Zet rem op betaalwet Spraakverwarring Opknapbeurt voor 'oude' sluizen en bruggen 2 CODE ORANJE WESTENWIND GEDICHT HERDENKING Commentaar Gewoon even iets betalen kan straks niet meer. Elke transactie voedt de informatiesystemen van de Googles van deze wereld. Hebt u al een tijdje veel geld op uw rekening staan, dan komt er prompt reclame voor een of ander geweldig product. Prijsvergelijken doen ze ongevraagd voor u. En moeten zij iets betalen vanaf uw bankrekening? Dat kan dan natuurlijk ook. Dit schrikbeeld schetsen tegenstanders van de nieuwe Europese beta lingsrichtlijn PSD2. Die wordt hier ingevoerd zodra de Ne derlandse wet is aangepast, waarschijnlijk nog dit voorjaar. Andere bedrijven dan banken mogen dan meekijken op uw rekening. De belangrijkste drijfveer van Brussel is concurrentie in het betalingsverkeer. Voor wat dat waard is. De bijvangst van deze nieuwe Europese richtlijn is een groot risico voor de privacy en daarmee het gevaar van grootscheepse mani pulatie van de consument. Ook over de veiligheid van een vrij betaalcircuit zijn grote zorgen. In Nederland zijn nu al vier toezichthouders nodig om het financiële verkeer in goede banen te leiden. Voorstanders van PSD2 betogen dat niemand met betaal gegevens aan de haal kan gaan als de rekeninghouder geen toestemming geeft. Maar of het zo zal werken? Nu klikt ook bijna iedereen meteen op 'akkoord' als Google of Apple nieuwe voorwaarden dicteren. Daarom moet de Ne derlandse politiek op de rem gaan staan. Voordeel van het vrijgeven van uw bankrekening weegt niet op tegen risico van manipulatie ALMANAK Het gesprek ging over de toene mende drukte op de Wester- schelde. Over de expansie van de Antwerpse haven die niet te stui ten lijkt. Die boekt recordjaar op recordjaar en als het aan de haven ligt, zal de groei de komende jaren zich alleen maar doorzetten. Het resultaat is dat steeds meer containers op steeds grotere sche pen Zeeland passeren. Met alle gevolgen van dien. „Dat zal toch bijvoorbeeld ook extra eisen stel len aan de loodsen", opperde de een. De ander keek enigszins ver baasd op. „De loodsen? Maar die containers staan toch gewoon buiten?" Uitstel uitspraak over Welgelegen Dancetour komt weer naar Goes Ruim 43 mille aan bommenbijdrage BIJ NADER INZIEN Verhulst leidt dienst op zondag Vrijwel alle bruggen en sluizen in Zeeland zijn op leeftijd. Tussen nu en 2030 worden ze aangepakt voor groot onderhoud. Rijkswaterstaat werkt aan een inventarisatie. Dat zegt woordvoerster Suzanne van Beek, naar aanleiding van de brief die minister Cora van Nieu- wenhuizen (Infrastructuur en Wa terstaat) gisteren aan de Kamer heeft gestuurd. Daarin wordt de aanpak van de eerste tachtig projec ten aangekondigd, te beginnen in Zuid-Holland. De kans op storingen neemt toe, spoedreparaties zorgen voor over last en zwaarder verkeer zorgt voor een hogere belasting. Hoog tijd dus voor een grondige renovatie, aldus Van Nieuwenhuizen. Voor Zuid- Holland zijn de maatregelen in kaart gebracht. Zeeland heeft de projecten over een maand of twee op een rijtje, aldus Van Beek. Zandkreekbrug Voor een zoet/zoutscheiding in de Krammersluizen en de bediening daarvan op afstand is al een project team gevormd. Dit jaar zal ook de remaandrijving van de Zandkreek brug worden aangepakt. Voor het groot onderhoud is lan delijk een bedrag van 9,5 miljard euro nodig. KRANEN donderdag 18 januari 2018 II Tip? redactie@pzc.nl THOLEN De Raad van State heeft