nterior Pleidooi scheidend stichtingsbestuur Kortingen tot 50% op designmeubelen 6 Woontrend Zeeland Voormalig voorzitter-secretaris Ko Hamelink benadrukt dat er geen ruzie of onvrede ten grondslag ligt aan het met ingang van dit jaar op heffen van de Stichting Karolingi sche Burg. Net als de mede-be stuursleden Peter Stok en Corry Arendse passeerde hij de zes kruis jes al een tijdje terug. Het opzetten van nieuwe activiteiten vraagt te veel van de 'huidige menskracht en de beschikbare middelen om ze met voldoende succes uit te voe ren', het het trio bestuurders voor malige relaties onlangs weten. In die mededeling zit geen frus tratie, zegt Hamelink. De stichting heeft altijd medewerking van de gemeente Vlissingen én onderne mers en inwoners van Souburg ge had. „We hebben als stichting zes tien jaar bestaan en waren daarvoor al een poos vereniging. In die tijd hebben we onze doelstellingen be reikt. De cultuurhistorische waarde van de ringwalburg is al bij de re constructie in 1994 gewaarborgd, want toen kreeg de Karolingische burg gelijk de status Rijksmonu ment. En Souburgers en mensen Het dorp en de ringwalburg verdienen bijzondere evenementen van buiten hebben de ringwal ont dekt door de evenementen die er zijn gehouden." Die festiviteiten vertegenwoordi gen, naast het historische belang, de meerwaarde van de ringwal, stelt Hamelink. De Karolingen- markt, het folklorefestival, vroeger de Highlandgames: evenementen waar Souburgers elkaar ontmoeten en festiviteiten die volk van heinde en verre naar het dorp trekken. „Dat Souburg een unieke ringwal heeft, is intussen bij heel veel mensen be kend." Haar Vikingboot deed de stich ting over aan het Polderhuis in Westkapelle en de twee feesttenten zijn aan Terra Maris, druk bezig met het verwerven van meer kennis over de Zeeuwse ringwalburgen, toegevallen. Die tenten kunnen vast nog wel eens worden geleend voor feesten in de Souburgse ring wal, verwacht Hamelink. Met een kast voor stroom en aansluitingen op watertoevoer en de riolering is het 'grasplein' berekend op vele toekomstige activiteiten. Hamelink en de zijnen gaan er vanuit dat er Souburgers opstaan, die bijzondere evenementen op poten zetten. „Het dorp en de ringwalburg verdienen dat." De sale is gestart in onze showroom! Wij maken ruimte voor de nieuwe col lectie en verkopen showroommodellen tegen kortingen tot 50%. U vindt alvast een voorproefje op www.woontrend.nl/sale. Kom voor het volledige aanbod langs in onze showroom! Wees er snel bij, want weg weg. IN DE REGIO Koffiehuis De Ontmoeting Rondleiding Bibliotheek van Zeeland Wandeling Cleene Hooge :li i i;imÉM MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 19 januari 2018 WA 'Houd ringwalburg levend voor dorp' De Stichting Karolingische Burg is niet meer. De oud-bestuursle den hopen dat Oost-Souburgers de bijzondere ringwalburg als centraal (evenementen)plein van hun dorp blijven eren en vooral gebruiken. René Hoonhorst Oost-Souburg - Ko Hamelink, oud-bestuurder SALE Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl telefoon: 01 18 55 55 60 MIDDELBURG Wijkgemeente De Ontmoeting houdt vandaag Koffiehuis De Ontmoeting, le dereen is welkom voor een bakje kof fie met een bolus. Tinka Leene, be kend van de Zeeuwse knopbak- vorm, en de heer De Visser, snijder van Zeeuwse pae- remessen, zijn aan wezig. Ook worden Zeeuwse cadeau artikelen verkocht en babbelaars ge bakken. Het Koffie huis vindt plaats van 09.30 tot 11.30 uur aan de Ooster- scheldestraat 1 in Middelburg. MIDDELBURG ZB|Planbureau en Bibliotheek van Zeeland in Middel burg verzorgt van daag een rondlei ding. Medewerkers leiden belangstel lenden in twee uur rond. Zij horen onder meer over het gekozen interi eur, wat je allemaal kunt lenen, hoeveel boeken er in het ge bouw staan en wat er in de kluis ligt. Aanmelden kan via info@dezb.nl. MIDDELBURG Donateurs en be langstellenden van Stichting De Cleene Hooge maken mor gen een wandeling in natuurgebied Cleene Hooge in Middelburg. Om 10.30 uur wordt verzameld bij het bankje aan het einde van de Cleene Hoogeweg voor een wandeling van 4,5 km. Onder weg wordt uitleg gegeven over het gebied en de ont wikkelingen van de gemeentelijke plan nen. Deelname is gratis. WANDELTOCHT VLISSINGEN Wandelsportvereniging Willen is Kunnen verzorgt morgen een Wintertocht door Vlissingen. Deelne mers kunnen zich inschrijven voor 5,10,15,20 of 30 kilome ter. Het inschrijfgeld bedraagt 3 euro, voor leden van een wandelbond geldt een korting van 1 euro. Inschrijven en start zijn in clubhuis Ons Plekje, Falckstraat 4. De starttijd voor 20 of 30 kilometer is tussen 08.30 en 09.30 uur. Voor de overige afstanden is dit tussen 09.30 en 12.30 uur. LEZERSFOTO H. GROENEVELT ARNEMUIDEN Cen trum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren MIDDELBURG Ont- moetingskerk, Oos- terscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur: Zeeuwse Morgen m.m.v. Tinka Leene en Dhr. Visser; ZB, 14.00 uur: Rondlei ding door de ZB; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jon geren 12-18 jaar; Café Le Penseur, 19.30 uur: HB-Café Zeeland met als thema 'Hoe kan een (arbeids)conflict een positieve kant hebben?'; Sint Augustinus- kerk, 20.00 uur: Concert Bart van Oort Petra Somlai; Middelburgs Mini Theater, Verwerijs- traat 53, 20.00 uur: Première Theater voorstelling 'Vol tooid Verleden' door Toneelvereni ging Pauze NIEUW-EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwijzer, Mo lenweg 25, 20.30 uur: Optreden Fer- nando Lameirinhas OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+; Duinvliet- weg 6,13.00-13.30 uur: Activiteit 'Een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium' bij Terra Maris OOST-SOUBURG Zaal achter Wijn- gaardkerk, 17.00 uur: RestoRank RITTHEM Theater De Verwachting, 20.15 uur: Optreden Finalisten Cameret- ten Festival VLISSINGEN Spui straat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur: Peuter- gym; Boekhandel 't Spui, 16.00 uur: Presentatie jeugd boek '1690, met Evertsen naar Be- achy Head'; Café de Concurrent, 19.30 uur: Voor ronde Open Neder lands Kampioen schap Poker; Arse naal Theater, 19.45- 21.15 uur: Politiek Café en Zeeuwse nieuwjaarsbijeen komst PvdA WESTKAPELLE Herrijst, 09.00- 10.00 uur: Volks dansen; 10.30-11.30 uur: Line dance.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34