Terneuzen even epicentrum van masterzwemmen Dartcompetities liggen voorlopig stil in Zeeland 26ste editie zit zo goed als vol ZEELAND 11 „We hopen dit jaar weer veel we reld-, Europese- en nationale masterrecords te mogen noteren", zegt coördinator Claudia Sutin. Wedstrijdzwemmen voor twin tigplussers, zo wordt het masters- zwemmen door de KNZB ge noemd. De jongste deelnemer is Celine Schoenmaker (1998) van DWK uit Barneveld. PSV-zwem- ster Marianne Maandonks (1926) is verreweg het oudst. Sutin steekt haar bewondering voor de oudere zwemmers niet onder stoelen of banken. „Het is mooi om te zien dat 80-plussers zomaar even 1500 meter vrije slag zwemmen." In 2012 was De Schelde al eens eerder gastheer van het ONMK. Sutin: „We hebben zes jaar gele den onze sollicitatie ingediend en de KNZB heeft dit toernooi aan ons toegewezen. Augustus vorig jaar zijn we al begonnen met de voorbereidingen." Om ruim 800 zwemmers te kunnen herbergen, moest de zit- capaciteit rondom het wedstrijd- bad wel worden vergroot. Sutin: „Er komt een extra tribune over de bestaande tribune aan de lange zijde van het bad en we plaatsen zeven verrijdbare tribunes." De titelstrijd is een open kam pioenschap met deelnemers uit twaalf verschillende landen. Er doen zes Zeeuwse zwemvereni gingen mee met in totaal dertig zwemmers. Met twaalf deelne mers is De Scheldestroom (Bres- kens) het best vertegenwoordigd. Een aantal Zeeuwen maakt kans op eremetaal. Zo verdedigt Maarten van der Zwan (40+, Scheldestroom) zijn nationale ti tel op de 50 meter schoolslag. Clubgenote Caroline van Tiggelen (35+) won vorig jaar twee keer goud, maar zwemt nu in een ho gere leeftijdsklasse. Ook DZK- zwemmers Jan Brink (55+) en Ma rijke van de Hoek (60+) doen een gooi naar het podium. profiteerde ervan dat een paar concurrenten in de beslissende weken aan Europese wedstrijden de voorkeur gaven. „Toen zij er niet bij waren, wist ik: nu moet ik even goed scoren." Was dat meteen ook zijn hoog tepunt in zijn carrière? „Nou, zo zie ik het niet helemaal", zegt hij eerlijk. „Eigenlijk heb ik dezelfde wedstrijdenreeks in 2015 en 2016 ook al gewonnen. Toen heette die de Challenger Cup. In 2017 be stond die naam niet meer, maar werden de wedstrijden wel voort gezet. En uiteindelijk werd beslo ten dat de winnaar zich Belgisch kampioen mocht noemen." „Het was dus mijn eerste grote titel, maar voor mijn gevoel was het gewoon mijn derde eindzege op rij", vervolgt Boot. „Ik denk wel dat de tegenstand in 2017 groter was dan in de twee voorgaande ja ren, omdat die Belgische titel meer aantrekkingskracht had op sterke rijders." Oude motor In het nieuwe jaar wil Boot, die binnenkort voor het eerst vader wordt, die lijn doortrekken. Maar dan wel op een 250CC tweetakt. Zijn zwaardere viertakt gebruikt hij, mede vanwege de hoge onder houdskosten, in het outdoorsei- zoen niet meer. „Maar nog wel in Goes, hoor", zegt hij. „Ik moet zelfs buiten nog heel erg wennen aan die tweetakt, dus zou het in Zeelandhallen helemaal lastig worden. Ik rijd vrijdag en zaterdag dus gewoon op mijn oude motor. Die is ook wel wat geschikter voor zo'n indoorwedstrijd, waarbij je vaak snel weer moet optrekken na een krappe bocht." VLISSINGEN Het rommelt bin nen de Zeeuwse Darts Federatie. Tijdens de buitengewone alge mene ledenvergadering (BALV) van afgelopen dinsdag besloten twee bestuursleden per direct af te treden en legden de overige be stuursleden hun taken tijdelijk neer, in ieder geval tot de vol gende algemene ledenvergade ring. Bovendien werd besloten alle competities en wedstrijden die tot 5 juni gepland staan op te schorten. Dat betekent dat er voorlopig veel minder tot niet gedart zal worden. Om dit te voorkomen is er online inmiddels een petitie ge start om te kijken of er voldoende animo is om een nieuw bestuur te formeren. „Het bestuur is heel duidelijk geweest en we staan met het genomen besluit voor een vol dongen feit", valt er in de petitie te lezen. „Daar kunnen we onszelf bij neerleggen of we kunnen de zaak vlottrekken door een nieuw bestuur te formeren. Daar zijn twee belangrijke elementen voor nodig: kandidaat-bestuursleden om een nieuw bestuur samen te kunnen stellen en er moet vol doende draagkracht zijn om een BALV te organiseren." Ook wordt uit de tekst bij de pe titie duidelijk dat het binnen de federatie niet altijd even goed bo tert tussen de leden. „Degene die zich eventueel kandidaat gaat stel len voor een bestuursfunctie, moet zich het volgende realiseren: het is afhankelijk van welke func tie je gaat bekleden, maar de kans bestaat dat er momenten zijn dat er zo veel stront over je wordt uit- gekieperd, dat je er bijna in kunt snorkelen. Daar moet je natuurlijk wel tegen kunnen." VOLLE ZEELANDHALLEN donderdag 18 januari 2018 ZE 804 zwemmers, 3226 individu ele starts en 374 estafette teams. Wie van masterzwem men op topniveau houdt, moet de komende vier dagen in Ter- neuzen zijn. In zwembad de Vliegende Vaart organiseert Z&PC De Schelde de Open Ne derlandse Masters Kampioen schappen 2018 (ONMK, korte baan). Joram Lawalata Terneuzen Mark Boot op archiefbeeld uit 2016 al vliegend met zijn crossmotor in actie in de Zeelandhallen in Goes. fotoizaakverkeste GOES De Supercross in Goes is toe aan de 26ste editie. De meeste categorieën zitten weer helemaal vol. Begin januari is het leem, dat al jaren gebruikt wordt door de Stichting Motorsport Zeeland, in de Zeelandhallen gestort. Daarna is een baan neergelegd, die door Rinus van de Ven en Eddy Eversdijk is ontworpen. Zij hebben gekozen voor een circuit waarin de start één van de lange zijdes is en waarbij de hoogste hindernissen vlak voor de hoofd tribune liggen. Het wasbord, met negen bultjes achter elkaar, ligt net als in de voorgaande jaren langs de andere lange zijde. In de afgelopen dagen is er al volop getraind. Deelnemers aan de wedstrijden van vrijdag en za- terdag wilden alvast de baan aanvoelen. Bijzonder was dat de Britten Adam Chatfield en Jack Brunell, die beiden al eens de Goese Supercross wonnen, zich lieten zien. Zij doen echter dit keer niet mee, omdat ze in eigen land moeten rijden. De wedstrijden beginnen vrijdag om 18.30 uur. Op zaterdag valt het starthek voor het eerst om 14.40 uur. Op de eerste dag vormt de Americano Race, een afvalrace voor de Inters, het hoogtepunt. Er ligt 400 euro klaar voor de winnaar. Een dag later beleeft deze klasse de echte finale, tegen middernacht. Wie de Supercross op zijn naam schrijft, krijgt 1750 euro. Voor meer informatie zie www.smz.nl Coördinator Claudia Sutin voor een van de speciale tribunes in Terneuzen. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39