4 HEILIG HUISJE Meta Pot verruilde in 2016 een huis met tuin voor een appartement aan de Westerschelde. Ze geniet elke dag van het uitzicht, voor het raam of op het balkon. 'Ik zit graag met een wijntje buiten naar de passerende boten en mensen te kijken.' Huizenpaspoort w Dit hebben onze lezers allemaal in huis eta Pot (73) is oorspronke lijk afkomstig uit Amers foort. In de jaren 60 kwam ze met haar man in Terneuzen wonen, om dat hij daar ging werken. In de jaren erna zijn ze zes keer verhuisd, maar Terneuzen bleven ze altijd trouw. Hun twee zoons zijn er dan ook ge boren. Haar huidige woning is het eerste appartement in de reeks. „Mijn man is in 2011 overleden. In de jaren na zijn overlijden speelde ik al met de gedachte om te verhuizen. Het huis was te groot voor mij alleen en ik wilde graag in een appartement Veel van de spullen heb ik nog samen met mijn man gekocht wonen. In 2016 besloot ik het huis dan eindelijk te koop te zetten. Bin nen een paar maanden was het ver kocht. Mooier nog: de makelaar ver telde me direct na de verkoop dat hij een mooi appartement voor me wist. Mijn zoon zei toen: 'mam, als je dit appartement niet neemt, ben je gek'. Daar had hij gelijk in. Het is echt een feestje om hier te wonen. Een tuin kan ik best missen. Zeker als je be kijkt wat voor schitterend uitzicht over de Westerschelde ik nu heb." Oerdegelijk „Veel van de spullen heb ik nog met mijn man gekocht. Ik vind het niet nodig om iets nieuws te kopen als het huidige nog prima is. Neem bij voorbeeld mijn eetkamertafel- en stoelen. Die zijn zeker veertig jaar oud. Oerdegelijk eikenhout, dus dat gaat ontzettend lang mee. Ik heb ze bij de verhuizing wel laten opknap pen. Nu zien ze er weer bijna als nieuw uit. Mijn man en ik hadden zelden discussies over de inrichting, behalve over die stoelen. Er zaten van die knopjes aan de leuning. Mijn man vond ze prachtig, terwijl ik ze vrese lijk vond. Die zijn er dus afgehaald. Het woongedeelte heb ik ingedeeld in verschillende hoekjes. Er is een nostalgische hoek, waar ik onder an- TERNEUZEN vrijdag 19 januari 2018 Hier wonen is een Bas Dingenouts 44 —Meta Pot De flat waar het ap partement van Meta Pot in huist, staat aan de Churchilllaan in Terneuzen. Het is er een van een lange rij, die allemaal uit zicht bieden over de Westerschelde. Het appartement is zo'n 150 m2 en heeft onder andere drie slaapka mers en een badka mer. De flat waar Meta in woont, is ge bouwd in 1970. In het gebouw zitten appar tementen van ver schillende groottes. De waarde varieert grofweg van 200.000 tot 275.000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48