20 M ANGELA KIJKT TV Op Goed Geluk, de eerste datingshow op de Nederlandse televisie, keert morgenavond terug op de tv in een modern jasje. Robin en Eline zullen voor de buis zitten: zij vonden elkaar destijds en zijn nog altijd samen. Hoe kort is het nog maar geleden dat Gerri Eickhof met wapperende bont muts de straat op werd gestuurd als de kijker duidelijk gemaakt moest worden hoe bar en boos het weer was? Maar tegenwoordig kun nen NOS-verslaggevers veilig binnen blijven als het stormt. De gewone burger heeft defini tief een groot deel van die journalistieke taken overgenomen. Die conclusie kon je gistermid dag veilig trekken na een paar uur stormver- slaggeving op de publieke omroep. Heeft het toch zo zijn voordelen dat iedereen heel de dag met zijn smartphone in de hand loopt en zich stiekem de nieuwe Enzo Knol waant. die, hoe ernstig ook, met een grappig geluidsef- fectje eronder niet zouden misstaan in een afle vering van Lachen om Home Video's: een vracht wagen die al rijdend kantelt op de snelweg, een stapel zeecontainers die omrolt alsof het een stel lege kartonnen dozen betreft. Mensen op straat die speelbal zijn van de wind en tegen de stenen worden gekwakt, een enorm reclame bord dat naar beneden komt zetten en een op drift geslagen veerpont waarvan ik me afvraag of de opvarenden en hun auto's inmiddels vei lig de overkant hebben bereikt. Zelfs voor het begeleidende commentaar is de verslaggever overbodig geworden, dat doen de burger journalisten er gewoon gratis bij. Van een 'ja hoor, daar gaat hij' tot minder parlemen tair taalgebruik als 'tyfus tyfus'. strategische plekken in het land om de stand van zaken te geven. Op Schiphol natuurlijk, bij Rijkswaterstaat. Theo Verbruggen had in Bra bant een brandweerman gevonden die zijn best deed niet al te hard te stralen dat dit de da gen zijn waar het hart van hem en zijn collega's sneller van gaat kloppen. Martijn Bink stond op Utrecht CS waar geen trein reed. De ene reizi ger reageerde berustend en ging gewoon gezel lig een broodje eten, maar natuurlijk waren er ook de notoire mopperkonten. Altijd wat met die NS, foeterde een man. Dan weer blaadjes, nu weer wind. Om daarna de historische woor den 'het is hier net Siberië' te laten vallen. Wat bedoelde hij daar precies mee, informeerde Bink. „Nou, daar rijden normaal gesproken wel treinen", vervolgde de man met een logica die waarschijnlijk alleen hij begreep. „Dit kan al leen in Nederland. Het is altijd wat." Een geheide kandidaat voor De TV Draait Door. En voor iedere journalist schuilde er iets geruststellends in dat fragment: je kunt niet al les aan de gewone man overlaten. Quote van de dag 'Jay-Z doet nogal denigrerend naar de jeugd' Gordon en Estelleduo Kraaijkamp als griezel OP GOED GELUK TERUG OP TV ei 1991. Op een podium in Hil versum daalt langzaam een waaier. Publiek in de studio houdt de adem in. Het is dé waaier die half Nederland al jaren kent: de waaier van datings how Op Goed Geluk. „Dat moment zal ik nooit meer vergeten. Daar begon de roes, onze ondefinieerbare band die nooit meer kapot gaat. Er is iets ma gisch gebeurd." Robin Blitzblum (54) glundert ruim 26 jaar later nog. Hij was het die des tijds op de ene barkruk zat, die mocht kiezen uit drie dames. Die zijn Eline (ook 54) vond door de moeder aller da- tingshows, Op Goed Geluk. „Ik had de goede gekozen, Eline was zó bijzonder. De jackpot." Kijkcijferhit Smoorverliefd waren ze. „Als je in God gelooft, zeg je: het is een godswonder. Als je niet in God gelooft, ga je er bijna in geloven", zegt Eline, denkend aan destijds. Het stel is nu, anno 2018, nog altijd gelukkig met elkaar. Ze hebben twee kinderen die al het huis uit zijn en staan weer even in de schijnwer pers nu Op Goed Geluk na ruim 25 jaar terugkeert: zaterdagavond bij RTL 4 (22.25 uur). „Natuurlijk gaan we kijken, we zijn heel benieuwd." Oké, de keuze op tv was eind jaren 80, begin 90 beperkt, maar Op Goed Geluk was een regelrechte kijkcijferhit: de eerste echte datingshow. Carry Tef- sen, voorheen vooral bekend als Mien Dobbelsteen uit Zeg 'nsAaa, mocht presenteren. „De show had een enorme impact", weet Tefsen (79) nog. Het format was simpel: in de studio zat één jongen (of een meisje) dat mocht kiezen uit drie meisjes (of drie jongens) om mee op date (en reis) te gaan. Degene die mocht kiezen was door een waaier gescheiden van de po tentiële dates. „Dan kon hij of zij vra gen stellen en zij aan de andere kant gaven dan antwoord. Of vertelden over hun hobby's", aldus Tefsen. „En een week later vertelde het stel dan of het iets was geworden en wat ze hadden beleefd." Robin deed mee 'voor de grap'. „En medestudentes hadden Eline opgege ven", weet hij nog. „Zo ging het vaak in die tijd." Eline zat op stoel twee. „En eigenlijk wist ik al na de tweede vraag dat ik haar zou kiezen. Haar antwoor den, haar stem, het feit dat ze Japans studeerde, het prikkelde allemaal. Ik Storm Het leverde een carrousel aan filmpjes op De belangrijkste NOS-gezichten stonden op —50 Cent (foto) is geen fan van het nieuwe album van Jay-Z. De rapper vindt dat zijn rivaal onvoldoende inspeelt op de muzieksmaak van kinderen. vrijdag 19 januari 2018 GO TV Gordon en Estelle Cruijff (foto) gaan op vakantie voor een nieuw RTL 4-programma. In Gordon Estelle: Weg Ermeedit voor jaar op tv, reizen ze met uiteenlo pende groepen en met een beperkt budget door heel Europa. MUSICAL Johnny Kraaij kamp (foto) speelt in de Ne derlandse ver sie van de musi cal The Addams Family Gomez Addams. Pia Douwes speelt zijn echtgenote Morticia. De musical is geba seerd op de excentrieke griezelfamilie. 3 ■u o 'Eline was de Dennis Jansen Robin en Eline in 1991 (links) en nu; ruim 26 later nog altijd samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20