CD Salm grijpt het goud én zilver 12 ZEELANI Derde ronde op het spel voor Kerkhove Zuidweg trekt deur bij KZ/Hiltex dicht WIELRENNEN TALENTENKOERS Organisatie van wielerevenement pikt 35 ploegen uit 47 aanmeldingen. Pakistan doorstaat de ballotage niet. Lesley Kerkhove speelde vannacht om ï.oo uur Nederlandse tijd haar tweede rondepartij in het dubbelspel van de Australian Open. De 26-jarige tennisster uit Zierikzee en haar part ner Lidzyia Marozava namen het op baan 20 van Melbourne Park op tegen het als achtste geplaatste koppel Hsieh/Peng. HetNeder- lands/Wit-Russische duo kwam door een late afmelding als 'eerste reserve' in het schema van het dubbelspel terecht. In de eerste ronde werd woensdag met 7-6 6-2 gewonnen van Kichenok en Ninomiya. Vorig jaar haalde het duo al eens de tweede ronde van een Grand Slam, op Wimbledon. Van Aerde Korfbalster Naomi Zuidweg is weg bij Korfbal Leagueclub KZ/Hiltex. Ze is vanwege „per soonlijke omstandigheden" vanuit Amers foort terugverhuisd naar Middelburg. Vier keer per week naar Koog aan de Zaan reizen is daardoor voor haar niet meer te doen. „Het is jammer dat ik noodgedwongen moet stoppen met topkorfbal", zei ze gisteren. „Maar ja, dan denk ik: korfbal is maar korfbal. Ik ga nu alles voor mezelf op een rijtje zetten en rustig kij ken wat ik ga doen." Zuidweg, die vierenhalf jaar in de Korfbal League speelde, sluit een te rugkeer bij overgangsklasser Swift niet uit. Ze trainde al mee bij de Middelburgse club, die gaat onderzoeken of een overschrijving moge lijk is. Zie ook www.pzc.nl/sport Masters Bij de Spie Internationale Junioren Driedaagse, die van 18 tot en met 20 mei wordt verreden, hebben ze afgelopen week een strenge selec tie moeten maken. Liefst 47 teams meldden zich aan voor het wieler evenement in Zeeuws-Vlaande- ren, terwijl er maximaal 35 toege laten konden worden. Onder leiding van Honk Pieters, de secretaris van de Stichting Juni oren Driedaagse, zijn er flinke knopen doorgehakt. „We hebben", zo vertelde voorzitter Bram Cam- bier, „gekeken naar een goede ver houding tussen Nederlandse en buitenlandse ploegen én naar kwaliteit. In beide zaken zijn we zeer geslaagd, denk ik. We hebben twaalf teams uit eigen land en ik ben ervan overtuigd dat we echt de wereldtop naar Axel halen." De Junioren Driedaagse, die toe is aan de 37ste editie, is een 2.1 UCI-koers voor renners van ze ventien en achttien jaar. Voor cou reurs die aan de vooravond staan van een profcarrière. In het verle den wonnen tal van grote namen het eindklassement, onder wie Davide Rebellin en Servais Kna- ven. Cambier: „Tegelijkertijd met onze wedstrijd is er een twee daagse van de Nations Cup in het Franse Morbihan. Hoewel die wedstrijd iets hoger staat aange schreven, kiezen toch veel ploegen voor ons. Vanwege de goede orga nisatie, het gevarieerde parkoers en het feit dat je in een driedaagse veel kunt leren." De Nederlandse juniorenselec tie heeft gekozen voor Mobihan. De nationale equipes van Duits land, Finland, Polen, de Verenigde Staten, Zwitserland en Wales ko men daarentegen wel. Pakistan had zich ook aangemeld, maar dat land krijgt geen uitnodiging. De organisatie heeft lering getrokken uit de deelname van Indonesië, twee jaar geleden. „Aan de ene kant wil je zo'n team er graag bij hebben, omdat het wel bijzonder is als renners uit zo'n land mee doen. Maar je moet je ook afvra gen: kunnen ze het niveau aan? Ik denk dat het voor de jongens uit Pakistan ook niet leuk wordt als ze hier zouden gaan rijden." Ik denk dat het voor die jongens uit Pakistan niet leuk is om hier te rijden Met zes landenploegen, acht clubteams uit Nederland, vier dis trictsteams uit Nederland en ze ventien buitenlandse equipes komt de Stichting Junioren Drie daagse op een aantal van 175 ren ners. Wie er exact gaan rijden, is nog niet bekend. Maar Cambier vertrouwt erop dat de ploegleiders sterke coureurs meenemen. „Veel ploegen zijn inmiddels vaste gas ten", zei de voorzitter. „Daardoor kunnen we er op aan dat ze kwali teit meebrengen." Ardennen De eerste drie etappes - één op vrijdag, twee op zaterdag - zijn rondom Axel