Warme maaltijd bij kinderopvang Mogelijk sneller nieuwe school Hoek 6 Mogelijk nieuwbouw nodig Rock en rap in tweede ronde Steenworp .zv Othene groeit sterk en dat is te merken in de kinderopvang en de twee basisscholen, De Irisschool en De Parel, die in de brede school aan de Schelpenlaan 'wonen'. Alle ruimtes in de brede school die pas in 2012 is opgeleverd, zijn bezet. De rek is eruit. Ook de gemeente Terneuzen on derkent dit, maar, laat wethouder Cees Liefting weten, 'we kunnen niet zomaar een nieuw schoolge bouw neerzetten'. Zeker niet, aldus Liefting, omdat onder meer bij ba sisschool De Twijn in de naast Othene gelegen wijk Serlippens op papier lokalen leegstaan. „We moe ten als gemeente doelmatig met ons geld omgaan." De schoolbesturen Perspecto en Probaz, Kinderopvang Zeeuws- Vlaanderen en de gemeente heb ben afgesproken allereerst een on derzoek te doen naar de bevol kingsontwikkeling in Othene. Bin nen enkele maanden moet de stu die klaar zijn. Begrip Levien Hamelink, algemeen direc teur van christelijke scholengroep Probaz, heeft begrip voor de voor zichtige opstelling van de ge meente. Directeur Marian de Moor van De Irisschool, de openbare school in Othene die onder de Huisvesting in een andere school kan, als noodoplossing scholengroep Perspecto valt, heeft dat ook. De huisvesting van leerlingen van de scholen in Othene in een ander schoolgebouw is bespreek baar, wat Hamelink betreft. „Als noodoplossing." Schooldirecteur De Moor kijkt er ook zo tegenaan, maar wil er liever helemaal niet van weten. Ook di recteur Richard Bertram van De Twijn is kritisch. „De identiteit van een school komt toch onder druk te staan met leerlingen van een andere school in je gebouw", stelt Bertram. „We hanteren bijvoorbeeld een continu- lesrooster, dezelfde lestijden op alle dagen, en de scholen in Othene niet. Dat kan gaan wringen." „Ouders kiezen bewust een school voor hun kinderen", voegt De Moor toe. „En als leerlingen lan gere tijd naar een ander schoolge bouw moeten, gaan ze zich afvra gen 'waar horen we eigenlijk bij'." Eén, twee, drie is er geen oplos sing voor de huisvestingsproble matiek van de kinderopvang en scholen in Othene. Wethouder Liefting oppert creatief de bouw van een fiets- en voetgangersbrug over de Otheense Kreek ter hoogte van Othene-Zuid. Kinderen zou den dan naar een deels leegstaand schoolgebouw aan de overzijde van de kreek kunnen. Schooldirecteur De Moor: „Ik zou eerder voor een duurzame oplos sing kiezen." Kinderopvang Zeeuws-Vlaande- ren wil ouders een handje helpen, de organisatie zorgt op 37 plekken dat kinderen er een warme maal tijd kunnen eten. Daar is behoefte aan, zegt directeur Rianne Vons. „We hebben een proefperiode van een aantal maanden gedaan en er wordt genoeg gebruik van gemaakt om maaltijden aan te bieden op al onze locaties die tot zes uur 's avonds open zijn." Een braadworst met spitskool en ge kookte aardappels, een pangasius- filetje of spaghetti. Allemaal 'ge woon' avondeten, dat kinderen tussen vijf en half zes samen kun nen opsmikkelen, voordat ze op gehaald worden door hun ouders. „Ouders hebben een druk be staan: ze rennen en vliegen overal naar toe en de kinderen moeten na een snelle maaltijd bijvoor beeld ook nog naar de sportclub", schetst Vons. Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen vindt ge zonde voeding belangrijk en in troduceert de extra service op 37 van de 43 locaties. Ouders kunnen een strippen kaart aanschaffen en hun kind op geven voor een maaltijd die gele verd wordt voor 2,50 euro. „Som mige gezinnen vragen ook of ze het eten mogen afhalen, dan krij gen ze het in een bakje mee naar huis." HULST Hardrock, rap, blues en funk: in de tweede voorronde van muziekwedstrijd Steenworp zijn zaterdag alle genres vertegenwoor digd. In de protestantse kerk in Hulst treden vanaf 19.30 uur vier acts op die meedingen naar een plek in de finale. Stockholm Syn- drome is een band die stevige hard rock speelt en de band Risky Roads laat blues, pop, rock en funk horen. Rappers Bustaflax (Tim Buys- rogge) en Omerta (Roman Over- gaauw) maken het affiche com pleet. De winnares van vorig jaar, Femke Bun, treedt op als special act. De aanvang is om 19.30 uur en de toe gang is gratis. In Hoek kan mogelijk sneller een nieuwe school komen, als de twee bestaande basisscholen zijn overge gaan tot een fusie. De Terneuzense wethouder Cees Liefting zei dat dinsdagavond in de raadscommissie samenleving. Een