tf> 6 Verfilming bestseller is zeg maar niet echt mijn ding Sir Winston Churchill is al door talloze acteurs vertolkt, maar nog nooit zo overtuigend als door Gary Oldman. In de filmbiografie Darkest Hour geeft hij een meesterlijke vertolking van de man die bepalend was voor de geschiedenis van Europa. Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Call me by your Name All the Money in the World Three Billboards FILMNIEUWS Bright krijgt een vervolg Blanchett in de jury Gary Oldman (59) lijkt in werkelijk heid in de verste verte niet op Winston Chur chill. Met zijn zware zwarte bril en verfomfaaide witte overhemd doet hij eerder denken aan een ver strooide en morsige geschiedenisle raar dan op de geweldige acteur die hij al jaren is. Wie anders is in staat om uiteenlo pende bestaande figuren als de pun ker Sid Vicious van The Sex Pistols, Kennedy-moordenaar Lee Harvey Oswald of staatsman Winston Churchill zo natuurgetrouw te spelen? Vooral de laatste vertol king is fenomenaal. Zijn tegen speelster in het historische drama Darkest Hour, Kristin Scott Thomas, die mevrouw Churchill speelt kan dat beamen. „Soms zag ik niet Gary, maar de echte Churchill voor me. We gebruikten in onze gesprekken ook regelmatig de voor namen van onze per sonages. Ik noemde hem Winnie en hij mij Clemmie. Het gebeurde allemaal heel vanzelfsprekend." Ook Oldman kijkt met affectie te rug op de draaiperiode. „De kunst was om Churchill goed te typeren in al zijn hebbelijkheden die legio zijn", memoreert de acteur. „Ik had te ma ken met een trits films met illustere voorgangers die ook uitstekende ver tolkingen van Churchill hadden ge maakt. Het verschil met deze film is dat wij een cruciale periode uit zijn politieke carrière behandelen." Oldman doelt daarmee op de be slissing die Churchill moest nemen over de evacuatie vanuit Duinkerke, waarmee de levens van honderddui zenden soldaten waren gemoeid. De reddingsoperatie werd vorig jaar bril jant nagebootst in de oorlogsfilm Dunkirk van Christopher Nolan. Darkest Hour toont de bureau cratische kant van het verhaal. Oldman: „Churchill stond toen onder enorme druk. Hij werd niet voor vol aangezien, zelfs niet door leden van zijn eigen partij die hem maar een rare kwibus vonden. Toch moest hij drastische beslissingen nemen die bepalend waren voor de toe komst van Europa. Als hij zou hebben gefaald, hadden jij en ik nu Duits gesproken." De relevantie van Taal is zeg maar echt mijn ding Hoe maak je van een bestseller over taaiergernissen een filmverhaal met een kop en een staart? Op papier leek het een onmogelijke opgave om het verkoopsucces Taal is zeg maar echt mijn ding van cabaretière Paulien Cornelisse te verfilmen. De makers kozen slim genoeg de zelfde titel, bedachten een nogal tut tig plot en gaven een chaotisch per sonage de hoofdrol. Fockeline Ou werkerk speelt de glossyjournaliste Anne die artikelen schrijft over ditjes en datjes, maar eigenlijk de diepte in wil. En ook wel trek heeft in een relatie. Ze kampt met een dementerende vader (Peter Faber) die een blok aan haar been is en heeft niet in de gaten dat de man van haar dromen - een fotoredacteur (Egbert-Jan Wee ber) - eigenlijk pal voor haar neus staat. Het scenario is flinterdun en zit vol met clichés. Vooral het homopaar dat een kind adopteert en daar nogal pa niekerig mee omgaat, wordt tenen krommend neergezet. Deze film is zeg maar niet echt mijn ding. - A.Z. donderdag 18 januari 2018 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) The Commuter €415.000 2 (1) Jumanji: Welcome to the Jungle €375.000 3 (3) Star Wars: The Last Jedi €293.000 4 (-) Three Billboards €223.000 5 (6) The Greatest Showman €190.000 DRAMA Ontroerende verfilming over de zo merliefde tussen een 17-jarige jongen en een oudere student die bij zijn ou ders in een Italiaanse villa te gast is. De subtiele wijze waarop deze pre caire relatie in beeld is gebracht, maakt grote indruk. DRAMA Prachtige reconstructie van de ont voering in Italië van de kleinzoon van miljardair J.P. Gettty. De film focust vooral op de moederrol gespeeld door Michelle Williams. Christopher Plummer excelleert als Getty. THRILLER Frances McDormand maakt grote in druk in deze film als de moeder van een vermoorde dochter. Om de zaak weer onder de aandacht te brengen, plaatst zij drie grote reclameborden buiten haar dorp. De film bevat diverse thema's over vergeving en wraak. GO NETFLIX Hoewel de re censies van de Netflixfilm Bright vernieti gend waren, komt er toch een vervolg. Bright is nu de meest bekeken film in de 190 landen waar Netflix actief is. Opnieuw zal Will Smith te zien zijn in deze futuristische film waarin mensen en bui tenaardse we zens samenle ven. CANNES Actrice Cate Blanchett is dit jaar de juryvoor zitter van het Filmfestival van Cannes. Een grote eer omdat in 71 jaar pas elf keer een vrouw deze eer te beurt viel. Blan chett is verrukt. „Ik heb Cannes in diverse func ties bezocht. Ik kijk er enorm naar uit." Het beroemde festi val begint op 8 mei. Churchill, geen man voor eet} brexit Ab Zagt Gary Oldman zet een natuurgetrouwe Winston! Churchill neer. FOTO 'S FOCUS FEATURES LLC KOMEDIE Regie: Barbara Bredero. Hoofdrol len: Fockeline Ouwerkerk, Peter Faber en Egbert-Jan Weeber. E M Fockeline Ouwerkerk als glossyjournaliste Anne. fotoeone ENTERTAINMENT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50