Cameretten baart toppers 5 Wie was Cole Porter? De zeven zonden van Fernando Lameirinhas Ode aan CaroleKing meenschappelijke avonturen met Pa ter Moeskroen meer dan familie. „We wilden verhalen delen met het pu bliek. Iets tussen zwaar en luchtig in, wel wat humor, maar ook de melan cholie die komt met het stijgen der jaren. Iets dat je kan delen. Vooral akoestisch, meerstemmig en dichtbij de luisteraars, onze verhalen, maar net zo goed van degenen die luiste ren." Drie mannen met veel verhalen die de kunst verstaan die in muziek tot uiting te brengen. De enorme bagage aan ervaringen is geen last die ze moeten meezeulen, eerder een motor die ze voorwaarts duwt. Het zorgt voor lef en zelfvertrouwen om die kennis niet onder stoelen of banken te steken. Vandaar die bandnaam Mannen van Naam en de ambitie verder te gaan dan een leuk folk- bandje. Na het eerste album Verder als terugblik in 2013, volgde een be schouwende kijk op het leven in Morgen is Ver. In de laatste productie Waarge- beurd krijgen ze steun van violiste en harpiste Sylvia Houtzager (Flairck). Echte verhalen. En door die toevoe ging van een mooie laag melancholie om ook in weg te dromen. De tijd geeft zich gewonnen, wat blijft zijn herinneringen. Cabaret Cameretten is het oudste ca baretfestival. Meer dan 50 jaar. Dat zegt al iets. Dat on der anderen Herman Finkers, Bert Visscher, Paul de Leeuw, Brigitte Kaandorp, Theo Maassen en Ro nald Goedemondt hier ooit zijn be gonnen, voegt daar wat extra's aan toe. Niet dat het alles zegt. Van on geveer de helft van de winnaars wordt nadien weinig meer verno men. Maar de andere helft wordt later meestal topper. En het heeft toch wel iets om dan te kunnen zeggen: 'Daar was ik bij'. In 2017 stonden drie solisten en drie groepen in de halve finale. Alle groepen sneuvelden, de solisten Ze brengen elk in een half uur de reprise van hun finaleprogramma gingen door. Het Rotterdamse Ca meretten biedt de drie finalisten steevast samen een grote tournee aan. Dus de drie van 2017 komen naar u toe. Janneke de Bijl (jury- en publieksprijs), Andries Tünru (per soonlijkheidsprijs) en Mark Wau- mans brengen elk in een half uur de reprise van hun finalepro gramma. Waumans is dan wel zonder prij zen gebleven, maar hij staat soepel op het podium en zijn grappen blijken vaak heel aardige hersen spinsels. Hij komt uit het wereldje van de stand-up en kan dus heel actueel en ad rem zijn. Hij rapt als de beste. De Bijl drong in 2011 al eens door tot de halve finale, heeft een thuis gevonden bij Comedytrain en ge bruikt haar solo om wat weemoe diger en somberder te kunnen zijn. Maar ze kan het niet laten om ook 'fris' te blijven. Die combinatie zorgt bijna continu voor cabaret van hoog niveau. Vooral in haar teksten is ze steengoed. Tunru, ten slotte, werd geprezen om het 'uitvergroten van zijn brein'. Een origineel idee, kenne lijk, dat volop nieuwsgierig maakt. 1^ Musical Fado Pop donderdag 18 januari 2018 Optreden theaterprogramma Waargebeurd door de Mannen van Naam met Sylvia Houtzager: zater dag 20 januari in Dorpshuis Re- nesse om 20.15 uur en zondag 21 ja nuari in Klein Theater De Verwach ting Ritthem om 15.00 uur. Het is een kweekvijver van caba rettalent: festival Cameretten. Drie solisten haalden in de editie van 2017 de finale en maken nu een rondgang langs Nederlandse theaters en poppodia. Ze doen vandaag en morgen Zeeland aan. Willem Nijssen Finalistentournee Cameretten, vanavond bij theater De Weverij in Zierikzee en morgen in Klein Theater De Verwachting in Ritt hem. Aanvang 20.15 uur. Mark Waumans, Andries Tunru en Janneke de Bijl (vlnr) zijn als fi nalisten van Cameretten op tournee, compilatie foto's anne van zantwijk American Song- book Productions brengt de musical You're the Top. De musical gaat over het leven en de mu ziek van de legenda rische songwriter Cole Porter, ge speeld door Paul Groot. Cole schreef wereldberoemde songs als Night And Day en High Society, maar ondanks zijn succes groeide zijn eenzaamheid. Naast Paul Groot spelen ook onder anderen Marjolein Keuning en Marcel Jonker mee. Woensdag 24 ja nuari, Theater de Mythe Goes, 20.00 uur Fadozanger, gitarist en componist Fernando La meirinhas gaat op zoek naar de tijdgeest. Hij doet dat aan de hand van de 7 - de programmatitel - hoofdzonden en reflec teert ook op zijn eigen onhebbelijkheden. Maar uiteraard niet zonder daarvoor de taal en sfeer van de Portugese blues te kiezen, de muziek van zijn geboorteland waar hij hart en ziel in kan stop pen en waardoor woor den een extra betekenis krijgen. Lameirinhas Zangeres, pianist en songwriter Esther Groenenberg brengt een ode aan haar grote idool Carole King. Groenenberg brak door met de YouTube-hit Oh meisje en heeft in middels drie albums uitgebracht. Ze is ge fascineerd door de muziek en het leven van de Amerikaanse zangeres Carole King, bekend van hits als A Natural Woman en The Loco-Motion. Groenenberg brengt Kings meesterwer ken en hits die haar idool schreef voor andere artiesten. Zat 20 januari, Luc- tor et Emergo Ril land, 20.00 uur wordt vooral geïnspi reerd door emoties en het gedrag van mensen en de botsing tussen grote levensvragen en de waan van de dag. En zelfs al zijn er die minder leuke kanten van het leven en dat gedrag, toch vieren in zijn show recht vaardigheid, hoop en liefde de overwinning. En dat alleen al omdat alles muzikaal is verpakt in ontroerende romantiek. Morgen, De Wegwijzer Nieuw- en Sint Joosland, 20.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49