GVG 'Onduidelijkheid over parkeren moet over zijn' Knallen voor De Spot korting 7 POPCULTUUR ONTWERPEN De Spot in Middelburg hangt elke maand een nieuwe poster op in de stad met aankondigingen van optredens. Het poppodium zoekt samen met Centrum voor Beeldende Kunst naar kunstenaars die zo n maandposter willen ontwerpen. De Spotprent. Een prent voor De Spot. Een poster voor het poppodium. Of ei genlijk twee: één met de maandagenda en één vrije opdracht. Als er maar een verwij zing in zit naar popcultuur. „En popcultuur is breder dan alleen muziek. Daarom zoeken we nu naar vormgevers, teke naars, beeldend kunstenaars, fo tografen, wie dan ook die een poster voor ons kan maken", zegt Lineke Broos van De Spot. Het poppodium werkt samen met het Centrum voor Beeldende Kunst (CBK). Ze gebruiken el- kaars contacten om creatievelin- gen op te sporen en uit te nodi gen. „Maar het hoeven niet alleen professionele kunstenaars te zijn. Amateurs zijn ook welkom", zegt Thom Schaar van het CBK. „Of gewoon mensen die het leuk vin den om thuis te tekenen en dit ook eens willen proberen", vult Broos aan. De Spot hangt elke maand een nieuwe poster op. De afgelopen drie jaar stonden er telkens be kende Middelburgers op. Nu was het tijd voor een nieuw concept. „We zoeken bij De Spot altijd graag naar jong talent. Vrijwilli gers die bij ons werken, muzikan ten. En dat talent is er ook. Het kan niet anders of er zijn ook veel talentvolle mensen die maand- posters kunnen ontwerpen voor ons", verzekert Broos. Om te proberen of het concept kan werken, zijn de afgelopen drie maanden al Spotprenten ge maakt. Vormgeefster Marieke van der Perk uit Middelburg ont wierp golvende lijnen die ge- luidslijnen verbeelden, met daarop gestapelde oranje streep jes zoals de lichtjes op een meng paneel. Daarmee legde zij duide lijk een link naar het poppodium. De naam van De Spot hoeft niet heel groot op de poster, zegt Broos. „Dat zou het beeld te veel aantasten. De ontwerpers mogen zichzelf profileren, wij bieden ze dat podium." Maar Schaar wil wel letten op de boodschap: er komt immers een agenda op, dus de zeggingskracht moet kloppen. „Het moet ook in dat opzicht een goeie poster zijn." De Spot en het CBK hebben gisteren een nieuwsbrief rondge stuurd om potentiële (amateur) kunstenaars uit te dagen. De in zendingen moeten snel klaar zijn: in mei worden ze geëxposeerd bij het CBK in Middelburg. Op basis van die inzendingen worden ma kers uitgenodigd een specifieke poster te maken voor een be paalde maand in de komende drie jaar. PETAR KRUIT Automobilisten die dinsdagavond hun auto parkeerden aan de Kenau Hasselaarstraat (bij bioscoop Cine- City) of de Komstraat (de Spuikom) bij de binnenstad hoeven niet te reageren op hun bon. Tussen 18.00 en 21.00 uur uitgeschreven boetes worden 'automatisch geannu leerd'. B en W ondernamen actie nadat ze woensdagmorgen veel 'signalen' - onder meer vragen van de LPV - kregen dat bezoekers niet op de hoogte waren van het nieuwe parkeerregime. Na koortsachtig overleg werd besloten dat de boetes worden kwijtgescholden. Het college meldde verder dat parkeerwachters de eerste twee weken van het jaar geen boetes uit schreven. Ook al omdat veel par keerders niet kon worden verweten dat onverlaten stickers met nieuwe betaaltijden en nieuwe prijzen had den verwijderd. Na koortsachtig overleg is besloten dat de uitgedeelde boetes worden kwijtgescholden Nieuwe stickers, controle van de parkeerapps, extra verlichting en nakijken of alle parkeerborden de juiste informatie geven, geeft ge bruikers van de parkeerterreinen nu duidelijkheid. Door alle regels en tarieven op een rijtje te zetten op de gemeente lijke website brengen B en W de veranderingen die sinds dit jaar zijn ingevoerd - zoals voor het dicht te gen de binnenstad liggende terrein Zeemanserve, waarvoor diverse raadsfracties aandacht vroegen - ex tra onder de aandacht. winkels www.avaelectro.nl vrijdag 19 januari 2018 Wie maakt De Spotprent? Maurits Sep Middelburg Inzendingen kunnen naar info@cbkzeeland.nl. De Spot bood hem een unieke kans en die greep Petar Kruit graag aan. Hij maakte de maand poster van januari 2018 die nu overal in de stad hangt. „Toen ik bij De Her berg was en mijn poster zag, voelde ik me echt wel trots. Er hing één hoekje los, dus dat heb ik meteen met een punaise recht getrokken." Een soort oerknal siert zijn agenda poster. „Het is de maand januari, dus we gaan knallend het nieuwe jaar in", verklaart Petar (28) zijn ontwerp. „De pieken staan voor de geluidsgrafieken van de muziek. En ik heb gekozen voor veel kleuren, een knipoog naar de vele muziekstro mingen in De Spot. De poster heb ik gemaakt terwijl ik luisterde naar snoeiharde drum and bass." De kunstposter - zonder agendatek sten - is gebaseerd op de oerknal. Daaroverheen is in zwarte lijnen een vrouwengezicht ge tekend. „Ik heb aan de poster echt veel tijd besteed. Het gaat wel om hét poppodium dat me dit platform heeft aangeboden. Hier door kan ik beken der worden." Naast het kwijtschelden van boetes een dag eerder hebben B en W het parkeerbeleid en de bijbehorende tarieven nog eens op een rijtje gezet op de site van de gemeente Vlissingen. Op vlis- singen.nl/parkeren zijn alle ver anderingen die met ingang van dit jaar zijn doorgevoerd, te vin den. René Hoonhorst Vlissingen Ook AVA electro doet het weer: 3 dagen kopen zonder BTW. Witgoed, inbouwapparaten en beeld- en geluidsapparatuur koopt u deze dagen extra voordelig bij AVA Electro. *Vraag in de winkel naar de actievoorwaarden. Nét wat makkelijker. Kanaalstraat 22, Oost-Souburg Specfacu^® Petar Kruit toont trots zijn poster - de eerste van een nieuwe serie - van De Spot. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35