Ayoub: Transfer naar Kuip voelt als een erkenning BH Schelden doe ik niet, daar geloof ik niet in' 23 deed mentaal iets met mijn spelers slaagde er voor het laatst in 1962 in om een landstitel te prolongeren. Dat is ook niet eenvoudig, toch vond ik dat we er voor moesten gaan." Dat de ploeg lang niet meer zo'n druk programma heeft als voor de winterstop, omdat het Europese avontuur voorbij is, moet een flink handje helpen. Bovendien zijn alle spelers die voor de winterstop lang ontbraken weer fit. „Dat meedoen aan de Champi- ons League fysiek en mentaal een enorme impact zou hebben op de groep, was duidelijk", zegt Van Bronckhorst. „Ik wist wat ons te wachten zou staan, maar de jon gens wisten dat niet. Daar kun je ze ook niet op voorbereiden, dat moesten ze ervaren. Begrijp me goed, als trainer moetje dat natuur lijk wel sturen, maar het is vooral een ontwikkeling. Die thuiswed strijd tegen Manchester City, dat was een enorme wake-upcall. We gingen in Europa toch met een reeks nederlagen van het veld af. Dat doet iets met spelers." Jan de Jong stipte deze week nog eens aan hoe 'ijzersterk' de seiectie is. Maar NAC, PEC, ADO, Heeren veen, Roda JC en VW bleven over eind tegen het grote Feyenoord. En PSV en Ajax wonnen ook van de Rotterdammers. „We hebben voor de winterstop gewoon te veel wedstrijden ge speeld waarin we te weinig hebben gekregen", zegt Van Bronckhorst. Dat lijkt meer een constatering dan een verwijt. „Bij Roda JC en ADO was ons rendement superlaag. Of ik boos was? Op persconferenties ben ik anders dan intern naar mijn spe lers. Maar we gaan weer beginnen. De groep is fit. Ze weten wat ik wil zien. Ook tegen Ajax." In september nog stelde Yassin Ayoub teleurgesteld dat de top 3 hem altijd links had laten liggen. Hij zag anderen bij FC Utrecht - Bart Ramselaar en Sofyan Amra- bat - mooie transfers maken naar PSV en Feyenoord, maar hij werd telkens overgeslagen. Nu is hij tóch aan de beurt. Ein delijk. „Nu bleek uit de gesprek ken met Feyenoord dat ze echt wel zagen dat ik een belangrijke scha kel bij FC Utrecht ben. Dat voelt goed. 'Souf (Amrabat, red.) zei me dat je pas merkt hoe groot Feyen oord is als je er zelf rondloopt, dat ga ik graag uitvinden." Dat Feyenoord om zijn handte kening vroeg, voelt als een erken ning. „Ik wil daar heel graag be vestigen dat ik er klaar voor ben. Ik ben na negen jaar Utrecht toe aan deze stap." De 23-jarige Amster dammer heeft wat betreft het le ren leven als een prof onder Erik ten Hag een belangrijke transfor matie ondergaan. Terwijl hij eer der te vaak louter op zijn talent vertrouwde. Hij voelt zich nu klaar om de concurrentie in de Kuip aan te gaan, al weet hij dat het middenveld met Tonny Vil- hena, Jens Toornstra, Karim el Ah- madi en Amrabat drukbevolkt is. „Martin van Geel heeft me na tuurlijk niet verteld of er nog mid denvelders weggaan, maar zoveel concurrentie past bij een topclub. Als speler moet je zorgen dat de trainer bij jou uitkomt." Tot het komende zomer zover is, zullen ze in stadion Galgen waard geen Ayoub gaan zien die de kantjes er vanaf loopt, zegt hij. Ik ga nu niet anders voetballen, omdat ik een contract bij een grote club binnen heb Het WK met Marokko in Rusland zit nog in zijn achterhoofd. En hij wil Utrecht met een Europees ticket achterlaten. De week die wacht bij de herstart van de eredi visie is een pikante. Met thuisdu els met AZ en Ajax en tussendoor een intermezzo tegen, jawel, Fey enoord. „Maar ook Feyenoord- thuis is een normale wedstrijd. Ik ga nu niet anders voetballen, om dat ik een contract bij een