Rode Kruis: sneller hulp bij ramp met digitaal geld 13 BOEK VOOR 1 FEBRUARI Cruise Oud Hollandsche Steden Rondreis Klassiek Sicilië Proef met online gesprek over soa VfcK- De GGD begint in vier regio's een proefproject waarbij jonge ren via internet vragen kunnen stellen over seks en seksueel overdraagbare ziektes (soa's). De jongeren hoeven dan niet naar de huisarts of polikliniek te gaan, maar kunnen via de webcam in gesprek met een verpleegkundige van de GGD. Het gesprek is vertrouwelijk, de inhoud wordt niet gedeeld met huisarts of ouders. Het voordeel is volgens de GGD dat jongeren niet langer het risico lopen bekenden te gen te komen in de wachtka mer, en zich eerder zullen mel den. Als uit het webcamgesprek blijkt dat iemand risico loopt op een soa, krijgt deze jongere een soa-testpakket gestuurd. Dat kan teruggestuurd worden, waarna de uitslag en een advies volgen. De projecten zijn on langs begonnen in Groningen en Zuid-Limburg. Utrecht en Rotterdam volgen binnenkort. De GGD hoopt enkele duizen den jongeren via internet te kunnen helpen. Hij was pas negentien. En hij bleef negentien Hawaii blunderde met intrekken raketalarm De autoriteiten op Hawaii blijken veel tijd te hebben ver loren bij het intrekken van een vals raketalarm. Terwijl de pa niek om zich heen greep, ont stond volgens het lokale Ha waii News Now verwarring over de richtlijnen voor het corrigeren van een alarm. Au toriteiten meenden ten on rechte dat ze daar toestem ming voor moesten vragen aan de federale overheid. Het duurde 38 minuten voordat de autoriteiten de waarschuwing introkken. Met digitaal geld, waarvan nog on bekend is hoe het er precies uit komt te zien, kunnen slachtoffers van rampen zelf voedsel, water en andere hulpgoederen aanschaffen. Vandaag maken een team van het Nederlandse Rode Kruis en ont wikkelaar Tvkn.tech op een Ame rikaanse conferentie bekend dat ze beginnen met een onderzoek naar de toepassing van blockchain, dat digitaal geld mogelijk maakt. Uit eindelijk moet het concept we reldwijd toepasbaar zijn, stelt een woordvoerder. Nu al kiest het Rode Kruis er soms voor om in plaats van hulp pakketten cash uit te delen na een ramp. Dat heeft als voordeel dat mensen zelf kunnen kopen wat ze nodig hebben. Ook wordt de lo kale economie gestimuleerd. Cash heeft echter nadelen: het is gevaar lijk om grote hoeveelheden geld te vervoeren door rampgebieden. Blockchain moet deze nadelen wegnemen. Het is de technologie waarop ook bekende digitale munten als bitcoin en ethirium draaien. Rode Kruis onderzoekt Met digitaal geld kunnen slachtoffers zelf kopen wat ze nodig hebben nog welke variant het zelf wil gaan gebruiken. Het voordeel van de blockchaintechnologie is dat er geen banken voor nodig zijn, en dat goed te controleren is waar geld terecht komt. Een digitale portemonnee is namelijk per soonsgebonden. „In de hulpverle ning is dit een baanbrekende ont wikkeling", zegt de woordvoerder van het Rode Kruis. Orkaan Een van de gebieden die in beeld is om de technologie toe te passen, is het eiland Sint-Maarten, dat zwaar getroffen is door orkaan Irma. Dit jaar zal beoordeeld worden of dat haalbaar is, en of blockchain de hulp beter en efficiënter maakt. reizen nl All Inclusive vrijdag 19 januari 2018 GO SITTARD De Israëlische staats secretaris Michael Oren treurt om de dood van mili tair Avraham Ajami, die 31 jaar lang in vegetatieve toe stand lag, na een explosie in Libanon in 1987. HONOLULU Het Rode Kruis wil de block- chaintechnologie en digitaal geld inzetten bij hulpverlening. Daarmee kunnen getroffenen in een rampgebied sneller hulp krijgen, is het idee. Sander van Mersbergen Den Haag A Op Sint-Maarten kan blockchain ingezet worden, fotoanp Stip is larig en TRAKTEERT!! korfing korfing v' Verblijf in het 4* Eloro Hotel O.b.v. All Indusive Nederlandssprekende reisleiding Breng een bezoek aan de Etna en Toarmina Ontdek prachtige Hollandse steden 8 prachtige verschillende routes Cruise o.b.v. volpension Dagelijks entertainment aan boord zie stipreizen.nl/itslkls zie stipreizen.nl/crrosb Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, kortingen variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Zie de website voor alle actievoorwaarden en kortingen. Stavoren Hoorn landam Haarlc De hoogtepunten aan de Izuidloostkust van het Italiaanse eiland Sicilië nu in één reis! Tijdens de 8-daagse rondreis Klassiek Sicilië ontdekt u deze prachtige kustlijn. U begint de vakantie goed met een wijnproeverij in de provincie Siracusa en een bezoek aan o.a. het Romeinse amfitheater. Ook de 'stenen tuin' Noto, de Griekse tempel in Ortigia en de vulkaan Etna staan op het programma. De reis wordt afgesloten met de typisch Siciliaanse plaats Taormina en de lokale markt in Catania. Ind. vliegreis, verblijf in een 4* hotel o.b.v. All Inclusive en Nederlandssprekende reisleiding. U gaat al mee vanaf slechts €599. Vaar tijdens één van deze prachtige riviercruises door het mooie Noord-Nederlandse landschap en kom veel te weten over dit gedeelte van Nederland. Het 3-sterren-plus MS Allegro, een écht Stip-schip, stopt onderweg langs schitterende oude steden waar de tijd stil lijkt te hebben gestaan. Aan boord verblijft u o.b.v. volpension en is er dagelijks entertainment. De riviercruises zullen beginnen vanuit de Bataviahaven in Lelystad. Vanuit hier varen we o.a. naar Stavoren, Zaandam, Haarlem, Hoorn, Lemmer, Sneek, Leeuwarden, Medemblik, Enkhuizen en Texel. Wij hebben 8 prachtige verschillende routes voor u samengesteld. Vaart u deze zomer met ons mee?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13