Schoolkinderen op bezoek bij ouderen Kruising Buys Ballotstraat en Patijnweg is heet hangijzer Lunchroom Nummer 9 tijdelijk in ander pand Medewerking voor grotere brasserie Katoen 7 Jikkemiene trekt in bij Nummer 9. De winkel in Goes wordt gerenoveerd. De medewerkers zitten tijdelijk aan de overkant. Klanten van Nummer 9 in Goes moeten sinds kort aan de overkant van de straat zijn. Het eigen lijke pand van de cadeaushop an nex lunchroom, aan de Lange Vorststraat, wordt verbouwd en uitgebreid om de komst van de mensen van bakkerij Jikkemiene uit Nisse mogelijk te maken. „Het is een spannende tijd", zegt unit manager Marianne van Hekke. „Maar de medewerkers zijn heel blij dat ze straks in een mooi nieuw pand mogen werken." In zowel Nummer 9 als Jikke miene vinden mensen met een beperking een dagbesteding. Gors maakte een halfjaar geleden bekend de bakkerij in Nisse te sluiten en naar Goes te verplaat sen. Dat veroorzaakte wat ophef in de lokale politiek, maar volgens De toiletten en de keuken worden compleet vernieuwd Van Hekke hadden de medewer kers meteen veel zin om te ver huizen. Om de extra activiteiten en medewerkers een plekje te ge ven, wordt het winkelpand van Nummer 9 in de Goese binnen stad flink onder handen geno men. Aan de achterzijde wordt het uitgebreid, maar ook de be staande ruimtes gaan op de schop. „Zo worden de toiletten vernieuwd en komen er een com pleet nieuwe keuken en spoel keuken", zegt Van Hekke. „Ook de winkel en de lunchroom krij gen een opfrisbeurs. Al met al gaan we er flink op vooruit." Sinds twee weken is Nummer 9 tijdelijk gevestigd in een winkel pand aan de overkant van de straat, tussen boekwinkel Bruna en kledingwinkel Van Uffelen. „Dat pand stond al een tijdje leeg", weet Van Hekke. „Voor zo wel de medewerkers als de klan ten vonden we het praktisch om dichtbij ons vertrouwde onder komen te blijven." De medewerkers hopen in maart weer terug te kunnen ver huizen naar hun vertrouwde kant van de straat, al houdt Van Hekke nog een slag om de arm. Dat de levertijden in de bouw tegen woordig vaak wat langer zijn, zou nog roet in het eten kunnen gooien. „Maar daar gaan we niet vanuit." De namen Nummer 9 en Jikke miene behoren straks tot het ver leden. „Het leek ons voor alle me dewerkers leuker om na de nieuwe start ook een andere naam te gaan voeren. Die maken we binnenkort bekend." De in 2015 geopende en inmiddels populaire brasserie wil tussen het bestaande pand en theater De My the een orangerie bouwen, waar onder meer groepen kunnen wor den ontvangen. Directeur Ron Diephout liet eerder weten dat uit breiding noodzakelijk is, omdat er steeds meer vraagt komt naar Orangerie komt tussen het bestaande pand en het theater ruimte voor privédiners, vergade ringen of feesten. De gemeente heeft geen bezwa ren tegen de uitbreiding en ver leent een vergunning in afwijking van het bestemmingsplan. Dat plan zegt namelijk dat op de beoogde uitbreidingslocatie, waar nu nog fietsenrekken staan, enkel ruimte is voor kleinschalige bedrijfsactivitei ten als ateliers, detailhandel, maat schappelijke doeleinden en wonen. Indien daarvan wordt afgeweken moet de vergunning worden voor zien van een ruimtelijke onderbou wing. Die ligt ter inzage. In het do cument valt te lezen dat de orange rie wordt uitgevoerd met veel glas. 'Het ontwerp refereert sterk aan de orangerieën uit de zeventiende en achttiende eeuw.' Zorgorganisatie Ter Weel en de Prinses Beatrixschool in Goes zet ten hun samenwerking voort. Het komende halfjaar ondernemen de bewoners van Ter Weel in Goes- Zuid activiteiten samen met de schoolkinderen. Zo gaan de kinderen uit groep zes spelletjes doen met de bewoners van Abbekindershof en gaan de jongens en meisjes uit groep 5 paas- stukjes maken in Sint Maarten in de Groe. Op het programma staan ver der een wandeltocht en het samen bakken van pannenkoeken. Die laatste activiteit werd al on dernomen en ook maakten de kin deren van de Beatrixschool portret ten van bewoners van Ter Weel. Dat is goed bevallen. Volgens schooldirecteur Gerard Verkuil is het belangrijk dat jonge en oude mensen met elkaar in contact ko men. „Ze hebben elkaar het nodige te bieden." Volgens de school kun nen de kinderen leren van de le venservaring van de bewoners van Ter Weel. Zelf kunnen ze de oude ren helpen omgaan met alle novi teiten van deze tijd. „Door ze nu te laten samenwerken hopen we dat de kinderen ook later ouderen op zoeken." Zo gaat de Buys Ballotstraat 3,5 maand dicht en moet alle verkeer dat via die weg naar Kloetinge wil, omrijden. Fietsers worden omge leid via de spoorwegovergang bij de Kloetingseweg of Oostmolenweg, voor automobilisten wordt een ad viesroute via de overgang bij de Van Hertumweg aangegeven. Die om leiding gaat tot verstoppingen lei- Die omleiding gaat tot verstoppingen leiden, was de teneur op de bijeenkomst den, was de teneur. „De eerste paar dagen is dat misschien zo", zei wet houder Loes Meeuwisse. „Maar we verwachten dat het verkeer binnen een week zijn weg vindt. Alterna tieve routes worden bovendien al vanaf de afritten bij de snelweg aangegeven." De gemeente heeft overwogen om het verkeer door te laten rijden tijdens het werk, maar achtte dat te gevaarlijk. Om auto mobilisten te ontmoedigen om via Oostmolenweg naar Kloetinge te rijden, worden daar tijdelijke drempels aangelegd. Daarnaast komt er een inrijverbod voor vrachtwagens, zegt projectleider Kees van Belzen. Eind februari of begin maart wordt begonnen met de reconstructie, die twaalf tot veertien weken duurt. De ingreep moet de kruising veiliger maken. donderdag 18 januari 2018 BE Herstart met nieuwe naam Rob Paardekam Goes - Marianne van Hekke, Gors Hoewel het bestemmingsplan het eigenlijk niet toelaat, zijn burgemeester en wethouders van Goes bereid medewerking te verlenen aan de uitbreiding van brasserie Katoen aan het Bleekveld in Goes. Rob Paardekam Goes Rob Paardekam Goes Over het nieuwe ontwerp van de kruising Buys Ballotstraat/ Patijnweg bestaat nog steeds discussie. Dat bleek gister avond bij een bijeenkomst in dorpshuis Amicitia in Kloetinge. Daar werden plan en werk zaamheden toegelicht. Michiel Bouwman Kloetinge A Medewerkers van Nummer 9 in Goes verwelkomen hun gasten graag aan de overkant van de straat nu er in hun eigen pand verbouwd wordt: (vlnr.) Leo, Jelle, Eelke, Elsbeth, Gert-Jan, Ferry en Shane. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62