Financieel tekort fietsvoetveer loopt in de tonnen Rechter stelt Axelse afpersingszaak weer uit Genoeg aanmeldingen snel internet-mast Goes 2 MAAN LEO Column Het kiezen van een titel is niet makkelijk. Iedere week weer twijfel ik welke mag neet ik boven deze column moet plakken. Er is weinig ruimte, dus ik moet het bij een beperkt aantal letters houden. Een heerlijk Duits woord als Rindfleischetikettie- rungsüberwachungsaufgabenü- bertragungsgesetz zou het helaas niet halen. Ik wil dat de titel een aanzuigende werking heeft, dat u als lezer geprikkeld en getriggerd wordt. Maar, heel belangrijk, hij moet geen valse beloftes schep pen. Anders zou ik elke week voor SEKS! kiezen, hoewel dat op een bepaald moment toch wat verve lend wordt, zeker als de column over een schaatsbaan gaat. Ook vervelend: woordgrapjes. Dat mag ik slechts één keer per maand, an ders wordt het zo'n melige boel. De meest geslaagde columnkop pen hebben een dubbele lading. Zo was ik best trots op de titel 'Verdronken', die zowel aan het Verdronken land van Saeftinghe als mijn lot aldaar refereerde. Kortom: de keuze voor een co- lumntitel is allesbehalve lichte kost. Stelt u zich nu dan de waan zinnige worsteling voor met be trekking tot een geschikte titel voor mijn nieuwe roman. Hierover vliegen verhitte e-mails 24 uur per dag heen en weer tussen mij en mijn redacteur. De keuze voor zo'n titel is een waar mijnenveld, waar boekhandelaars, lezers en recen senten ongedeerd doorheen geleid moeten worden. Het mag niet te negatief zijn. Zo werd mijn titel met het woord 'verveling' erin meteen afgeschoten: dat geeft de critici een te makkelijk aankno pingspunt bij een negatieve recen sie. Het mag niet te specifiek zijn, want het moet natuurlijk een grote lezersdoelgroep aanspreken. Maar, tegenstrijdig genoeg, mag het ook niet te algemeen zijn, want dan weet de boekhandelaar niet hoe hij het boek moet aanbe velen. Deze week moet ik een defi nitieve keuze maken... wens me succes! De meest geslaagde koppen hebben een dubbele lading DESTELLING Vandaag: Geef alle kinderen gratis zwemles Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Zorgsector zoekt volop personeel Eurobezoek EVP aan Yerseke Forse daling van Zeeuwen in WW Het verlies komt niet onverwacht. In 2014, toen de provincie zich ge noodzaakt zag de veerdienst zelf te exploiteren, werd al een jaarlijks te kort van 300.000 euro voorspeld. Dat blijkt nu uit te komen. Oorza ken zijn dat de jaarlijkse bijdrage van de provincie (2,8 miljoen euro) iets omlaag is gegaan, het aantal rei zigers is gedaald - 5 procent minder in 2017 dan in 2015 - en de kosten voor brandstof, onderhoud en per soneel zijn toegenomen. Tot en met september 2017 (het vierde kwartaal is nog niet meege teld) maakte de Westerschelde ruim 218.000 euro verlies. Omdat er in 2016 al een negatief eigen vermo gen was, is dat gat nu opgelopen tot 256.000 euro. Daarom is het niet mogelijk een sluitende begroting voor 2018 op te stellen. Bovendien wordt dit jaar een tekort van 560.000 euro verwacht, omdat er groot onderhoud aan motoren staat gepland. Er moeten dus tonnen bij om de begroting sluitend te krijgen. Binnenkort doet het dagelijks pro vinciebestuur hiervoor een voorstel aan de Staten. Ook komt er snel een extern onderzoek naar de exploita tie en de toekomstbestendigheid van het veer. In april komt er een nieuw be taalsysteem voor het veer: de b-tag. Die gaat de OV-chip vervangen. Voor de provincie is het te duur om de OV-chip aan te bieden, dus wordt gebruik gemaakt van het zelfde systeem als in de Wester- scheldetunnel. Reizigers kunnen gratis een pasje aanvragen, waar- Met het nieuwe betaalsysteem kunnen studenten gratis over, behalve in de zomervakantie mee de overtochten achterafin re kening worden gebracht. Studen ten kunnen door de week én in het weekend gratis over met dit pasje, behalve gedurende één maand in de zomervakantie. Sinds juni vorig jaar wachten twee Zeeuws-Vlamingen in het huis van bewaring op de behandeling van hun zaak door de