O O) 0) 10 ZE Invalster Kerkhove door in dubbelspel Groene Sterren winnen met Oranje Nederlaag voor driebanders Bottles Schets van Twente naarGoAhead Ervaren coureur uit Kamperland ziet dat er weinig provinciegenoten meedoen in Goes. SUPERCROSS GOES MOTORSPORT Lesley Kerkhove is op het allerlaatste moment nog in het dubbeltoernooi van de Australian Open terechtgekomen en de Zierikzeese ten nisster won daarin gisteren meteen ook haar eerste partij. Samen met de Wit-Russische Lidziya Marozava stond ze dagenlang boven aan de reservelijst. Ze moest hopen op een koppel dat uitviel. Dat geluk hadden ze. Ver volgens won het duo met 7-6 6-2 van Lyud- myla Kichenok (Oek) en Makoto Ninomiya (Jap). Kerkhove en Marozava staan nu voor het eerst in de tweede ronde van een Grand Slam- toernooi. Daarin treffen ze de Taiwanese Su- Wei Hsieh en de Chinese Shuai Peng. Keeper Youssef Ben Sellam en veldspeler Hi- cham El Kaddouri werden door zaalvoetbal- bondscoach Max Tjaden opgeroepen voor Jong Oranje - dat maandagavond na jaren van afwezigheid weer een herstart maakte - en stelden niet teleur. Met de beloftenploeg bleek het Groene Ster-duo in het eerste oefenduel van de nieuwe beloftenploeg veel te sterk voor topklasser ZVS. De ploeg uit Sint-Michielsge stel werd met 4-15 verslagen. Met een gehavende ploeg was Bottles/Dock- side nog dicht bij een gelijkspel in het derde divisie-duel met Veilingzicht: 2-6. Voor de pauze won invaller Carlo van Dam verrassend zijn partij van Kees Lambregts met 25-11. Peter Snelders kwam twee puntjes tekort tegen Jan de Bruijn. Na de pauze waren de verschillen groter en in het nadeel van de thuisploeg. Theo Platjouw en Peter Baetsle verloren met respectievelijk 24-30 en 23-30. Het prestigeduel in de vierde divisie drieban den tussen Jacobs Mannenmode 1 en 3 werd een gemakkelijke zege voor het eerste team. De enige verrassing die viel te noteren was de nederlaag van Joop de Fouw tegen John Ja cobs. Go Ahead Eagles lijkt de nieuwe club te wor den van Siebe Schets (20) uit Vlissingen. De aanvaller van Jong FC Twente mag het seizoen op huurbasis afmaken bij de Deventer club. Vandaag moet de deal tussen de partijen defi nitief worden beklonken. Bij FC Twente loopt het contract van Schets na dit seizoen af. Het afgelopen jaar sloot Schets af met een knie operatie. Hij had last van een scheurtje in zijn meniscus en werd er begin december aan ge opereerd. Schets is nu op de weg terug. Ook in Deventer sluit Schets (ex-JVOZ en -Feyen- oord) aan bij de beloftenploeg. Hij is alweer de zesde winterse aanwinst voor Go Ahead. De club versterkte zich eerder al met Levi Op dam, Mauro Savastano, Robin Buwalda, Aaron Nemane en Hamid Haji Jafar Zarbaf. World Tour Veenstra i ark Boot is komend weekeinde wéér de enige Zeeuw die zich tussen het in ternationale geweld meldt bij de Supercross in Goes. Provinciegenoten die al snel op dat hoogste niveau bij een dergelijke indoorrace mee kunnen strijden, ziet de KTM-rijder uit Kamper land niet één-twee-drie. „Mij be valt het in Goes al heel lang heel goed. Hoewel het elk jaar mijn enige supercross is, kan ik toch wel steeds goed meekomen", zegt hij. „Anderen moeten er misschien meer tijd in stoppen om dat te be reiken en zien dat niet zitten." De nu 26-jarige crosser is al lange tijd de Zeeuwse nummer één in de Zeelandhallen. De dui zenden toeschouwers hebben hem al vaak in de finale van de In- ters zien staan en schreeuwden hun kelen schor voor de man met nummer 37. Bij de voorgaande edi ties deden er ook nog wel kans rijke provinciegenoten mee bij de SXi en SX2, maar die ontbreken nu. „Bij de 65CC en 85CC zijn er nog wel wat goede rijders, maar voor die de stap naar de Inters hebben gezet..." Boot zal weer proberen de eind strijd te halen. Hij neemt het op Ik hoop dat ik een beetje door die specialisten word meegezogen tegen vooral Duitse, Belgische en Deense indoorcracks. „Veel van die jongens hebben deze winter al meegedaan in buitenlandse com petities of in Schijndel of Zuid broek. De meesten hebben meer ervaring met dit soort wedstrijden dan ik", vertelt Boot. „Maar ik hoop dat ik komend weekeinde een beetje door die specialisten meegezogen word over de baan. Ik heb deze week al twee keer getraind in Goes en ik merkte dat het rondje me minder ligt dan in 2017. Maar als ik straks met alleen maar snelle jongens rijd, kan ik misschien nog wat har der." Voor de Noord-Bevelander is de Supercross een mooie thuiswed strijd. Voor zijn volgers is het ook het makkelijkst om hem dan aan het werk te zien. In de rest van het jaar rijdt Boot namelijk veelal in België, namens MC Mikkola. Hij is aan die club al sinds 2011 verbon den. Voor Boot kende het jaar 2017 een fraai outdoorseizoen. Hij werd namelijk voor de eerste keer Bel gisch kampioen in de MX2. Maar die titel pakte hij niet zonder slag of stoot. Diverse wedstrijden reed hij met pijn. „Het was een lastig seizoen", stelt hij. „In het begin ging het vrij goed en reed ik mooie uitslagen. Maar vervolgens kwam ik een keer door een motorisch probleem ten val en liep ik drie scheuren in mijn elleboog op. Ge lukkig hoefde ik niet geopereerd te worden, maar ik zat drie weken in het gips en lag er in totaal zo'n zes a zeven weken uit. En daarna, toen ik het Belgisch kampioenschap kon hervatten, was het nog steeds niet ideaal. Mijn elleboog deed steeds pijn en zelfs nu kan ik mijn arm nog niet volledig strekken." Toch greep Boot de macht. Hij donderdag 18 januari 2018 TENNIS ZAALVOETBAL Hicham El Kaddouri (#5) en Youssef Ben Sellam (uiterst rechts, staand), fotozvs DRIEBANDEN VOETBAL 2E ■b Judoka Sam van 't Westende (foto) doet zaterdag mee aan de eerste wedstrijd in de World Tour van 2018. De Vlissin- ger is één van de veertien Neder landse deelne mers aan de Grand Prix van Tunis. Hij is de nummer achttien van de wereld in de klasse -73 kilo en begint later dit jaar aan zijn olym pische kwalifica tietraject. I Rogier Veenstra is ook in het seizoen 2018/2019 hoofd coach van zon dag-hoofdklasser Goes. Met de pro movendus bezet hij na dertien duels de vierde plaats. De Beve- landse equipe heeft slechts vier verliespunten min der dan koploper OSS'20. Over een eventuele dubbel functie - Veenstra is ook jeugdtrainer en wil graag nog eens bij een be taald voetbalorga nisatie werken - is niet gesproken. Roeland van Vliet Goes - Mark Boot O a Mark Boot is Zeeuwse eenling bij indoorcross m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38