pas de vrije loop na een paar liter alcohol (vandaar dat De Vlieger van André Hazes het rond sluitingstijd zo ontzettend goed doet in de kroeg), de ander Man BijtHond's Nel Veerkamp - God hebbe haar ziel) koes tert hem juist. Zaken die door de algemeen heer sende norm als kitscherig, smakeloos, hysterisch of fout worden aangemerkt hebben uiteindelijk op ie dereen een bepaalde aan trekkingskracht. Nel Veerkamp Voelt u al tijden een be hoefte uiting te geven aan uw innerlijke glitteroma, maar heeft u geen idee hoe dat aan te pakken? Noem uw heimelijk genoegen dan een guilty pleasure. Onder die noemer kom je tegenwoordig met verras send veel weg. Op de lat Minimalist - Nel Veerkamp bevind ik mij zeker aan de kant van Nel Veerkamp. Ik hou van zaken die glimmen. Van parelmoer, glitters, kitscherige souve nirs, plastic zwanenbloem- potten, hondenbeeldjes, lui paardprints en countrymu- ziek..toch minimaal het Daar moet een kroonluchter met messing, glas en glitters, aldus mijn hormonen Amerikaanse equivalent van het smartlappengenre. Ik ben op die lat slechts een paar centimeter verwijderd van het bestellen van een mini-Trevifontein voor de voortuin. Terwijl ik dit schrijf, wordt door een aannemer gebouwd aan een extra werkruimte aan ons huis die ik inmiddels heb ge claimd als mijn nieuwe WAT DOEN WE ERMEE? werkplek. Die ruimte schreeuwt lamptechnisch gezien om een groot gebaar, aangezien je vanaf de be gane grond zo in de nok kijkt. 'Daar moet iets glim- mendsl', aldus mijn inner lijke ekster. Tets kitsche rigs!', riep mijn innerlijke glitteroma. 'Een kroonluch ter met messing en glas en glitters!' schreeuwden al mijn zwangerschapshormo nen. Glitterig Met dat sentiment toog ik met man en kind naar de kringloop. Alwaar mijn oog viel op deze 12 kilo wegende hysterie. Deze lamp is meer dan ik ooit in mijn glitterig- ste dromen bij elkaar heb gedroomd. Het is de Nel Veerkamp onder de lampen. Mijn Lief was zo goed om hem voor me naar de kassa te tillen. En zelfs nog wat van de prijs af te kletsen. Hij moet zich gerealiseerd heb ben dat het gevaarte tóch buiten zijn gezichtsveld komt te hangen. Wat een beter scenario is dan uitkijken op een mini- Trevifontein. vrijdag 19 januari 2018 GO €9,95, Brabantia ■■■JU €12,50, Doiy Design €16,49 Rocket Design Zorg voor een egale ondergrond. Behandel deze zo nodig voor met een primer. Breng de lijm regelmatig aan met een lijmkam en duw de tegels daar met een schuivende beweging goed in. Met tegelkruis jes zorg je voor gelijke afstanden tussen de te gels. Je kunt in een tegel boren met een kera- miekboortje. Bijvoor beeld voor een leiding die erdoor moet. Kijk uit dat er geen glazuur af springt of dat de tegel barst. Met een tegelsnij der snijd je ze recht door. Laat het tegelwerk goed drogen voordat je gaat voegen en kitten. Met de kleur van de voeg en de kit kun je nu ances aanbrengen. Denk daar dus over na. Hoe minder contrast, hoe gemakkelijker het is om aan te brengen. Kies voor sanitairkit om de boel goed waterdicht te maken. Noem het een 'guilty pleasure' of kom er ge woon voor uit: kitsch heeft op iedereen aantrekkings kracht, meent Marlous. Kroonluchters zijn er in vele soorten en maten. Daarbij is 'kroonluchter' nogal een rekbaar begrip. Feitelijk is een mooie tak boven de tafel met een lichtsnoer er omheen ook al een soort kroonluchter. Op dit idee voortbordu rend: een dergelijke tak kan ieder seizoen of met de wisselende feestdagen een nieuw thema meege geven worden. Hang er paasversiering in, of kleine vaasjes met mooie bloe men. Het is maar een idee, de mogelijkheden zijn eindeloos. Als u voor het échte werk gaat, dan is er wat kroonluchters betreft één gouden regel: geef het ding de ruimte. Kroonluchters zijn echt niet alleen voorbehouden aan kasteelbezitters of een overdadig interieur. Een kroonluchter in een strak interieur kan veel meer im pact hebben dan in een overvloedig gedecoreerde omgeving. Als je alles on derstreept, onderstreep je immers feitelijk niets.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51