rechtbank in Mid delburg. De 40-jarige J. H. uit Axel en de 44-jarige R.S. uit Terneuzen wor den ervan verdacht in Axel een va der en zoon te hebben afgeperst. Daarbij zou met een vuurwapen zijn gedreigd. Ook gisteren werd hun rechtszaak uitgesteld omdat een getuige, naar wie justitie lang op zoek was ge weest, was opgedoken. Deze getuige moet nog gehoord worden. Beide verdachten ontkennen de aantijgingen. Hun advocaten vroe gen de rechtbank toe te staan dat S. en H. hun proces in vrijheid afwach ten. De volgende zitting is pas in april, negen maanden nadat de mannen werden opgepakt. De rechtbank schorste het voorarrest van de Terneuzenaar. Hij mag geen contact hebben met H. en met de slachtoffers, anders gaat hij terug naar het huis van bewaring. De Axe laar blijft in voorarrest. Zijn strafblad is aanzienlijk langer dan dat van S. De 'zendmast Goes' voor snel inter net in het buitengebied heeft als eerste voldoende aanmeldingen binnen. Dat betekent dat Delta deze mast in elk geval gaat bouwen. Voor de andere masten is het nog af wachten. Dat wordt na 1 februari duidelijk, als de inschrijving sluit. Delta biedt snel internet voor woningen en bedrijven in de Zeeuwse polders aan. Door middel van zendmasten wordt een 'deken' van internet over het buitengebied uitgelegd. In totaal gaat het om elf masten. Twee zijn al gerealiseerd en momenteel wordt campagne ge voerd voor masten in Oost-Sou burg, Rilland, Goes, Serooskerke (W), Hoek, Hulst en Axel. Elke mast heeft een bereik van een cirkel van twintig kilometer doorsnee. Om het rendabel te maken zijn per mast minimaal 150 aanmeldingen nodig. Om het deelnemen aantrekkelijk te maken geven de meeste gemeenten en de provincie subsidie op de aan sluitkosten. Ook Delta geeft kor ting. Aanmelden voor snel internet (ook voor de mast Goes) kan nog tot 1 februari. &00R 0MSTANW6HE&EN, AN&ERE CARTOON ÖAN U VAN TOOS EN HENK SEWENÏ5 BENT. vrijdag 19 januari 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Bij storm is Zee land op z'n mooist 721 reacties GOES De zorgsector in Zeeland blijft dringend op zoek naar nieuw personeel. Er is vooral behoefte aan verzorgenden IG niveau 3 en 4. Daarom houdt het UWV samen met zes ou derenzorginstellingen (Allévo, Zorgstroom, SVRZ, WVO Zorg, Ter Weel en Cleijenborch) dinsdag 23 januari een zorgmarkt, vanaf 14.30 uur bij Omnium in Goes. Werkzoekenden kunnen kijken of er voor hen pas sende vacatures zijn. YERSEKE Een delegatie Europarle mentsleden van de chris ten-democratische EVP- fractie brengt donderdag 1 februari een werkbe zoek aan Yerseke. De de legatie staat onder lei ding van CDA-Europarle- mentariër Annie Schrei- jer-Pierik (foto). Het pro- gram-ma vermeldt onder meer een bezoek aan het Centrum voor Estuariene en Mariene Ecologie. De mosselhandel en de oes tersector geven een pre sentatie. VLISSINGEN Het aantal Zeeuwen met een werkloosheidsuitke ring is vorig jaar sterk ge daald. Eind 2017 waren dat er 6.200, 21 procent minder dan een jaar eer der. De daling was het sterkst op Schouwen- Duiveland: bijna 30 pro cent. Ook Tholen (27,8 procent) en Reimerswaal (25,6 procent) deden het goed. Op Noord-Beve land (13,1 procent) en in Vlissingen (14,3 procent) was de daling het minst. VLISSINGEN Forse daling aantal executieveilingen Vorig jaar werden in Zee land 45 huizen gedwongen verkocht. Dat is het laag ste aantal sinds 2004, zo blijkt uit cijfers van het Ka daster. In 2016 was er nog sprake van 77 executievei lingen in de provincie. Lan delijk waren vorig jaar 1318 gedwongen verkopen. In de provincie Limburg ge beurt dat naar verhouding het vaakst: bijna 10 op 1000 verkochte huizen. In Zeeland zijn dat er 4. De Westerschelde Ferry komt tonnen per jaar tekort. Het da gelijks provinciebestuur gaat de Staten binnenkort vragen extra geld uit te trekken voor het fietsvoetveer tussen Vlissingen en Breskens. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Theo Giele Middelburg Melita Lanting Goes ...VANfcAAS EEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2