voorstel om noodreparaties te ple gen aan het verouderde gebouw van openbare basisschool Op Weg kreeg daar algemene steun. In het verlengde daarvan kwam de fusie tussen Op Weg en christelijke ba sisschool 't Kompas ter sprake. Daarvoor wordt gemikt op 1 augus- Bestaande basisscholen zouden moeten samengaan tus 2019, waarna 'na enkele jaren nieuwbouw is voorzien', aldus een voorstel van B en W. Liefting gaf aan de fusiebespre kingen niet extra onder druk te wil len zetten door al eerder nieuw bouw toe te zeggen, maar, ant woordde hij op vragen van raadsle den, 'het kan zo mogelijk wel snel ler dan enkele jaren na het samen gaan van beide scholen'. Met name het gebouw van basisschool Op Weg is slecht. Dat is ruim vijftig jaar oud en vertoont op diverse plekken scheuren door constructie fouten die op korte termijn zullen worden aangepakt. IN DE REGIO Zeeuwse kunsten in 't Schallemaaj Jubileum winterse wandeling Open dag bouwbedrijf SPELBREKER MIJN DORP, MIJN STAD AARDENBURG donderdag 18 januari 2018 Scholen Othene zitten tjokvol De brede school in de Terneu- zense nieuwbouwwijk Othene zit vol. Onderzoek moet snel uit wijzen hoe het huisvestingspro bleem kan worden opgelost. Harmen van der Werf Terneuzen - Levien Hamelink, scholengroep Probaz Sophie Stockman Terneuzen Harmen van der Werf Hoek OSSENISSE Het Zeeuws Klank- boek gaat van avond, donderdag, in cultuurcafé 't Schallemaaj in Os- senisse het nieuwe jaar in met schrijf sters Cora Verhelst en Liesbeth Labeur en muziekgroep Lenno's Friends. Cora vertelt over haar reisboek Zatte bramen en Liesbeth over haar publicatie 'Een lamp voor mijn voet', over het ver driet in reformatori sche kring. Aan vang 19.45 uur. AXEL Wandelsportvereni ging Zelden Rust opent zaterdag het wandelseizoen in Axel met de twintig ste winterwandel- tocht over 7,14 en 21 kilometer. Start punt is cultureel centrum De Halle; 21 kilometer van 08.30 tot 12.30 uur, 14 kilometer tot 14.00 uur en 7 kilo meter tot 15.00 uur. Leden wandelclub 1,10 euro, niet-leden 1,50 euro. Vorig jaar deden 1037 wande laars mee. KAPELLEBRUG Het aannemingsbe drijf Celie in Kapel- lebrug houdt zater dag van 12.00 tot 17.00 uur open huis in de compleet nieuw ingerichte werkplaats aan de Gentsevaart 4b. Vijf jaar geleden bouwden de broers Helmut en Ludwig Celie al een nieuwe opslagloods. Celie is gespeciali seerd in allerlei soorten timmer werk, in de woning bouw en ook meu bilair zoals bijvoor beeld kasten. TERNEUZEN De harde wind was begin deze week spelbreker. Hijswerk voor de afbouw van het viaduct in de Spuikreekweg over de Tractaatweg kon niet doorgaan. Komende maandag en dinsdagnacht is het opnieuw ingepland. Beide nachten moet het verkeer ter plekke tussen 21.00 en 05.00 uur reke ning houden met meerdere keren tien minuten wachten. Be tonnen randen worden op het viaduct geplaatst dat eind fe bruari weer wordt geopend. Het viaduct is verlengd om plaats te bieden aan de verbrede Tractaatweg die maart 2019 af moet zijn. foto harmen van der werf Dorpshuis, 13.30 uur: Kaarten; AXEL De Halle, 19.00 uur: Informa tieavond snel inter net buitengebied; BRESKENS Oranje plein, 08.00 uur: Weekmarkt; HENGSTDIJK 't Ja gershuis, 13.30 uur: Kaarten; HOEK De Loven- hoek, 13.30 uur: Soos; HULST De Serre, 10.00 uur: Geheu gentraining; 14.00 uur: Nieuw jaarsfeest met mu ziek van Jan van Waterschoot; Blaauwe Hoeve, 18.45 uur: Bingo; De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Kaartclub; Brasserie Oud Hulst, 13.30 uur: Kaarten; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Weekvie- ring; 14.00 uur: Zan gers van Toen; KOEWACHT De Lange Akkers, 10.00 uur: Brei -en haakcafé; LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OSSENISSE 't Schallemaaj, 19.45 uur: Cultuur café, Cora Verhelst vertelt over reis boek; PHILIPPINE De Kaaie, 14.00 uur: Biljarten, koersbal; SAS VAN GENT De Statie, 13.00-22.00 uur: Schrijf mee aan toekomstvisie van Sas van Gent; SINTJANSTEEN De Warande, 14.30 uur: Ouderensoos (koersbal); TERNEUZEN De Kameleon, 19.30 uur: Tekenclub; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Sjoelen, jeu de boules; Portaal van Vlaan deren, Binnenvaart- weg 9,13.00-17.00 uur geopend; Rivierenhuis, 10.00 uur: Creatijd Steun punt Terneuzen; Edvard Grieghof 113,19.30 uur: Vo gelwerkgroep de Steltkluut; Scheldetheater, 20.00 uur: Henry van Loon met 'Sleu telmoment'; WESTDORPE Café de Tukker, 13.00 uur: Kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 64