en Sluiskil. Op de zondag is dan nog de rit Velzeke- Velzeke, in de Vlaamse Ardennen ten zuiden van Gent. In totaal wordt er dik 300 kilometer ge koerst. De drie ritten in lijn heb ben min of meer hetzelfde par- Wilma Salm (Goes) stuurde de met veel afdruk en souplesse door de ring gaande Lord Leatherdale- dochter Isa naar de eerste plaats (69,33) in de klasse L2. Met de veel uitstraling tonende en afdruk mooi bergopwaarts galopperende San Remo-zoon Dandelion Hollands Talent eiste Salm ook nog de tweede plaats op (64,50). „Dit zijn twee heel talentvolle paarden. Maar wel twee totaal ver schillende types", vertelde Wilma Salm. Toch is ze over beide paarden zeer goed te spreken. „Isa is een heel sensibel fijn beestje. Een echt da- mespaardje. Hollands Talent daar entegen is sterk en gespierd. Een krachtpatser en showbink. Maar Dit was ook een leuke opsteker in aanloop naar het Zeeuws kampioenschap beiden hebben een geweldige in stelling en kunnen enorm bewe gen. Ze zijn nog jong en pakken al les gewoon gemakkelijk op. Paar den waar ik hoge verwachtingen over koester." Even daarvoor mocht Luna Bley enberg al een gouden medaille in ontvangst nemen. Terwijl haar ach tervolgers tegen elkaar aanschurk ten liep ze in Li met de met veel tact en fraai in balans door de arena dra vende merrie Wette naar een afge tekende zege (68,367). „Wette liep heel fijn ontspannen door de proef. Het is ook een fijn paard om mee te werken. Ze heeft een lief karakter, kan goed bewegen en is koelbloe dig", zei de jongeling (14). „Dit was ook een leuke opsteker in de aanloop naar het Zeeuws kampioenschap. Ik was erg be nieuwd hoe Wette zou reageren op deze indrukwekkende accommo datie. Maar ze keek nergens naar. Ik heb het gevoel dat we er klaar voor zijn. Het moet volgende week na tuurlijk nog wel gebeuren. Afwach ten wat het wordt, maar ik heb er zin in." Naomi van den Broeke (Middelburg) eindigde met schim melruin Firocco als tweede (64,83). vrijdag 19 januari 2018 .2V TENNIS De uitslag van de partij in de tweede ronde is terug te vinden op pzc.nl/sport Lesley Kerkhove en Lidzyia Marozava kwamen vannacht in actie, fotoanp KORFBAL Naomi Zuidweg in het shirt van KZ/Hil tex. FOTO MARTIN HULSMAN/ORANGE PICTURES Polka Print won in de tweede divisie drie banden overtuigend van 't Steegje uit Made: 8- 0. Niemand van de thuisploeg had meer dan 40 beurten nodig om zijn partij in winst om te zetten. Koen Saver en Dirk Vlerick hadden aan 37 beurten genoeg, Meerten Dallinga had 38 beurten nodig en Jean Paul de Kraker volstond met 39 beurten. In poule twee van de kadercompetitie biljar ten leed 's Lands Welvaren 2 op bezoek bij De Ram een 6-2-nederlaag. Erik van de Leur wist als enige zijn partij te winnen namens de be zoekers uit Zeeland. Hij was Tholenaar Wilbert van in slechts negen beurten de baas. Het Zeeuws onderonsje in Roosendaal eindigde in 150-161. I Romeo van Aerde blijft ook na dit seizoen trainer van zaterdag tweedeklasser Nieuwdorp. Daar mee staat hij voor zijn tweede sei zoen in de Zak van Zuid-Beveland. Momenteel staat Van Aerde tweede met Nieuwdorp in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal. Ook Lieven van Belzen (Nieuw- land) gaat voor een tweede jaar. Hij staat met zijn club momenteel onderaan in de za terdag-vierde klasse A. Schaatser Adriaan Provoost uit Dom burg komt komend weekeinde in Italië in actie op het WK Allround voor Masters. Hij rijdt in de leeftijdscate gorie 55 tot 60 jaar. Over vier af standen - de 500, 1500, 3000 en 5000 meter - wordt bepaald wie er met de wereld titel vandoor gaat. O CL Junioren Driedaagse Roeland van Vliet Axel -Bram Cambier o Met dressuur van goed niveau beten de combinaties in de klasse L gisteren in Nieuw- en Sint Joosland op Masters of Dressage het spits af. Wilma Salm toonde zich in L2 opper machtig. Luna Bleyenberg (Westdorpe) mocht zich even daarvoor in het Hippsch Sport centrum De Kroo als eerste win naar van het vierdaagse evene ment laten kronen. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland - Luna Bleyenberg liliiex/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40