M 79 - 4 dagen Brabant**** 9 Vaker darmkanker door salmonella 59.- Mensen die na het eten van kip of rauwe eieren een ernstige voedselinfectie door salmonel la kregen, hebben drie keer zo veel kans op darmkanker. Het LUMC in Leiden deed on derzoek onder 30.000 mensen, die zo ziek werden dat ze bij de huisarts aanklopten of in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Binnen deze groep kwam darmkanker drie keer zo vaak voor: in plaats van zes mensen werden achttien van hen ziek. „Het absolute aantal ligt in werkelijkheid nog hoger," denkt onderzoeker en hoogle raar Chemische Immunologie Sjaak Neefjes van het LUMC. Jaarlijks komen zo'n duizend mensen bij de dokter met deze salmonellabacterie, maar een groot deel blijft thuis. „Zij zijn plat gezegd flink aan de schijte- rij en zijn daar goed ziek van, maar gaan niet naar de dokter." Neefjes toonde eerder aan hoe de salmonellabacterie gezonde cellen in kankercellen omzet. De salmonella-infectie valt overigens simpel te voorko men. „Als je je eten goed verhit, is er niks aan de hand." Wegaan het redden! Engelsen schieten te hulp in Calais Groot-Brittannië gaat meer doen om de problemen met vluchtelingen rond de Franse havenplaats Calais aan te pak ken. Het land wil onder andere de procedures versnellen om mensen die daar recht toe heb ben toe te laten. De afspraak is onderdeel van een overeen komst die de Franse president Emmanuel Macron en de Britse premier Theresa May vandaag tekenen. In Calais verblijven veel asielzoekers die naar Groot- Brittannië willen. Londen trekt meer geld uit voor het beveili gen van transportroutes en grensbewaking in Calais. tive ontdekte tot overmaat van ramp dat volgens Italiaanse regis ters Macchiarini al 30 jaar ge trouwd was met zijn vrouw Ema- nuela Pecchia. De detective: „In mijn leven heb ik nog nooit een oplichter gezien met zo'n interna tionale uitstraling." Erger nog was dat Macchiarini ook de medische wereld voor het lapje bleek te hebben gehouden. Zo verzweeg de topchirurg dat zes van de acht patiënten met een kunstmatige luchtpijp binnen en kele maanden tot jaren overleden. De twee overlevenden hadden hun luchtpijp operatief laten ver wijderen. Ook eerdere patiënten, onder wie Claudia Castillo, bleken te zijn overleden. Doordemand Macchiarini wuifde alle kritiek weg, maar toen artsen en weten schappers zijn onderzoek kritisch tegen het licht hielden, viel hij door de mand. Hij had onder zoeksdata vervalst, gelogen op zijn cv en nooit eerder zijn bevindin gen getest op dieren. Zijn patiën ten fungeerden als menselijke proefpersonen, een medische doodzonde. Bovendien waren ze bijna allemaal een pijnlijke dood gestorven. „Als ik kon kiezen tus sen een synthetische luchtpijp of een vuurpeloton, zou ik het laatste kiezen", vatte keelchirurg Pierre Delare van de KU Leuven het sa men. Verscheidene onderzoeks rapporten moesten een antwoord geven op de vraag waarom de me dische wetenschap, inclusief het prestigieuze Karolinska Instituut, het toeliet dat Macchiarini alle re gels aan zijn laars kon lappen. Het antwoord was dat hij door zijn sterrenstatus overal mee weg kwam en lange tijd de hand boven het hoofd werd gehouden. Kriti sche collega's werd lange tijd de mond gesnoerd. Journaliste Benita Alexander be seft dat haar persoonlijke tragedie in het niet valt bij de drama's ach ter Macchiarini's operaties. Toch heeft de gevallen journaliste een documentaire gemaakt over hoe ze in de val trapte van de char mante wereldbestormer. He lied about everything (Hij loog over alles) is op 23 februari te zien op Discovery Channel. Voor dit artikel is gebruikgemaakt van informatie van The Guardian, Vanity Fair, NBC en Discovery Channel. Paolo Macchiarini heeft niet gereageerd op een verzoek tot wederhoor. Als ik kon kiezen tussen een synthetische luchtpijp of een vuurpeloton, zou ik het laatste kiezen 4 dgn Vechtdal**** Luxemburg diner w ui Kloosterhotel l www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cpg donderdag 18 januari 2018 GO LEIDEN Henk Krol De fractieleider van 50Plus is dolblij dat er genoeg handte keningen zijn binnengehaald voor de eerste stap naar een raadgevend referendum over de afschaffing van de wet-Hillen, beter bekend als de aflosboete voor huiseigenaren. LONDEN Paolo Macchiarini en Benita Alexan- der vieren hun liefde in New York. FOTO'S DISCOVERY M Het verloofde stel als toeristen in Rusland. Pierre Delare (keelchirurg) DAG GVR! Met luid applaus en geroffel heeft de Tweede Kamer gisteren Emile Roemer uitgezwaaid als Kamerlid van de SP. Kamervoor zitter Khadija Arib prees de 'Grote Vriendelijke Reus' dat de SP er onder hem in slaagde het imago van 'knorrige tegenpartij' af te schudden. Roemer wil graag burgemeester worden, fotoanp 4* Fletcher Kloosterhotel Willibrordhaeghe (8,0) 3 nachten incl. uitgebreid ontbijtbuffet Gratis gebruik van wifi en parkeren Aankomsten t/m juni. Betaal pas aankomst! 4* Hotel Boerderij De Gloepe (8,2) 4* Cocoon Hotel La Rive (8,5) 3 nachten incl. etagère ontbijt 2 nachten incl. ontbijt en fles Crémant Gratis wifi en parkeren Betaal bij aankomst! lx 3-gangen diner en wifi Incl. sauna en fietshuur "ViV iTi^iifï maar: Volledig vernieuwd Kloosterhotel midden in de natuur! Tip: De Deurnse kastelen Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9