grote club binnen heb. Eerst telt Utrecht. Dus als ik de kans krijg, schiet ik er eentje binnen. Maar eerst maar eens van AZ winnen." zoog, klierde, deelde uit, incas seerde, tackelde, speelde op het randje en soms er overheen. Velt- man was trending topic op sociale media. Het overheersende geluid: wat had hij voor pilletje op, joh? Aan de vooravond van de topper tegen Feyenoord zegt Veltman: „Als Giorgio Chiellini zo speelt, of voorheen Marco Materazzi, dan staat iedereen op de banken. Dan zegt iedereen in Nederland: kijk eens wat een winnaars. Als ene Joël Veltman uit Nederland zo speelt, dan is het niet goed. Maar het hoort bij zulke wedstrijden. Het doel was toch bereikt? We wonnen van PSV en ik speelde Lozano uit de wedstrijd. Dan is er alsnog kritiek. Tja, wat moet ik dan nog meer doen?" Veltman, 26 jaar, maakt de laat ste vier seizoenen als basisspeler van Ajax een metamorfose door. Van voetballende centrale verde diger tot rechtsachter die de bal gewoon de tribune in rost. „Weet je wat grappig is? Nu hebben wij 't hier over, terwijl mensen vroeger tegen mij zeiden dat ik te lief was. Tja, de ene keer ben je te lief, dan ga je weer te vaak over de schreef." „Ik had vroeger ook mijn momen ten, hoor. Maar mijn stijl is gelei delijk aan veranderd. Vroeger wil de ik alles voetballend oplossen. Dat leidde tot fouten. Als je ouder wordt, wil je ook een signaal afge ven naar medespelers. Dat wil niet zeggen dat het gemaakt gedrag is. Ik ben soms een jongen die je lie ver niet tegenover je hebt staan." „Toch wel die van nu. Maar ik twijfel wel een beetje: 51 procent in het voordeel van de 'nieuwe'." „Hij is echt een monster. Je kunt als tegenstander zeggen dat je niet onder de indruk bent, maar dat is onzin. Hij is meedogenloos. Daar kun je altijd van leren. Ik probeer het nog steeds vaak voetballend op te lossen, maar soms moet die bal gewoon hard over de zijlijn. Als ik dat wel eens doe, krijg ik het ver wijt dat ik de voetballende oplos sing niet zie... Dat is jammer." De aanvoerder van Ajax voorspelt dat het tegen Feyenoord weer een verhitte wedstrijd zal worden. Hirving Lozano heet nu waar schijnlijk Sam Larsson. Die Feyen- oorder hoeft overigens geen ver bale strijd te verwachten. Velt man: „Schelden doe ik niet aan. Daar geloof ik niet in, het gaat er meer om wat je met je lichaam doet. Met Lozano had ik wat woor den, maar ik verstond de helft niet eens." De wedstrijd tegen Feyen oord is in alle opzichten cruci aal. Ajax moét winnen om bij te blijven bij koploper PSV. Bo vendien zal de topper ook het eerste sentiment bepalen rond de nieuwe trainer, Erik ten Hag. Juist een wedstrijd tegen de aartsrivaal is bepalend op dat vlak. „Ik speel ze graag, die Klassiekers", zegt Veltman. „Voor ons is de opdracht duide lijk: winnen. Dan geven we niet alleen Feyenoord, maar ook PSV direct na de winterstop een duidelijk signaal. En ja, om dat te bereiken is veel geoorloofd." w 22 OKTOBER 2017: FEYENOORD - AJAX 1-4 Püirrent fff 2 DECEMBER 2017: FEYENOORD - VITESSE1-0 vrijdag 19 januari 2018 Yassin Ayoub (23) kan niet wachten tot hij volgend sei zoen het shirt van Feyenoord draagt. Maar de middenvelder wil tot die tijd succes met FC Utrecht, de club waar hij ge vormd is. Ard Schouten Utrecht -Yassin Ayoub (23) Yassin Ayoub wil 'gewoon' scoren tegen Feyenoord. FOTO PRO SHOTS Maar het zit toch niet in jouw na tuur om opgefokt te doen? Welke Veltman past het beste bij jou: de nieuwe of de oude? Keek je vorig seizoen naar hoe Davinson Sanchez speelde?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23