l Hannes Minnaar is dit jaar de topper in kerkje Noordgouwe Artiesten vooralle leeftijden 7 GOUD VOOR OUD GRATIS FESTIVAL VOOR OUDEREN IN WESTERSCHOUWEN Het lijkt een volkomen onmogelijke missie: duizend ouderen uit hun dak laten gaan op een gratis feest. Maar Goud voor Oud flikt het. Voor de elfde keer. DRIE VRAGEN AAN MARION DE LEEUW Sinds een weekje slaapt Marcel Wil- lemse niet zo lekker meer. Niet omdat de 'grote man' achter het evenement Goud voor Oud bang is dat de boel in de soep loopt. Het tegenovergestelde zelfs. „Alles is geregeld. Maar daarom wil ik in actie komen. Ik wil gaan bouwen." Nog zeven (slapeloze) nachten te gaan en dan is het zover. Dui zend ouderen krijgen donder dag 25 januari gratis een mega- feest aangeboden in Sportcen trum Westerschouwen. Met op tredens van heb-ik-jou-daar. En met busvervoer heen en terug. Tussendoor worden 5.000 hap jes geserveerd, 1.000 perencake jes rondgedeeld, 3.000 broodjes en 1.000 desserts. „Vorig jaar is er 75 liter advocaat door heen gegaan. Een advocaatje met slag room is bij Goud voor Oud hot." Leerlingen Enorme bergen worden er ver zet. Tachtig leerlingen van Pon- tes Pieter Zeeman lopen het vuur uit de sloffen om de men sen te voorzien van een natje en een droogje. Er is een voorberei dingsteam dat vooraf broodjes smeert. EHBO-ers lopen er rond, beveiligers en gastheren- y. - i en vrouwen. Er is zelfs een cate ringteam, dat zorgt dat de vrij willigers tussendoor een goede hap binnen krijgen. Het legertje vrijwilligers op de dag zeifis zo'n 200 mensen groot. Achter de schermen wordt al veel langer aan het optuigen van Goud voor Oud gewerkt. In de zomer begint het boeken van de artiesten en direct na de zomer gaat Willemse er vol in. Met een team van 'onmisbare mensen', die binnen de organisatie alle maal hun eigen tokootje run nen. Zoals de organisatoren van Aemstie Alive die de zaal tot een Mensen zeggen me met tranen in hun ogen dat ze er al maanden naar uitkijken compleet feestpaleis ombou wen. „Zonder die mannen van Aemstie Alive kan ik niks. Zij re gelen alles. Op de dag zelf mag ik alleen maar mooi zijn", ver wijst Willemse lachend naar de rol die hij met zijn presentatie maatje Daniëlle van Tongeren tijdens Goud voor Oud vervult. En nooit, nooit ook maar één seconde, is Willemse het zat. „Mensen zeggen me met tranen in hun ogen dat ze er al maan den naar uitkijken en nu weer maanden vooruit kunnen. Het is toch machtig mooi om zoiets te mogen doen." Dooreen klein beetje in te schikken, zijn er 50 extra plaatsen Ik weet niet veel van muziek, maar vind het erg mooi donderdag 18 januari 2018 SD 'Advocaatj e is hot op megafèest' Esme Soesman Marcel Willemse en Daniëlle van Tongeren nemen ter voorbereiding een kijkje bij de repetities van Elly Geelhoed (midden) en doen daar ook gelijk even mee. foto dirk-jan gjeltema - Marcel Willemse Marcel Willemse kreeg 1.500 aanvragen voor kaartjes voor Goud voor Oud binnen. Maar hij heeft er 'maar' 1.000 te ver geven. En eerlijk is eerlijk: dat zijn er al 50 meer dan vorig jaar. Door een klein beetje in te schikken op de achterste rij, een ideetje van de mannen van Aemstie Alive, kunnen er weer wat extra mensen bij. Want Goud voor Oud is populair. Niet in het minst vanwege de line- up. Rob de Nijs, Danny de Munck, Django Wagner en Denny Christian. Om maar wat namen te noemen. In het weekend na Goud voor Oud komen ook nog alle an dere leeftijdsgroepen in het sportcentrum aan hun trekken. Na Goud voor Oud is het tijd voor Aemstie Alive. Met op de vrijdagavond Teenagers go Aemstie Alive (met onder meer rapper Jonna Fraser), zater dagmiddag de Kidsparty en 's avonds Aemstie Alive XIII - het evenement waar het ooit mee begon. Miss Montreal treedt er op. Maar ook Cold Turkey en The Dirty Daddies. „Het is natuurlijk wel bijzonder wat daar gebeurt." Zie: aemstie.nl Zes concerten zet de Stichting Kamermuziek Schouwen-Duive- land jaarlijks in het kerkje van Noordgouwe neer. Waarvan al tijd ééntje valt te kwalificeren als een ware topper. Zaterdag 10 februari is het zover. Dan treedt de van oorsprong Zeeuwse pianist Hannes Min naar (33) op in de Driekoningen- kerk. Marion de Leeuw, één van de vier bestuursleden achter de stichting, is daar ontzettend blij mee. Esme Soesman Noordgouwe -Marion de Leeuw Waarom? „Hannes Minnaar is één van de meest bekende pianisten van Nederland. En dan ook nog van oorsprong een Zeeuw. Mensen moeten absoluut komen. De sfeer is altijd prachtig in de kerk en de akoestiek is mooi. En er wordt al tijd even gezellig pauze gehouden. Het sociale gebeuren speelt ook mee." 2 Wat is de kracht van de Stichting Kamermuziek Schouwen-Duiveland? „We proberen de wat betere ka mermuziek naar Schouwen-Duive land te halen. Jaarlijks verzorgen we zes concerten, waarvan er altijd ééntje boven het gemiddelde uit steekt. Zoals Hannes Minnaar. Dan moet de kerk vol. Er kunnen 150 mensen in. Het is leuk als mensen ons op die manier ontdekken. Daar komt bij dat de kerk zich heel goed voor ka mermuziek leent. Het is een beetje romantisch en klein. We hebben goede verlichtingsapparatuur, goede stoelen en een mooi kleed dat we uitrollen. We maken het zo comfortabel mogelijk. Mensen vin den het leuk als ze in de winter maanden nog eens naar iets moois kunnen gaan." 3 Hoe lang doen jullie dit al? „Zeker een jaar of 30. Zelf zit ik er vanaf 2012 bij. Ik weet niet veel van muziek, maar vind het erg mooi. En inmiddels zit ik er middenin en heb al zoveel bijzon dere dingen gehoord. Zoals Daniël Wayenberg en Berdien Stenberg. En we hebben jaarlijks de finalisten van het Prinses Christina Con cours." Hannes Minnaar: zaterdag 10 fe bruari, Driekoningenkerk Noord gouwe, aanvang 20.00 uur. Minnaar speelt werk van Bach, Schubert, Tsjaikovski en Rachma- ninoff.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59