Veltman: Van Bronckhorst: Reeks nederlagen in Europa 22 Feyenoord denkt veel stabieler te gaan presteren dan voor de winterstop. De euforie na de titel, de zware inspanningen in Europa en het blessureleed: die zijn allemaal verleden tijd. Zo moet overmorgen blijken tegen Ajax. Voor alle mensen in Nederland: doe alsjeblieft voorzichtig met dit weer! Kort Oranje Bergkamp in de tegenaanval Dennis Bergkamp (foto) legt zich niet neer bij zijn ontslag bij Ajax. Hij heeft de club via zijn advocaat Harro Knijff laten weten het niet eens te zijn met de ontslaggronden. Bergkamp heeft bij Ajax een contract voor onbepaalde tijd. Volgens Knijff is Ajax nu aan zet om meer helderheid te verschaffen. Als beide partijen er niet uitkomen, ligt een gang naar de arbitragecommissie voor de hand. Ajax geeft geen commentaar op de kwestie. Pelupessy naar Sheffield Joey Pelupessy (foto) stapt direct over naar Sheffield Wednesday. Heracles meldde dat de transfer van de 24-jarige middenvelder definitief rond is. Sheffield speelt in Enge land in het Championship, het op één na hoogste niveau. Nieuwe kans Aubameyang Pierre-Emerick Aubameyang krijgt een nieuwe kans bij Borussia Dortmund. De Ga- bonese topscorer leek zijn krediet te hebben verspeeld, maar vandaag keert hij uit bij Hertha BSC vermoedelijk terug in het elftal. Aubameyang bleef thuis tegen VfL Wolfs burg (0-0) om disciplinaire redenen buiten de selectie. Hij miste de teambespreking. Excelsior huurt Garcia Excelsior heeft zich versterkt met Levi Gar cia. De 20-jarige aanvaller wordt tot het ein de van het seizoen gehuurd van AZ. Garcia, vier keer international voor Trinidad en To- bago, speelt sinds 2015 in Alkmaar. Hij is nog in afwachting van een werkvergunning. Flitsen Dakar Actie Feyenoord gaat zondag naar de Arena om van rivaal Ajax te win nen. Alweer? Dat zullen ze in Am sterdam ongetwijfeld zeggen. Maar volgens algemeen directeur Jan de Jong kan er bij winst in Amsterdam 'echt nog heel veel'. En trainer Gio- vanni van Bronckhorst is al even optimistisch; ook hij ziet de Klas sieker als een wedstrijd 'die heel veel kan openbreken'. Het is een bekend geluid vanuit Rotterdam-Zuid. Zeker als het duel met Ajax een lange aanloop heeft, zoals wel vaker de laatste jaren, om dat het door de KNVB is ingepland als eerste wedstrijd na de winter stop. Feyenoord is ervan overtuigd dat de maand december heeft aan getoond dat het sportieve verval verleden tijd is. Vorige maand klopte de landskampioen Vitesse, Sparta en Roda JC in competitiever band, Napoli in de Champions League en Heracles in het KNVB- bekertoernooi. Alleen Heerenveen pakte een puntje in de Kuip. „Dat was een reeks die bij Feyenoord hoort", zegt Van Bronckhorst. Maar, zo roepen criticasters, over schat nu niet de waarde van win nen tegen Sparta en Roda JC, voor de winterstop met afstand de zwakste ploegen in de eredivisie. Wie bijvoorbeeld Sparta in de derby zag aanmodderen, moest bijna constateren dat ook het hoog ste jeugdelftal van Feyenoord die middag waarschijnlijk op het Kas teel simpel had gewonnen van de stadgenoot. Maar als het gevoel in de Kuip klopt en Feyenoord inderdaad het ergste achter de rug heeft, dan is de technische staf inclusief technisch directeur Martin van Geel er dus in geslaagd de vinger op de zere plek Deze club slaagde er voor het laatst in 1962 in om de titel te prolongeren. Toch vond ik dat we er voor moesten gaan te leggen. Waarom presteerde Fey enoord, dat in de zomer 26,5 mil joen euro uitgaf aan aankopen, in de eerste helft van het seizoen zo ondermaats, met als gevolg slechts de vijfde plek op de ranglijst, met een straatlengte achterstand op PSV? Waren in de Kuip, ondanks alle waarschuwingen (inclusief die van de trainer), de handjes toch niet net iets te lang fier in de lucht na de landstitel? „De verwachting was, ook bij de pers, dat we een moeilijk seizoen tegemoet zouden gaan", zegt Van Bronckhorst. „Deze club Quote van de dag Zo vlak voor de clash tussen Ajax en Feyenoord gaan de gedachten terug naar vorige maand, toen de Amsterdammers PSV versloegen (met 3-0). Na afloop ging het vooral over rechtsback Joël Velt man. De aanvoerder van Ajax vrijdag 19 januari 2018 AJAX TRANSFER BUNDESLIGA EREDIVISIE Jocelyn Gourvennec is ontslagen bij Bor deaux. De Franse club verloor dinsdag thuis van Caen met 2-0 en staat nog maar twee punten boven nummer 18 Troyes. De Belg Michel Preud'homme wordt in Franse media genoemd als opvolger. Gerard Piqué blijft FC Barcelona trouw. De Catalaanse verdedi ger heeft zijn contract in Camp Nou met drie jaar verlengd en ligt nu tot de zomer van 2022 vast. 21 Het Neder lands elftal is zonder te voet ballen een plaats gezakt op de wereld ranglijst van de FIFA. Oranje is nu de mondiale nummer 21. IJsland steeg op de ranglijst van januari van plaats 22 naar 20. Bernard ten Brinke (foto) is gisteren bij de twaalfde etap pe van de Da kar Rally als vijfde gefinisht in zijn Toyota. De Nederlan der bleef de nummer 4 van het algemeen klassement bij de auto's. De spelers van Leeds United hebben met de supporters 175.000 pond (242.000 euro) opgehaald, waarmee de behandeling van het 5-jarige kankerpatiëntje Toby Nye kan worden bekos tigd. Feyenoord gelooft in ommekeer Mikos Gouka Rotterdam De 1-4 ne derlaag tegen Ajax kwam hard aan bij Feyenoord, maar de ploeg vertoonde in de laatste duels voor de winterstop te kenen van her stel. Zoals hier, tegen Vitesse. FOTO'S PIM RAS, -Giovanni van Bronckhorst Memphis Depay opTwitter O Q. (0 Wat had hij voor pilletje op?: Joël Veltman tegen PSV in een stevig duel met Luuk de Jong. FOTOSOCCRATES Amsterdam Ajax - Feyenoord wordt intens, met duels op het randje én er over. Ajax-aanvoerder Joël Veltman (26) is een specia list. Over zijn transformatie tot 'klootzak': „Als Chiellini 't doet, staat iedereen op de banken." Daniël Dwarswaard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22