Beleef Azië in het klein -moopp Eis 6 jaar na misbruik modellen 7 Kudde niet langer welkom op terrein van Utrechts Landschap Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Kassa korting De schaapskudde van Ester en Werner Floor is vanaf april 'dakloos'. De herders zoeken met spoed graasgrond. „Het zou onverteerbaar zijn de dieren naar de slager te moeten brengen." Drie jaar lang liep de kudde van Ester en Werner Floor rond op de terreinen van het Utrechts Land schap. Maarn, Maartensdijk, Soes- terberg, de vliegbasis, Zeist en de Paltz in Soest was hun werkge bied. Met hun gegraas 'maaiden' de schapen op natuurlijke, ecolo gische wijze de natuurgebieden. Maar komend zomerseizoen kun nen zij daar niet langer terecht: een andere schaapskudde heeft de opdracht binnengesleept om voor de terreinen te zorgen. f +- -t x Hoofdbrekens voor Ester en Wer ner Floor. In april begint het graas seizoen voor hun 200 schapen. Tot eind maart mogen de dieren nog op het hooiland van boeren in de regio staan, maar daarna is de kudde 'dakloos'. De herders plaatsten een oproep voor een plek om te grazen op Facebook. „Het is ons nog altijd onduide lijk waarom we niet mogen blij ven. Vorig jaar kregen we nog een rapport dat het Utrechts Land schap zeer tevreden met ons was", aldus Ester. Zij heeft bij Staatsbos beheer, Natuurmonumenten en verschillende gemeenten aange klopt in de hoop dat zij grond hebben waar de kudde terecht kan. „Een landgoed, golfbaan of bij bedrijven met grond - het maakt ons niet uit. Ons doel is nu zorgen dat de kudde blijft bestaan. Het idee dat we deze kudde moeten verkopen en dat een groot deel naar de slager gaat is voor ons onverteerbaar. Die optie is uitgesloten. We zijn herders, we houden van onze schapen en wil len gewoon met ze aan het werk. We hoeven er niet rijk van te wor den, het gaat ons puur om de die ren." 100 van de 200 schapen zijn ge adopteerd door liefhebbers. Dat is volgens Ester Floor nog een reden waarom ze voor de dieren een plek moeten vinden. „We kunnen deze mensen toch niet ineens melden dat ze wegmoeten?" Het Utrechts Landschap laat in reactie weten dat de opdracht dit jaar niet aan Schaapskudde Soes- terberg is gegund vanwege de na tuurkwaliteit van het gebied. „Die was ondermaats. Dat hebben wij de herders vorig jaar zomer laten weten. Onze ecologen hebben geconstateerd dat de natuur achter uitging. De hoofdaannemer van het gebied Sjraar van Beek heeft besloten niet met de kudde verder te gaan", al dus woordvoerder Marije Holle man. Floor geeft aan in december een rapport te hebben ontvangen van de hoofdaannemer waarin staat dat ze tevreden zijn. „Wij snappen niks van deze uitleg. We hebben daar drie jaar lang met onze kudde naar tevredenheid gelopen." UTRECHT Een 45-jarige foto graaf van een modellenbureau moet als het aan de officier van justitie ligt zes jaar de cel in. De man wordt ervan verdacht dat hij jarenlang zeker tien meisjes en vrouwen - tussen de 16 en 28 jaar oud - heeft aangerand of verkracht. Dat zou zijn gebeurd tijdens fotoshoots of audities in zijn woonplaats Amersfoort en in de Dominicaanse Republiek, tussen 2010 en 2015, zo bleek voor de rechtbank in Utrecht. De aanklager verweet de man misbruik te hebben gemaakt van zijn positie als fotograaf. Hij liet de vrouwen zich uitkleden, waarna hij hen betastte, aan randde en zeker in één geval ver krachtte, aldus de officier. Ook maakte hij foto's van hun in tieme lichaamsdelen. Als ze zou den tegenwerken, was dat scha delijk voor hun carrière in de modellenwereld, zei hij. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. neemt je mee t°ti75P.P donderdag 18 januari 2018 GO Op zoek naar een plek voor Rachel van Kommer Lage Vuursche Hilversum A2' Maartensdijk Amers foort Utrecht Maarn 200schapen Graasgebied (april tot december) Ester en Werner weten niet waar ze met hun schapen naar toe moeten. FOTOCASPARHUURDEMAN Meepraten over Sri Lanka? Beleef het eiland zelf! Boek nu de mooiste groeps- en privéreizen naar Sri Lanka, ook in de meivakantie en de zomervakantie. Alle reizen zijn flexibel aanpasbaar. Beste van Sri Lanka Groepsreis 17 dagen, alvanaf U ziet alles wat Sri Lanka zo boeiend maakt, en uitrusten aan een tropisch strand Relaxt door Sri Lanka Groepsreis 21 dagen, al vanaf In een aangenaam tempo langs de mooiste plekken van wonderschoon Sri Lanka Hoogtepunten van Sri Lanka Privéreis 21 dagen, al vanaf Met uw eigen privéchauffeur alle hoogtepunten van Sri Lanka ontdekken Olifanten, Cultuur Dolfijnen Privéreis 16 dagen, al vanaf Van prachtige natuur met wildparken en tropische stranden tot traditionele steden en tempels Sri Lanka de Malediven Groepsreis 17 dagen, al vanaf Ontdek de schoonheid van Sri Lanka, incl. relaxen op de exotische Malediven Volop inspiratie en veel meer (Sri Lanka) reizen? Ga naar nrv.nl Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Boek nu vanaf neemt je mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7