WIM HOFMAN Horoscoop ZEELAND 11 Astrologisch gezien ben ik een Waterman en het ver baast me dus niet dat astro logie opeens weer in de mode is. Als Waterman weet ik namelijk dat astrologie de grootst mogelijke onzin is, maar die onzin is ook het aantrekkelijke ervan: het is een feest om anderen te vergasten op allerlei opgesmukte verzinsels en wel zo dat ze gaan denken dat het de waarheid is. Zo vertelt een digitale horo scoop mij dat ik buitengewoon creatief ben en dat daarin juist in 2or8 een groot gevaar schuilt: mijn relatie zou er onder kunnen gaan lijden. De site zegt erbij dat de eventuele problemen niet aan mijn partner liggen, maar geheel en al aan mijzelf te wijten zijn. Verder wordt mij geadviseerd mocht ik mij somber gestemd voe len, naar een zonnig Caribisch ei land te gaan waar veelkleurige le guanen lopen en de dividiviboom groeit. Ik moet daar dan wel op passen voor bootjes die daar in de nacht aan land komen en voor de niet aflatende passaatwind die mijn creatieve vermogens zou kunnen aantasten. Nu kun je op internet makkelijk ook heel andere horoscopen vin den. Veel zijn er in een nieuw hy permodern jasje gestoken en er komen er ook steeds meer bij. Blijkbaar is er een hele reeks nieuwe internetgoeroes in op komst. Zou dat komen omdat veel jongeren zich van de traditionele godsdiensten afkeren, maar wel graag wat leiding van bovenaf wil len hebben? Ze moeten dan wel de datum en liefst ook het tijdstip van hun geboorte kennen en soms ook wel een bedragje overmaken. Astrologe Claire Voyance raadt me aan de komende tijd 'bepaalde rituelen van zelfverzorging' te vol gen en ze vertelt me dat als ik min der belasting wens af te dragen, ik het beste een stropdas zou kunnen aanschaffen. En mocht ik dunner willen worden, ik minder koekjes zou moeten eten. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Marinierskazerne De marinierskazerne (13 januari) wordt volgens een kaartje bij een artikel over over stromingen, gebouwd op een plek die bij een stormvloed 4 tot 6 meter onder water kan komen te staan. Verder zie ik dat de ma riniers in dat geval onmogelijk, met droge voeten, Brabant kun nen bereiken. Een juiste plek had kunnen zijn; de leegstaande Ko ningin Wilhelminakazerne te Ossendrecht, hooggelegen, bo ven NAP, op de Brabantse wal. Inclusief een schietbaan en een nabijgelegen vliegveld. De kazerne in Vlissingen vesti gen, gaat lijken op een uitge klede miskleun, zoals de HSL, geen windschermen, en de Be tuwelijn, betonrot, uitgeklede miskleunen werden. Alleen is er geen aardgasgeld meer om er doorheen te jagen. Zo blijft het moeilijk om de belastingen voor de hardwerkende Nederlanders te verlagen. J. W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Erasmuspark In het Erasmuspark (10 januari) is aan de zijde van de spoorlijn een deel ingericht voor de opslag van baggerspecie afkomstig uit het park. Wethouder Albert de Vries stelde de bewoners des tijds gerust over de impact daar van op het milieu. Volgens het Groenbeleidsplan 2006-2016 van de gemeente Middelburg is het beheer van de beplantingen, oevers en ruige grasvelden natuurlijk. In hoofd stuk 5.3 van dat plan (communi catie over groen) staat dat bij in grijpende werkzaamheden in het groen, zoals snoeien, dun nen en kappen of wijziging in de inrichting de gemeente de be woners per brief of via de Faam informeert. De gemeente wil bewoners ac tief meer betrekken bij de bele ving van de kwaliteit van het groen. In het Groenbeleidsplan 2016-2026 is die wijze van com municatie bestendigd. De gemeente maakt zich nu wel erg makkelijk af van haar verant woordelijkheid voor uitvoering van de baggerwerkzaamheden. Dat leidt tot onbegrip en onge noegen bij de wandelaars in het Erasmuspark. Freek Kuijper Gandhistraat 8, Middelburg Spoedeisend Er zijn tegenwoordig mobiele telefoons. Als ik mensen bege leid naar een ziekenhuis (5 ja nuari) hebben die zelf ook meestal een mobieltje bij zich. Dan geef ikindien ik zelf dan spoedeisend behoefte aan koffie, een broodje enzovoort heb, daarvoor mijn telefoon nummer aan mijn 'bijrijder'Hij /zij kan me dan bellen als de arts verschijnt. En als er in een wat krappe wachtruimte andere patiënten zitten, probeer ik daar belang stellend naar hen een praatje mee te maken. Ik denk niet eens aan gebrek aan privacy en infor matie. Het is gebruikelijk in zie kenhuizen dat die twee zaken niet aanwezig zijn. Met een app kunt u ook van bui ten het ziekenhuis een maaltijd laten bezorgen anno 2018. Wat creatief denken en zelf eens wat actie ondernemen en je niet afsluiten voor je medemens kan zo'n verblijf in de SEH wacht ruimte verrassend veel veraan genamen. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Economie Opnieuw een verlichte goeroe (11 januari) aan het economisch firmament; de Britse Kate Ra- worth, die op plastische wijze de circulaire economie promoot middels een donut. In onze huidige drang naar chauvi nisme zou dit voor onze provin cie mogelijk kunnen worden vertaald naar een stroperige bo lus, voor Frankrijk naar een croissant en voor Turkije naar een simit. Mijns inziens kan men binnen de theoretische economie aller hande fictieve modellen creëren, de eerste was de handelsbalans van Jean-Baptiste Colbert (17e eeuw), gevolgd door het econo mische tableau van Francois Quesnay d.d. 2758. Met behulp van mathematische dan wel geo metrische berekeningen kunnen econometristen invul ling geven aan ieder willekeurig model, hetzij lineair, triangulair. Persoonlijk hecht ik meer waarde aan de reële economie, die in alle tijdperken heeft be staan. Dit is nog steeds een ke ten, bestaande uit producenten, afnemers en geldstromen. De virtuele economie lijkt mij slechts een quasi-economie, die alleen kan gedijen in tijden van hoogconj unctuur. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Hedwigepolder Nu het drama rond de Hedwi gepolder (6 januari) zijn einde nadert, kan de balans worden opgemaakt. België verkrijgt door het uitdiepen van de Wes- terschelde de mogelijkheid nog grotere zeeschepen naar Ant werpen te laten varen. Neder land krijgt als compensatie een merkwaardig cadeau. Nederland heeft als recht maar ook als plicht de Hedwigepol der onder water te zetten, waar door een desolaat en mistroos tig schorrengebied ontstaat. Antwerpen kan zo doende overtollig water van de Schelde kwijt raken in dit ge bied. Uiteraard moet Nederland de eigenaar van de polder compen seren, alsmede de pachters van wege inkomensverlies. Wat vele miljoenen kost. De vraag kan gesteld worden; wat is de juiste beslissing? Hon derd jaar geleden besluiten tot inpoldering en nu besluiten het hele zaakje terug te draaien? Jan Seij, Jan van Galenstraat 84, Terneuzen w.hoE maw vrijdag 19 januari 2018 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Minister Hennis tussen de mariniers in Vlissingen. fotorubenoreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39