Muziekpodium Zeeland brengt jazz in De Spot |_AATStE KANS Gratis extra WiR-punt Meer Zeeuwse huishoudens met laag inkomen 12 ZE Snelste internet van Zeeland Kijk snel op DELTA.nl/niettezuinig Tot anderhalf jaar geleden wist di recteur Willem Kniknie flink wat grootheden uit de internationale jazz naar Zeeland te halen. „Als je aanhaakt bij een tournee die ze in Europa maken, kun je spectaculaire resultaten behalen. Ik heb daar denk ik wel een beetje talent voor en ook lol in." Maar in 2016 raakte Muziekpo dium Zeeland in zwaar weer, onder meer door bezuinigingen op de provinciale subsidie. „Dat was een beetje een shockbehandeling", er kent Kniknie. „Met consequenties voor onze financiën en organisatie. We zijn toen tijdelijk gestopt met de jazzconcerten. Nu hebben we, binnen smallere marges, de zaak weer op orde. We willen die pro grammering weer voortzetten, met dezelfde kwaliteit, maar misschien We hopen op een optelsom van twee publieken in een iets lagere frequentie. Op 10 februari wordt de draad op gepakt, met een concert van het Nils Petter Molvaer Quartet in De Spot in Middelburg. Dat is op een steenworp afstand van de vorige lo catie: het Schuttershofcafé. „Die zijn we nog steeds heel dankbaar", zegt Kniknie. „Maar daar was bij voorbeeld geen kleedkamer. Moes ten we beroemde Amerikanen er gens anders laten omkleden. Ook toen gebruikten we al wel de kleed kamer van De Spot. Dat is een erg mooi podium. We willen echt sa men optrekken, zodat we een op telsom krijgen van twee publieken. Ik ben al bezig met boekingen voor concerten in september. Ik heb er goede hoop op dat het een mooie, vaste serie wordt." Kniknie omschrijft de Noorse trompettist Nils Petter Molvaer (za terdag 10 februari, 21.00 uur) als de uitvinder van de Skandinavische jazz die associaties oproept met ijs beren in een koude zee. „Zijn al bum Khmer is een van de best ver kopende elektronische jazz-albums aller tijden." Op zaterdag 3 maart (21.00 uur) komt Chris Potter met zijn band Underground. De Amerikaan werd vier jaar geleden door lezers van het blad Down Beat uitgeroepen tot be ste tenorsaxofonist ter wereld. Hij staat al lang op het verlanglijstje van Kniknie. Op zondag 8 april (16.30 uur), bijna twee jaar nadat hij volgens ve len, onder wie Kniknie, in het Schuttershofcafé het concert van het jaar gaf, komt de Noorse trom pettist Mathias Eick met zijn kwar tet terug naar Middelburg. Twee da gen eerder speelt hij in de kleine zaal van het Amsterdamse Concert gebouw. „Hij is binnen de kortste keren gepromoveerd naar de eredi visie van de jazz", aldus Kniknie. „Hij is zo ongelofelijk veelzijdig. Ik kon hem nu nog net onder de prijs boeken. Het zal moeilijk worden hem ooit nog naar Zeeland te ha len." Gratis digitale tv-apparatuur Gratis volledige installatie Gratis FOX Sports 1 Volgens de cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren publiceerde, moesten in 2016 590.000 huishoudens in Neder land het zien te rooien met een laag inkomen. Daarvan zijn er on geveer 11.000 in Zeeland. De grenzen voor een laag inko men lagen in 2016 op 1.030 euro voor een alleenstaande, 1.370 euro voor een alleenstaande ouder met één kind en 1.940 euro voor een paar met twee kinderen. Wie over minder kan beschikken, loopt vol gens het CBS risico op armoede. Het aantal huishoudens dat langdurig (vier jaar of langer) een laag inkomen heeft, is in 2016 op nieuw toegenomen. In Zeeland zijn dat er inmiddels zo'n 4.000. Het gaat vooral om mensen die moeilijk uit de bijstand ko men. Vlissingen kent de meeste lang durige armoede. Daar heeft 4,4 procent van de huishoudens er mee te kampen. In 2015 was dat nog 4,1 procent, in 2014 3,5 pro cent. Vlissingen staat daarmee op de 16e plaats op de landelijke lijst van gemeenten met (naar verhou ding) de meeste huishoudens met langdurig een laag inkomen. Gro ningen voert deze lijst aan. Daar heeft 7,4 procent te maken met langdurige armoede. Middelburg is terug te vinden op de 52e plaats. Terneuzen en Goes staan op de rand van de top- 100. Kapelle kent veruit de minste langdurige armoede. In deze ge meente heeft 1 procent al vier jaar of langer een laag inkomen. Slechts acht gemeenten in het De gemeente Kapelle kent veruit de minste langdurige armoede land kennen een nóg lager per centage. LAAG INKOMEN donderdag 18 januari 2018 Mathias Eick. Muziekpodium Zeeland gaat weer jazzconcerten program meren. De komende maanden zijn grote namen geboekt voor De Spot in Middelburg: Nils Pet ter Molvaer, Chris Potter en Ma thias Eick. Ernst Jan Rozendaal Middelburg -Willem Kniknie, Muziekpodium Zeeland Profiteer deze maand nog verbindt Het aantal Zeeuwse huishou dens dat al jaren van een laag inkomen moet zien rond te komen, is ook in 2016 geste gen. Uitschieter in de provincie is de gemeente Vlissingen, die zelfs in de landelijke top-20 staat. Rolf Bosboom Vlissingen Percentage huishoudens met langdurig laag inkomen in 2016 Tussen haakjes percentage in 2015 Vlissingen 4,4 (4,1) Middelburg 3,4 (3,2) Terneuzen 2,7 (2,5) Goes 2,7 (2,5) Sluis 2,2 (2,2) Noord-Beveland 2,1 (1,8) Hulst 2,0 (1,9) Tholen1,8(1,5) Schouwen-Duiveland 1,8 (1,6) Reimerswaal 1,5 (1,5) Veere1,3(1,3) Borsele1,2 (1,2) Kapelle 1,0 (0,9)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40