meer tijd nodig om een beslissing te nemen over de uitbreiding van bedrij venterrein Welgelegen in Tholen. De beslistermijn is met zes weken ver lengd. De zaak tussen een akkerbouwer en de gemeente diende begin december. Akkerbouw bedrijf Geluk Agro vindt dat er geen behoefte is aan vijftien hectare nieuwe bedrijfskavels. Volgens de gemeente is die er wél. GOES De Dancetour komt ook dit jaar naar Goes, op 29 juli. Aan het evenement doen dit jaar grote namen als Lil Kleine (foto) en JeBroer mee. Ook Kris Kross Amster dam, Ruthless, Bizzey, Johnny 500, The Partys- quad en Tony Junior maken hun opwachting. Later wordt pas bekend gemaakt welke artiesten in welke stad optreden. De Dancetour gaat ook naar steden als Arnhem, Breda en Tilburg. VEERE B en W van Veere vragen het Rijk bij te dragen aan de vorig jaar uitgevoerde onderzoeken naar niet ge sprongen explosieven in de gemeente. Den Haag draagt 43 mille bij - 70 procent van de kosten, die 61.527 euro bedroegen. Dat geld was nodig voor het realiseren van bouw projecten - vorig jaar onder meer de brede school in Biggekerke - waarbij werd gezocht naar onontploft wapentuig uit de Tweede Wereldoorlog. In de krant van gisteren is per abuis vermeld dat voormalige burgemees ter René Verhulst zater dag een eredienst leidt in de kerk van de Pro testantse gemeente in Wilhelminadorp. Dat ge beurt zondag. De dienst begint om 10.00 uur en is voor iedereen vrij toe gankelijk. Naam: William Reijnhoudt Plaats: Middelburg Bedrijf: Melis Kraanverhuur, Middelburg „Of de storm van invloed is op ons werk? Dat is zeker zo. Of we wel of niet kunnen werken hangt mede af van de wind. Met een windkracht 9 in het vooruitzicht kunnen we nu al tegen de klant zeggen dat het ophijsen van bij voorbeeld grote dakplaten er donderdag niet in zit. Die vangen veel te veel wind. Maar in de meeste gevallen be palen we het op de dag zelf. Of we kunnen blijven werken hangt vooral af van de materialen die verplaatst moeten worden. Hoe groter het oppervlakte, hoe eer der de wind een bepalende fac tor wordt. Een telescoopkraan zelf heeft niet snel last van de wind. Anders is dat bij mobiele torenkranen. Vanaf windkracht zes lukt de opbouw daarvan niet meer." Ernst Jan Rozendaal Middelburg bi'nt'QFn Buiten was het gitzwart, De golven van de zee overspoelde het land, Met veel geweld beukten ze tegen onze boerderij. Een wind van orkaankracht waaide alles Van angst werdtk wakker, Moeder stormde mijn kamer in, Ik zag angst en verdriet in haar ogen. Vochtige druppels liepen langs haar wangen We snelden met onsgeZm naar zolder, Het ijskoude water verdoolde onze voeten. Kleine Neeltje schreeuwde moord en brand, Boven al hel natuurgeweld uit. ZIERIKZEE Ze schreef een mooi gedicht. „Met haast geen rijm maar waar toch een soort muziek in zit", aldus de jury. Daarmee heeft Ezra Schouls (11) van de Jan Wouter van den Doelschool in Zie- rikzee de wedstrijd gewonnen die is uit geschreven voor de herdenking van de Watersnoodramp op 1 februari. Ezra (foto) leest die dag haar gedicht voor bij de Nationale Herdenking in Ou- werkerk. De tweede en derde plaats gin gen naar het dich- tersduo Nasrin As- hoori (links) en Vera Kamp (rechts) van dezelfde school en Elin Buijs van de Helcherseeschool in Scharendijke. Zij dragen alle vier hun gedicht voor tijdens het Herdenkings concert dat op 1 fe bruari 's avonds in de Nieuwe Kerk wordt gegeven. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60