In de bouwput 6 INDE ETALAGE Tafel gedekt, iedereen zit. Nog even snel de groenten/aardappelen/pasta afgieten. Je kunt het doen vanuit de pan (deksel schuin), maar dan brand je misschien je handen. Een vergiet is een veiliger alternatief. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: tegelen 1. Monster 2. Vierkant 3. Rvs DE KLUSVROUW Groot en klein Lijmen en voegen vrijdag 19 januari 2018 €17,50, cadeau cadeau.nl €34,95, Eva Solo Het veilige alternatief €75,00, Bugatti ijn eerste tegel ervaring was met mijn toen malige schoonvader Hans. Een enorm handige man van wie ik veel heb geleerd. Ik was 19 jaar en ging vanuit mijn ouderlijk huis samenwonen met mijn toenmalige vriend. In Leid- sche Rijn in Utrecht, wat toendertijd een bouwput was. Wij waren een van de eerste bewoners. Mijn vriend kocht daar een huis en we besloten dat ik erbij zou intrekken. Alles moest gedaan worden aan het huis, de muren, vloeren en keuken. Toilet en badka mer werden kant-en-klaar opgeleverd. De keuken kochten we bij een keukenboer. Mijn vriend was vertegenwoor diger en dus handig in on derhandelen. Alleen het tegelwerk moesten we zelf doen. Nou ja, mijn schoonvader deed dat dus... Wij ver zorgden de tegels en hij zou ze erop plakken. Het was rechttoe rechtaan en ik vond het er simpel uit zien. Ik hielp mee. Dat kan ik een volgende keer zelf, dacht ik. Die volgende keer kwam natuurlijk. Na twee jaar was ik het zat met de bouwput die Leidsche Rijn maar bleef en dus koos ik voor een kamer driehoog achter, midden in de stad waar ik alleen ging wonen. Leuk geprobeerd! Grote tegels zijn moei lijker te verwerken dan kleinere. Je moetje voorstellen dat een milli meter afwijking links na vijftig centimeter rechts veel meer is geworden. Dan krijg je dus een schots en scheve tegel wand. Bij kleine tegel tjes kun je meer corrige ren, ideaal voor minder egale oppervlakken. W/WD Voor wandtegels kies je andere materialen om te plakken en te voegen dan voor vloer tegels. De belasting van beide is namelijk heel anders en dat maakt dat je andere tegellijm en ander voegmiddel kiest. Laat je goed informeren in de winkel. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50