'Vrienden' kunnen zeker nog twintig jaar verder effeweg.nl Wat verandert er? BOEK NU! 21 Waar anders dan op Vrienden op Amstel zie je in het eerste kwartier al Nederlands twee populairste zangers - Guus Meeuwis en Marco Borsato - vurig duetteren op een van de groot ste hits van de laatste, Ik leef niet meer voor jou? En waar anders dan in Ahoy staat de zaal tien minuten later al compleet in lichterlaaie als Meeuwis met hulp van Paul de Leeuw zo'n echte Vrienden-evergreen de zaal in galmt. Malle Babbe, de 47 jaar oude ode aan een dame van lichte zeden, belichaamt zo het gevoel waarop de concertreeks zijn ongekende succes fundeerde: gemoedelijk, kameraad schappelijk en met een glaasje spon sorbier steeds makkelijk meezing- baar. Wat begon in krappe Amsterdamse kroeg, is bijna op de dag af 20 jaar la ter uitgegroeid tot het populairste muziekevenement van Nederland. Met 180.000 bezoekers laat Vrienden van Amstel dit jaar zelfs Pinkpop achter zich. De aantrekkingskracht is niet moeilijk voorstelbaar. De show - in Ahoy krijg je 31/2 uur plezier voor je geld - is in de loop der jaren steeds flitsender geworden. Wisselden de artiesten elkaar ooit op één plankier af, gisteren gebruikte Vrienden van Amstel 13 kleine en grote podia. Som mige voorzien van loopbrug, andere vliegend door de zaal. Futuristisch hoogtepunt was een zwevende deejaybooth met Armin van Buuren. Als bewijs dat het evenement niet alleen goud van oud serveert, presen teerde het een prima nederhopblok waarin Lil' Kleine Drank Drugs ver ving door Bier en Ijs. Ontroerend was een samenzang van Jacqueline Govaert en Di-rects Marcel Veenendaal op klassieker Ie dereen is van de wereld. Niet alles verliep vlekkeloos: niet alle artiesten kenden de teksten van de hits van hun collega's en de nieuwe raptekst van Nielson op Ik leef niet meer voor jou was in de geluids mix volstrekt onverstaanbaar. Het gaf niets. Dankzij een razend snelle opeenvolging van 44 songs, waarvan 32 duetten, was de jubileumeditie de feestelijkste tot nu toe en toonde Vrienden van Amstel bijna achteloos aan op z'n minst weer 20 jaar vooruit te kunnen. vond haar intrigerend. En dan is het natuurlijk een spannend moment, ook voor de kijker, als die waaier om laag kijkt. Een beetje als het effect van de stoelen van The voice of Hol land nu. Wat gaat er gebeuren?" Anno 2018 wemelt het van de da- tingsites en -shows. Van TakeMe Out en Boer zoekt Vrouw tot First Dates en Adam Zkt. Eva. „Maar dat is ook vaak een beetje te", zegt Tefsen, terwijl ze haar wenkbrauwen fronst. „Waarom naakt gaan daten? Het geheim van Op Goed Geluk is ook Hollandse kneute righeid. Wie kiest wie? Thuis zaten de mensen enorm mee te leven en wilden ook weten hoe hun date en reis was geweest." Zonder Op Goed Geluk had ik Eline nooit gevonden Tien dagen Bonaire In het geval van Robin en Eline ging de trip naar Bonaire. „Voor tien da gen", herinnert Robin zich. „Ik weet nog dat haar vader tegen Eline zei: pas op voor de roes, je moet nog ten tamens doen. De volgende ochtend om half acht stonden we al op Schip hol. Tijdens de vlucht raakten we niet uitgepraat, waren zo gefasci neerd door eikaars levensverhalen." Ze lieten elkaar nooit meer los, trouwden een jaar later en kregen twee kinderen: Charlotte (24, juf en YouTubevlogster) en Olivier (23, pro motiecoördinator bij Blokker). „Ui teraard hebben we alle beelden nog van toen. En misschien is dat wel het leukste: dat je je kinderen kan laten zien hoe hun ouders elkaar ontmoet hebben en verliefd geworden zijn", aldus Robin, die vijftien jaar geleden begon met songteksten te schrijven. Als eerbetoon schreef, zong en bracht hij een nummer uit over hun bijzon dere verhaal. „Heeft nog op plek 38 gestaan in de top 100. Het blijft een bijzonder liefdesverhaal. En zonder dat programma hadden wij ons geluk niet gevonden." GEEN AANBETALING! Qgg JQ gQ gQQ Roemenië en Bulgarije Harzgebergte Languedoc-Roussillon, Carcassonne Rondreis Noorwegen Kroabië, Dalmabische kusb Canterbury Kenb 5 DAAGSE BUSREIS vrijdag 19 januari 2018 GO Marco Borsato en Guus Meeuwis. foto marcel wagenaar Het 20-jarig bestaan van concert reeks Vrienden van Amstel bleek gisteravond een feestelijk opge maakte etalage van al het moois dat de Nederpop te bieden heeft. Stefan Raatgever jackpot' 44 —Ruben Blitzblum (54) Presentator Carry Tefsen (I) tijdens een aflevering van Op Goed Geluk in 1990. De datingshow keert morgen terug op tv. FOTO ANP KIPPA Niet alleen de presentator (Gor- don in de plaats van Carry Tef sen) van Op Goed Geluk veran dert. „De stellen gaan bijvoor beeld niet meer op reis naar het buitenland, maar gaan op tweede date in Nederland en laten in dezelfde uitzending weten of het iets is geworden", weet Tefsen. „En het is losser geworden. Destijds was het best braaf. Ik mocht niet eens een lange broek dragen." In de nieuwe versie is ook plaats voor homostellen. „Daar was toen ook vraag naar, maar ze durfden het niet aan. Verschrikkelijk jam mer, maar je ziet dat de wereld in dat opzicht gelukkig veran derd is." Is het een idee voor Gordon gaat Op Goed Geluk presenteren, fotoanpkippa Gordon om na de presentatie zelf een keertje mee te doen? Tefsen, lachend: „Ik geloof dat hij nu tevreden is met even niks." Fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. (§5>) 15 DAAGSE BUSREIS Vertrek: 8,29jun, 27jul, 24 aug, 21 sep 7 Rit met paard en wagen in Boian 7 EngeLse reisleider dag 3 t/m 11 7 Bezoek Sighisoara 5 DAAGSE BUSREIS Vertrek: 21 mei, lljun, 16jul, 13 aug, 17 sep 7 Carea Residenz Hotel Harzhöhe 7 Gratis gebruik zwembad en sauna 7 Gratis drankjes tijdens het diner 8 DAAGSE BUSREIS Vertrek: 25 mei, 22jun, 20jut, 3,31 aug y Toulouse en boottocht Canal du Midi 10 DAAGSE BUSREIS Vertrek o.a.: 28 apr, 25jun, 2, 9,16jul y Optioneel: Geiranger Fjordcruise y Optioneel: treinreis Flam 8 DAAGSE VLIEG-BUSREIS Vertrek o.a.: 23,30 mei, 6,13jun, 5 sep y NL reisleider touringcar ter plaatse y Inct. 10 kg hand- en 20 kg ruimbagage Vertrek o.a.: 16 apr, 28 mei, 18jun, 16jul y Sissinghurst Castte en Gardens y Optioneel: stoomtrein Tenterden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21