mr 'f I BI Recordjaar voor haven Antwerpen Q M O N TIJDELIJK! OUTLE1 T 5 Hamburgerketen overweegt tijdelijke verrassing 10 112 NIEUWS Natuurlijke dood fietser Brand in meterkast Gewonde bij aanrijding Adriaan gaat graag naar McDonald's. Maar hij woont in Ellemeet en daar zit de fastfoodgigant niet in de buurt. Dus wat doe je dan? Je schrijft de burgemeester een brief. l este burgemeester. Wilt u in Zierikzee een mek- jdonots bouwen? Ik wil er heel graag heen, maar we hebben geen auto. Groetjes van Adriaan.' Burgemeester Gerard Rabelink vond de brief'zó leuk' en bedacht zich geen moment. Hij nodigde Adriaan uit samen een hapje te gaan eten bij McDonald's in Goes. „Wie weet wat daar uit voortvloeit." De (inmiddels) 7-jarige fan van het fastfoodrestaurant is vooral gek van de serie speeltjes die je al tijd krijgt bij een happy meal. „Maar omdat we niet zo vaak bij McDonald's komen, heb ik er dan eigenlijk altijd maar één of twee van. Dat vind ik wel eens jammer. Tijd voor Avontuur, heb je nu", wijst Adriaan op de populaire te kenfilmserie en computerspelletje met de oude hond Jake en de jon gen Finn. „Ik heb Jake al." Bij zijn bezoek woensdagmid dag aan de vestiging in Goes, wordt Adriaan op z'n wenken be diend. In het happy meal dat hij speciaal voor deze gelegenheid zeifin de keuken heeft mogen hel pen bereiden, zit Finn verstopt. Van alle opwinding, volwassenen om hem heen en camera's die op zijn tafeltje gericht zijn, vergeet nar we tóenJS Adriaan bijna te eten. Maar dan gaat Finn resoluut aan de kant voor de frietjes en - zijn favoriet - het broodje hamburger. Omdat we niet vaak bij McDonald's komen, heb ik maar één of twee speeltjes Rabelink gooit ondertussen een hengeltje uit bij woordvoerder Eu- nice Koekkoek van McDonald's Nederland. Hij wijst op de vijf miljoen toeristische overnachtin gen die Schouwen-Duiveland jaarlijks op z'n conto schrijft. En mocht de hamburgergigant be langstelling hebben voor een ves tiging op het eiland, dan staan de deuren van het gemeentehuis open, verzekert de burgemeester. „Wellicht is het een idee om iets alternatiefs te doen, specifiek ge richt op verantwoorde maaltijden voor kinderen bijvoorbeeld?" Koekkoek hapt niet toe en in dat opzicht is de missie van Adriaan mislukt. „McDonald's heeft mo menteel 225 restaurants door heel Nederland, waar we wekelijks drie miljoen gasten ontvangen. Na tuurlijk zijn we continu op zoek naar nieuwe locaties, maar van be lang daarbij is dan wel de conti nuïteit. Ik denk dat Zeeland qua inwonertal met vestigingen in Goes, Middelburg en Terneuzen op dit moment goed is vertegen woordigd. En wat betreft die ver antwoorde menu's; dat doen we al. Speciaal voor onze jongere gas ten hebben we fruit en groenten." Toch gooit Koekkoek de deur voor Adriaan niet helemaal op slot. „Heel misschien gaan we ko mende zomer iets doen voor Adri aan en zijn vriendjes. Iets tijde lijks. Een verrassing. Meer kan ik daar nu nog niet over zeggen." Adriaan vindt alles prima die woensdagmiddag. Hij heeft in ie der geval z'n best gedaan én een gratis happy meal gescoord. Met Finn! ANTWERPEN Voor het vijfde jaar op rij boekte de Antwerpse haven een recordoverslag. Het af gelopen jaar werden 223.606.610 ton goederen behandeld, een stij ging van 4,4 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. Dat meldde Havenbedrijf Ant werpen gisteren. Nagenoeg alle sectoren gingen erop vooruit. Het aantal afgehandelde containers steeg met 4,1 procent (naar 10.450.897 TEU). In tonnen uitge drukt was er sprake van een toe name van 4,3 procent (123 miljoen ton). Vloeibaar massagoed (zoals aardoliederivaten) groeide met 5,7 procent (73,1 miljoen ton) en con ventioneel stukgoed (zoals staal) steeg met 4,8 procent (10,3 mil joen ton). Ro/ro sloot het lijstje van groeiers af met +10,5 procent (5,1 miljoen ton). Alleen het droog massagoed (zoals kolen en ertsen) bleef ach terop en daalde met 3,7 procent (12,2 miljoen ton). De Vlaamse regering maakt dit jaar bekend welke oplossing zij kiest voor verdere uitbreiding van de containeroverslag. De haven is voorstander van een nieuw Saef- tinghedok op de Linkeroever. Het nieuwe dok zou 1.400 meter lang en 600 meter breed worden. a donderdag 18 januari 2018 PC NOORDGOUWE De 45-ja- rige fietser uit Zonnemaire die afgelopen zondag over leed op de Donkereweg in Noordgouwe, stierf een na tuurlijke dood. Dat heeft politieonderzoek uitgewe zen. De recherche deed spo renonderzoek en sprak met verschillende mensen. De dood en de val van zijn fiets zijn volgens de politie een samenloop van om standigheden. Een misdrijf is uitgesloten en het onder zoek is afgesloten. OUD-SABBINGE In een woning aan de Bijsterweg in Oud-Sabbinge is giste ren brand uitgebroken in de meterkast. De brandweer rukte rond 15.45 uur uit met twee blusvoertuigen en een lad derwagen. Maar toen die bij de woning arriveerden, was de brand al geblust. Daarom is geen bluswagen meer ingezet. De brandweer van Wol- phaartsdijk heeft de meter kast gecontroleerd en de woning daarna geventi leerd. TERNEUZEN Bij een aanrij ding tussen meerdere voertuigen op de Professor Zeemanstraat in Terneuzen is gisteravond rond 19.25 uur een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is met on bekend letsel naar het zie kenhuis overgebracht. Twee van de drie betrok ken voertuigen moesten geborgen worden door een bergingsbedrijf. Hoe het ongeval heeft kun nen gebeuren is niet be kend. Adriaan op missie voor vestiging McDonald's Marcel Modde Ellemeet Adr% Moeder Jeanet van Binsbergen, Adriaan en burgemeester Gerard Rabelink. foto marcel modde - Adriaan van Binsbergen GROOT AANBOD TOPMERKEN OPEN VANAF WOENSDAG 17 JANUARI 2018 scotch boda Supiérdry ZUS SS* /ét?d vingino R1VERDALE BOMONTGOES GROTE MARKT 1 4461 AH GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33