f 3 0 Cd Willems zingt Brei Touwen doorknippen Essays van Oliver Sacks Seksuele fantasieën Cd Boek Stripalbum GARYKARR tonen in die Bachsuites extra mooi klinken. Het is de kunst ze heel muzi kaal te vertolken. Je moet tegelijker tijd de baslijn en de melodie spelen. Als de klank van de bas tot zijn recht komt, is het een heerlijke klank met een diepte die geen ander strijkin strument heeft. Ik houd van de veel zijdigheid van de contrabas, je kunt spelen in bijna iedere muziekstijl." Vrienden De agenda van Oesi is aardig gevuld. Veel vrije tijd blijft er niet over. Hij speelt solo, maar werkt ook graag sa men met andere musici. Elke week nodigt hij in Het Muzieklokaal in Utrecht muzikale vrienden uit om wat bijzonders te doen. In mei 2017 vond de eerste editie plaats van zijn Dutch Doublé Bass Festival, helemaal gewijd aan de contrabas. „Ik koes terde al jaren de droom om een festi val te organiseren waar de veelzijdig heid van de bas belicht wordt. De eer ste editie, met klassiek, jazz en mo derne muziek, was bijzonder en ge slaagd, mede door de aanwezigheid van Gary Karr, de Amerikaanse jazz- bassist John Patitucci en de Israëli sche bassist Adam Ben Ezra. Ik ben al bezig met de voorbereiding van de tweede editie. Ik woon nu in Amster dam en wil daar blijven. Ik werk aan nieuwe releases en wil in de toekomst veel in het buitenland spelen." Oesi: „In Vlissingen speel ik een ge varieerd programma met geweldige muziek. Ik speel natuurlijk delen uit de cellosuites van Bach, maar ook een aantal modernere stukken. Het pu bliek hoort de verschillende facetten van de contrabas. Ik wil de luisteraar laten horen waarom de contrabas solo zo mooi klinkt." donderdag 18 januari 2018 PZ De in 2012 overleden Jeroen Willems was niet alleen een begenadigd acteur, maar ook een uit muntend zanger. Dat bewees hij met zijn vertolkingen van het Brel-repertoire. Op de dubbel-cd Jeroen Willems zingt Jacques Brei, inclusief boek werk met teksten, brengt Willems op in drukwekkende wijze een aantal liedjes van de chansonnier ten gehore. Onlangs heruitgegeven door plato- mania.nl Het zal je maar gebeu ren datje hele bege leidingsband besluit te gaan werken voor een concurrerende zanger. Het overkwam Tim Knol, die zijn vaste band een paar jaar geleden zag vertrek ken naar Douwe Bob. Over 'het doorknip pen van touwen die je verbinden met vroeger' gaat Tim Knols nieuwe, vierde album Cut The Wire. De cd verschijnt morgen In De rivier van het be wustzijn is een aantal essays van de Britse neuroloog Oliver Sacks gebundeld, die getuigen van zijn passie voor thema's als evolutie, tijd, creativiteit, herinnering, bewustzijn en ervaring. Sacks is vooral bekend van zijn beschrijvingen van de menselijke kant van neurologische afwijkingen. Verschenen bij De Bezige Bij (€24,99) De Amerikaanse stripteke naar Robert Crumb staat bekend om zijn illustraties van bizarre seksuele fanta sieën, met een voorliefde voor voluptueuze vrouwen met enorme achterwerken. Zijn meest ex pliciete comics zijn gebundeld in een keu rige uitgave, met statige zwarte kaft met gouden letters, vergulde paginaranden en bijbelpapier. Maar schijn bedriegt... Blble Of Fllth (Engelstalig) is versche nen bij Scratch Books (€29,90) Bassist Gary Karr (76) is voor James Oesi altijd een groot voor beeld en een muzikale held ge weest. Karr gaf jaar lijks een zomercursus in Canada. Het klikte met een tussen Karr en Oesi. De twee hielden contact. Een jaar gele den zagen ze elkaar weer tijdens een mas terclass bij Karr in Las Vegas, die Oesi volgde samen met zijn pianist Andrea Vasi. Oesi nodigde zijn vroegere leermeester uit om mee te werken aan zijn eerste Dutch Doublé Bass Festival. Karr trad eigenlijk niet meer op in het open baar, maar maakte een uitzondering en besloot om nog een laatste keer te spelen. Het werd een magisch optreden. Beide bassisten speel den de sterren van de hemel. James Oesi, zondag 21 januari in het Speelhuis van Ter Reede in Vlissin gen, aanvang 11.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47