Onderzoek naar dijk Perkploder later klaar O M TIJDELIJKE OUTLET T 70%] II 5 Kunstenaars lopen warm voor Mathildefestival \0&6 112 NIEUWS Politie sluit wietkwekerijen Forse brand in huis Terneuzen Tweetal gepakt voor drugsbezit Rijkswaterstaat heeft meer tijd nodig om het onderzoek naar de zeedijk in Perkpolder af te ronden. Dat laat een woordvoerder weten. „Het is lastige, technische mate rie." De resultaten zouden medio ja nuari bekend zijn, maar het duurt langer. Het onderzoek gaat over de thermisch gereinigde grond in de zeedijk die in het kader van Plan Perkpolder is aangelegd. Onder deel van dat project was de aanleg van een stuk nieuwe natuur, waaromheen een nieuwe dijk no dig was. Omwonenden kregen juni vorig jaar een brief dat de in vloed van die grond op de volks gezondheid onderzocht moest worden. Er waren verhoogde pH- waardes aangetroffen. In theorie kunnen die schadelijk voor de ge zondheid zijn. Rijkswaterstaat en GGD lieten wel weten dat er van acuut gevaar geen sprake was. De dijk zou bovendien niet sterk genoeg zijn. Of dat inder daad zo is, moet het onderzoek uitwijzen. De gemeente Hulst zit er op te wachten. Hulst onderte kent geen nieuwe contracten rond Plan Perkpolder, voordat de con clusies bekend zijn. ^QRt/ng.^ GROOT AANBOD TOPMERKEN OPEN VANAF WOENSDAG 17 JANUARI 2018 BOMONTGOES GROTE MARKT 1 4461 AH GOES Een expositie, een modeshow, lezingen, een speciaal geschilderd drieluik en daar blijft het niet bij. De tachtigste verjaardag van Mathilde Willink wordt op 7 juli groots gevierd in Terneuzen. Het idee van een aantal Zeeuws-Vlaamse kunstenaars om de verjaardag van de in Terneuzen geboren muze van de schilder Carel Wil link aan te grijpen om Terneuzen op de kunstkaart te zetten, slaat aan. De oproep aan collega-kun stenaars om mee te werken aan een expositie over het in 1977 over leden fenomeen heeft succes ge had. „Zo goed dat we gestopt zijn met nieuwe aanmeldingen", vertelt mede-initiator Roeland van der Kley uit Mauritsfort. „We hebben liever een kleinere expositie van hoge kwaliteit dan een grotere van mindere. Er was echt veel inte resse voor ons festival, vanuit het hele land." Dinsdag maakten de deelnemende kunstenaars een rondgang door Terneuzen om te kijken welke locaties geschikt zijn voor hun werken. Vandaag komen de deelnemende modeontwerpers zich oriënteren. Modeontwerpers, omdat Mathilde de onuitwisbare indruk die ze in de jaren 60 op de Amsterdamse society maakte, gro tendeels dankte aan de op hol ge slagen jurken van ontwerpster Fong Leng. De Amsterdammers die hier komen vinden het allemaal prachtig „Onze opzet is een mix. Deels om Mathilde te herdenken en deels om Terneuzen neer te zetten als een podium en het niveau om hoog te tillen." Voor kunstschilder Van der Kley is Zeeuws-Vlaande- ren een nog onontgonnen bron van inspiratie en razend interes sant voor kunstenaars. „Zeeuws - Vlaanderen is een vergeten gebied, veel mensen denken dat het bij België hoort. Ze kennen het niet en daarom kun je er van alles mee. De Amsterdammers die hier ko men vinden het allemaal prach tig." Een goedbedoelde fascinatie die volgens Van der Kley niet altijd goed begrepen wordt in Zeeuws- Vlaanderen. „Als ze er soms om la chen wordt dat hier vaak als een aanval gezien, alsof ze er op neer kijken maar dat is niet zo." In zijn atelier werkt hij aan zijn eerbetoon aan de vrouw die ooit bekend stond als het levend kunstwerk: een groot drieluik dat als het aan Roeland van der Kley ligt, een vaste plaats in de stad moet krijgen. „Zie het als een al taarstuk in een kerk. Het Lam Gods van Terneuzen?" Hij lacht om de vergelijking. „Ja, zo zou je het wel kunnen zien. Als een in strument ter verering. Eigenlijk zou er ook zo'n rek met kaarsjes bij moeten. De Grote Kerk in de Noordstraat zou een mooie plek zijn, maar net zo goed is het oude stadhuis een optie, dat lijkt ook wel op een kerk." Het middelste deel van het drie luik is klaar. Mathilde op de Schel- dekade, kijkend naar en dromend van Amsterdam. Wat op het lin ker- en rechterpaneel gaat komen blijft nog een verrassing. Behalve een expositie van op Mathilde gebaseerde kunstwerken en een modeshow, worden er ook lezingen over Mathilde gegeven door Lisette de Zoete, schrijfster van het boek 'Mathilde, Muze, My the, Mysterie' en door Nadia Wau- mans van de Vertelvalies. Eén ding heeft Van der Kley al vast bereikt, er gaat een straat ge noemd worden naar de legendari sche Terneuzense. „Dat is inmid dels echt toegezegd. We hopen al leen dat dat niet een of ander steegje zal zijn maar een plaats die ook logisch is. Dat plekje aan de Scheldekade waar ze vaak stond, kijkend over de Westerschelde, dat zou mooi zijn." vrijdag 19 januari 2018 Mathilde Willink is VLISSINGEN Aan de Schuitvaartgracht in Vlis- singen zijn gisteren twee hennepkwekerijen geslo ten. Daarbij werd een 50- jarige verdachte aangehou den en werden 219 planten in beslag genomen. Omdat de politie vermoedt dat de verdachte profijt heeft gehad van meerdere oogsten in deze kwekerij, zijn er een auto en een scooter in beslag geno men. Dit omdat deze waar schijnlijk zijn betaald van crimineel geld. TERNEUZEN In een wo ning aan de Geulstraat in Terneuzen is gisteren aan het eind van de middag brand uitgebroken. Bij aankomst van de brand weer stond de woning al vol rook. Er zijn geen ge wonden gevallen. De brand trok veel bekijks uit de buurt. De oorzaak is waarschijn lijk een brandende kaars die van een tafel in de woonkamer is gevallen. EEDE Twee Belgische mannen (30 en 33 jaar) zijn in de nacht van woensdag op donderdag op de Rijks weg in Eede aangehouden omdat zij een flinke hoe veelheid softdrugs bij zich hadden. De mannen werden door surveillerende agenten rond 0.30 uur langs de kant van de weg gezet voor een algemene verkeers controle. Eén van de agen ten zag direct dat er een flinke zak wiet uit één van zakken van de bestuurder puilde. Daarin bleken ook nog enkele pillen en poe ders te zitten. Ook de me debestuurder bleek een flinke zak vol hennep bij zich te hebben. Bob Maes Perkpolder 1 SCOTCH.""» Superdry. ZUS SS* Cpt*fy~ vingino R1VERnALE en blijft een muze Guido van der Heijden Roeland van der Kley voor zijn drieluik van Mathilde Willink, foto peter nicolai - Roeland van der Kley www.mathildefestival.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33