44 Magie van Harry Potter in de concertzaal 9 CHECK DIT! MIJN ZEELAND Femke Steketee (28) is saxofonist. In 2015 begon zij het blog 'Sax and the Pretty' waarin ze beauty en fashion combineerde met klassieke muziek om een jong publiek te werven. Zeeuwse banden „Mijn familie woont in Zeeuws- Vlaanderen en op Walcheren en ik kwam er in mijn jeugd vaak. Ik ben geboren in Heemstede en woon in Den Haag. Mijn vader, Huug Steketee, is solotrompettist van het Residentie Orkest in Den Haag. Daardoor maakte ik al heel jong muziek. Ik ben nooit gepusht om naar het conserva torium te gaan, mijn vader raadde het zelfs af. Als klassiek saxofonist is het moeilijk om een vaste aanstelling bij een symfonieorkest te krijgen. Dus word je freelancer." Saxofoon „Ik ontdekte de saxofoon op mijn tiende, tijdens een kerstvakantie in België. Mijn vader was bevriend met de familie Mol en gaf jazztrompettist Rik Mol toen les. Een week lang trompetgeschal in het vakantiehuisje. De moeder van Rik was amateur saxofonist en ik speelde net blokfluit. Ik probeerde saxofoon te spelen en werd op slag verliefd op het geluid, dat dichtbij de menselijke stem staat. Met de sax kun je jazz of klassiek spe len. Ik ben de klassieke kant op ge gaan. Toen ik live de beroemde saxo foonsolo hoorde uit de Schilderijenten toonstelling van Moessorgski, wist ik het zeker. Momenteel speel ik bij het Haags Saxofoonkwartet, theaterpro- ducties, verschillende kamermuziek- formaties, en regelmatig als rempla- gant bij diverse orkesten, zoals het Residentie Orkest. En ik maak deel uit van het Syrène Saxofoonkwartet." Syrène „De Sirenen waren halfgodinnen die met hun gezang passanten verleidden en daarna de levenskracht uit hen zogen. Zo ver gaan wij niet, hoor. Wij proberen juist de levenskracht letterlijk en figuurlijk terug te blazen in de concertbezoekers. Onze concer ten bevatten een thema. Zo spelen we in Kloosterzande alleen maar prelu des, openingsstukken van een con cert. Omdat de saxofoon een jong in strument is, uit 1840, is er niet veel repertoire voor. Wij moeten veel muziek bewerken voor onze bezet ting." Zeeland „Ik zie de concerten die ik in Zeeland geef nooit als werk. Ik combineer de uitvoeringen met het strand, of het nu winter of zomer is. Het meest ga ik naar Walcheren: Domburg en Vrou wenpolder, daar kwam ik altijd in mijn jeugd. Ik geniet van het land schap. De Zeeuwse mentaliteit is toch anders en in Zeeland kom ik tot rust. Maar soms ga ik er ook heen als ik juist hard moet studeren, ik heb dan het gevoel dat ik me daar beter kan concentreren." Horeca „Voordat ik saxofoon ging studeren, werkte ik veel in de horeca. Waar schijnlijk omdat mijn opa vroeger een café had in Nieuw Namen. Als klein meisje ging ik dan achter de kassa aan de bar zitten en deed net of ik daar de dienst uitmaakte. De echte reden was dat er een levensgrote pot snoep stond. In mijn herinnering was het er altijd een drukke en gezellige bedoe ning. Ik houd van lekker eten, maar kan maar één ding goed maken: la sagne. Ik heb goede herinneringen aan de Pannenkoekenmolen in Burgh Haamstede en de Visbar in Dom burg." Hobby „Ik heb van mijn hobby, schrijven, mijn werk gemaakt. Ik begin dit jaar met een nieuw blogproject, een uit breiding van Sax and the Pretty en daarnaast schrijf ik columns voor onder meer platforms over klassieke muziek. Ik loop ook graag hard en ik heb deze zomer een racefiets gekocht in Zeeland! Leuk met windje mee op de terugweg..." Ik combineer de uitvoeringen met het strand, of het nu winter of zomer is Optreden „Als Syrène optreedt ontstaat veel energie en interactie op het podium. We betrekken het publiek bij het pro gramma. Ik vind het altijd leuk om in Zeeland te spelen. Een soort thuis wedstrijd, want ik ontmoet dan vaak weer mensen die ik lang niet gezien heb. Omdat ik er regelmatig optreed, heb ik een vast publiek opgebouwd. Ik kijk uit naar dit optreden. Ik heb er zin in." donderdag 18 januari 2018 PZ 'Concerten in Zeeland zie ik nooit als werk' Jeanette Vergouwen -4 Femke Steketee: „Domburg en Vrouwenpolder, daar kwam ik altijd in mijn jeugd. Ik geniet van het landschap." foto mechteld jansen Femke Steketee Syrène Saxofoonkwartet brengt het programma Friszoet Stevig, zondag 21 januari in de Hof te Zande Kerk in Kloosterzande, aanvang 15.00 uur. Kaarten: hulstcultureel.com Naam voorstelling: Harry Potter in concert Wie: Rotterdams Phil- harmonisch Orkest Genre: film met livemuziek Leeftijd: vanaf 9 jaar Waar: De Doelen, Rotterdam Wanneer: do 18 t/m za 20 jan 19.30 u, zo 21 ja 13.30 u De avonturen van Harry Potter, die uit de fantasie rijke pen van de Britse schrijfster J.K. Rowling zijn ontstaan, versche nen 17 jaar geleden voor het eerst op het witte doek. Inmiddels zijn er acht films ver schenen over de tove naarsleerling. Allemaal even populair, zowel onder kinderen als vol wassenen. Menigeen kan zeggen dat hij alle films al meerdere malen gezien heeft. En hoe vaker je kijkt, hoe meer je ontdekt. Maar niet al leen de film is een avontuur op zich, het is ook de muziek die je meeneemt, de spanning opbouwt en emoties opwekt. Want de mu ziek bij deze films is een concert op zich, zoals bij meer films. Niet gek dus, dat ervoor geko zen is om de film te ver tonen met begeleiding van een symfonieor kest. Daarnaar verwijst ook de titel van deze voorstelling: Harry Pot ter in concert. Hoe dat in zijn werk ,BC5WEAia>tNG«0R1'" Het orkest speelt live de muziek van de Harry Potterfilm. FOTO GUIDO PIJPER gaat? Het orkest speelt, terwijl achter de muzi kanten Harry Potter over het witte doek raast. Het is niet nieuw, dat een film wordt ge combineerd met live muziek van een symfo nieorkest. Dat ge beurde eerder bijvoor beeld met Gladiator en The Godfather. De ge liefde filmreeks Harry Potter kon dus niet ach terblijven. Bij het con cert wordt de film Harry Potter and the Prisoner of Azkaban uit 2004 getoond. 'Beleef de magie live in de con certzaal' is de leus van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest bij dit concert en je kunt ervan uitgaan dat dat werkelijk zo is: een pau kenslag voel je diep in je buik en met de vioolmuziek is het net alsof je achterop Harry's bezemsteel meevliegt. Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53