Topscorer gaat voor revanche SV Oostburg kiest nog niet voor een overstap 13 '2V 1 assfög; koers behouden als in 2017, de tijd rit van zaterdagochtend is enigs zins aangepast. Binnen Zeeland worstelen veel organisaties van wielerkoersen met financiële problemen. Het is immers lastig om sponsoren te vinden. Bij de Junioren Driedaagse spelen die problemen niet of nau welijks. „We kunnen gelukkig spreken van een gezonde situatie", aldus Cambier, die blij is dat het evenement voor jonge renners niet op de tocht staat. „Dankzij onze goede hoofdsponsor - Spie - en diverse vaste truiensponsoren hebben we een heel goede basis. Daaromheen zijn er nog heel wat kleinere sponsoren, die samen nog best een groot bedrag bijeen bren gen." „In mijn ogen hebben we vrijdag drie onnodige punten laten lig gen", steekt Bouzambou, die flink baalde van de nederlaag tegen Vo lendam, van wal. „Die punten moeten we dus ergens anders gaan terughalen. Het liefste van avond al." Groene Ster, nu vijfde in de ere divisie, neemt het in Apeldoorn op tegen WSV/FSG Academy. Die ploeg staat voorlaatste. „Maar de stand op de ranglijst zegt niks", is de Nederlands zaalvoetbalinter national voorzichtig. „Zij hebben gewoon een hele goede ploeg. Voor de winterstop wonnen ze nog van 't Knooppunt, de lands kampioen." En dan is er ook nog de verre reis, van Vlissingen naar Apel doorn. „Ook dat speelt natuurlijk mee. Het wordt sowieso een las tige wedstrijd, maar die reis kan het voor ons nog wel eens extra moeilijk maken." Toch vindt Bouzambou dat Groene Ster in Apeldoorn vol voor de zege moet gaan. „Want we ste ken het niet onder stoelen of ban ken: wij willen de play-offs om de landstitel halen. En daarvoor moeten we uiteindelijk vierde eindigen." Dat doel is haalbaar, denken ze bij de Vlissingse eredivisionist. Zeker met een doelpuntenma- chine als Bouzambou in de gele- Die verloren punten moeten we ergens anders gaan terughalen deren. Met twintig goals is hij top scorer van Nederland. „Na twaalf wedstrijden is dat een heel mooi aantal", weet ook de sterspeler zelf. Maar hij blijft bescheiden: „Het is een teamprestatie. Zonder de hulp van de anderen had ik de goals niet kunnen maken." Landelijk gezien is het in het ama teurvoetbal al een aantal jaren een trend: clubs die overstappen van het zondag- naar het zaterdagvoet bal. Ook verschillende clubs in Zee land hebben de switch al gemaakt. In Zeeuws-Vlaanderen is tot op he den echter nog geen enkele club overgestapt. Er zijn verschillende clubs met een apart zaterdagteam, maar tot een algehele overstap is het nog niet gekomen. Even leek het er op dat SV Oostburg de eerste vereniging zou worden. Tijdens de vergadering werd woensdag echter duidelijk dat de vereniging behouden blijft voor het zondagvoetbal. Voorlopig althans. Al een aantal jaar waren er gelui den over een eventuele overstap naar het zaterdagvoetbal. Voorzitter Jan Klaassen nam samen met drie andere leden zitting in de zoge naamde toekomstcommissie. „De laatste vijf, zes jaar wordt er regel matig gesproken over een eventu ele overstap", aldus Klaassen. „We besloten vlak na de start van het seizoen een onderzoek te starten. Er is een enquête uitgeschreven on der de vrijwilligers en alle spelers vanaf de JO-17. De respons was ge lukkig groot, ook onder de oudste jeugd. Zo had de JO-19 een score van 100 procent. Uit de enquête kwam naar voren dat de meerder heid van onze leden op zondag wilde blijven voetballen. En dan vooral de spelers zelf." De enquête maakte echter ook duidelijk dat de meeste spelers op de lange termijn meer toekomst zien in voetballen op zaterdag. „Op dit moment is de tijd er nog niet rijp voor. We zouden nu ook de enige Zeeuws-Vlaamse club zijn. Een hoop derby's zouden dus ver dwijnen. We hebben afgesproken de situatie over twee jaar weer te evalueren. Misschien dat de wereld er dan wel heel anders uit ziet." vrijdag 19 januari 2018 kiest voor kwaliteit 0BHMM De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen beleefden vo rige week niet de herstart van de competitie waarop ze had den gehoopt. In eigen huis werd er met 3-4 verloren van Volendam en dat ook nog eens door een goal die buiten de eindzoemer viel. Daarom is het vanavond tijd voor revanche, vindt Saïd Bouzambou. Daniël Vervelde Vlissingen - Saïd Bouzambou Saïd Bouzambou, hier in het shirt van Oranje, is topscorer van de eredivisie, foto martin hulsman/orangepictures Jochem Vermeulen scoort namens Oostburg in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Zijn club blijft voorlopig op de laatste dag van het weekeinde voetballen, fotocamileschelstraete SV Oostburg blijft voorlopig be houden voor het zondagvoetbal. Deze week werd bij de vierde klasser een speciale vergade ring ingelast, maar daarin bleek een overstap naar het zaterdag voetbal nog niet aan de orde. Bas Dingenouts Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41