OZCAN AKYOL Verzekeraar Tristan van der Vlis hoeft slachtoffers schietpartij niet te betalen r> I of bel ons 088 - 70 70 600 (StlP "TLjA&ÜLjk. 10% €50 m t 6 BOEK VOOR 1 FEBRUARI Marble Stella Maris 4* Ibiza Paascruise over de Rijn Column In Zweden zorgen surveille rende buurtvrouwen ervoor dat hangjongeren met een migran tenachtergrond zich niet misdra gen. Deze laatste groep heeft ken nelijk veel respect voor moslim moeders, die het qua overredings kracht en autoriteit eenvoudig winnen van de politie, met wie de criminele jongeren dikwijls de confrontatie opzoeken. Gisteren publiceerde de Volks krant een mooie maar ook zorg wekkende reportage over dit on derwerp. Want als de jongeren in de Zweedse probleemwijken hun neus voor het gezag van over heidsdiensten ophalen, liggen anarchie en eigenrichting op de loer. Het Zweedse feno meen leidde tot cyni sche reacties: leuk en aardig wat die moslim moeders doen, met ge vaar voor eigen leven, maar in een gezonde rechtstaat, waar ieder een zich aan dezelfde wetten en regels moet houden, is het vreemd dat alleen vrouwen met een islamiti sche achtergrond een grote groep oproerkraaiers in het gareel weet te houden. In Nederland kennen wij geen buurtmoederprojecten waarbij deze taak wordt verricht. Als het bij ons zover kwam, om het even in welke stad, zouden er meteen felle debatten worden gevoerd, zo wel in het parlement als in de me dia. En dat is niet raar. De politie in Zweden heeft een pro bleem laten ontstaan dat het failliet van haar eigen gezag illustreert. ten opzichte van de crimi nelen én stel len de proac tieve moe ders bloot aan allerlei vormen van agressivi teit, die ze met hun gezonde ver stand proberen te pareren. Maar ze zijn niet professioneel getraind, daarom lopen zij ook veel risico's. Dit valt evengoed de overheids diensten te verwijten. Het verhaal van Zweden heeft een feelgoodgehalte omdat de moeders, gekleed in rode jassen en met een hoofddoek om, ervoor zorgen dat de rust in de probleem wijken min of meer terugkeert. Om die reden gaan meer gemeen tes het project lanceren. Deze da mes verdienen dan ook alle lof en erkenning van de wereld. De overheden in Zweden moe ten echter goed bij zichzelf te rade gaan: als instanties het niet meer op eigen kracht kunnen, zonder de ongevraagde hulp van betrokken buurtmoeders, bestaat er een diepgeworteld probleem, dat con structief en dus voor de lange ter mijn gesmoord dient te worden. De agenten stellen de moeders bloot aan allerlei vormen van agressiviteit Dit heeft de Haagse rechtbank be slist in een zaak die letselschade advocaat Lionel Lalji aanspande namens 13 slachtoffers. Eén van hen werd door Van der Vlis in zijn buik geschoten, de anderen wa ren voornamelijk ondernemers die destijds getuige waren van het bloedbad. Lalji claimde dat Van der Vlis, die na de schietpartij zelfmoord pleegde, was meeverzekerd op de aansprakelijkheidspolis van zijn ouders. In dat geval zou hun ver zekeraar schadevergoeding moe ten uitbetalen. Eerder keerde Na tionale Nederlanden, waar de schutter een eigen polis had, vijf ton uit aan circa 100 gedupeerden. Nu zou het volgens Lalji om een vergelijkbaar bedrag gaan. Uit een door Lalji aangevoerd polisblad blijkt dat de schutter in 2004 was meeverzekerd bij zijn ouders. Later zou hij uit huis zijn gegaan en een eigen polis hebben gekregen. De polis van zijn ou ders zou daarop zijn aangepast. Alleen is daarvan nooit een polis blad uitgedraaid. Volgens de rechtbank is er vol doende bewijs dat Tristan niet was meeverzekerd. Dit zou vooral blijken uit schriftelijke verklarin gen van de ouders en hun tussen persoon. Advocaat van gedupeerden wil in hoger beroep gaan „Een onbegrijpelijk vonnis", vindt Lalji. „De rechtbank von niste eerder dat de verzekeraar van de ouders bewijs moest leve ren. Nu liggen er alleen twee ver klaringen van partijdige perso nen. Ik ga graag in hoger beroep." Peter Knijp, advocaat van de ouders, vindt het vonnis 'juist en goed gemotiveerd'. Hij hoopt dat Lalji niet in hoger beroep gaat. „Tristans ouders willen deze kwestie graag afsluiten. Schade vergoeding kan wat is gebeurd ook niet goedmaken." nU V.a. Vkorting '-T- i—-fiSC. van nu v.a. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) flO reizen nl donderdag 18 januari 2018 GO @ÖzcanAkyol Buurtmoeders De agenten laten zien dat ze mach teloos staan De verzekeraar van de ouders van Tristan van der Vlis, die in 2011 zes mensen doodschoot in een winkelcentrum in Al phen aan den Rijn, hoeft niet uit te betalen aan andere ge dupeerden van het drama. Jan Belt Alphen aan den Rijn Stip is jarig en TRAKTEERT!! 399 Compléét VémiéUWd 4-sterren resort Uniek Personal All Indusive concept Nabij het centrum van San Antonio Op ca. 500m van het strand •i tl»- Maak kennis met het kleurrijke Ibiza! Op een toplocatie vind u het compleet vernieuwde Marble Stella Maris. Dit ruim opgezette 4-sterren resort beschikt over uitgebreide faciliteiten voor jong en oud, maar bovenal verblijft u op basis van All Inclusive. Het ruim opgezette 4-sterrenresort ligt niet ver van het centrum van San Antonio. De aantrekkelijke zandstranden van de baaien Cala Gracio en Cala Gracioneta zijn slechts 500 meter verwijderd. Geniet van dit indrukwekkende resort, de fraaie zonsondergangen en laat u heerlijk verwennen in Marble Stella Maris Ibiza! Alleen vertrek op 31 maart De mooiste plekjes langs de Rijn Incl. busreis Duitsland Nederland O.a. Düsseldorf, Andernach en Rudesheim Wijk bi| Duurstede egen Düsseldorf Keulen Bonn Andernach pard Mainz Rüdesheim Het is volop genieten tijdens deze 9-daagse Paascruise langs prachtige steden aan de Rijn. Tijdens de riviercruise zijn ontbijt, lunch en diner inbegrepen en bovendien is er vrijwel dagelijks entertainment aan boord van het MS Allegro. Na uw inscheping in Lelystad varen we via Wijk bij Duurstede en Nijmegen naar Düsseldorf! En wat te denken van de oude hoofdstad van West-Duitsland Bonn. Op de vijfde dag door naar Andernach en de romantische plaatsen Rüdesheim en Mainz welke gelegen zijn aan de Rijn. Tot slot brengen we een bezoek aan Boppard en Koblenz en volgt Vanuit Koblenz de busreis terug naar Nederland. Vertrek alléén op 31 maart! stipreizen.nl M Prijs p.p Kijk voor nog méér voordelige cruises op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6