II 3-daagse verrassingsreis binnen Europa Ondanks storm nog geen vijfde editie van NK Tegenwindfietsen 4 Windkracht 9 vandaag. Ideaal voor de vijfde editie van het NK Tegenwindfietsen. Zou je denken. Toch is het evenement, opnieuw, letterlijk afgeblazen. De kreet 'We kriehen sturm', de Zeeuwse variant van 'It giet oan', klonk voor het laatst in november 20t6. Het jaar 2027 ging al voorbij zonder NK Tegenwindfietsen op de Oosterscheldekering. „Op zo'n dag als vandaag begint iedereen te bellen", zegt organisa tor Robrecht Stoekenbroek. „We willen allemaal dat het plaats vindt." „De omstandigheden zijn super- gunstig. Alleen komt - net als bij de storm begin deze maand - de wind uit de verkeerde hoek: uit het wes ten in plaats van het zuidwesten of noordoosten. Dan zou het het NK Zijwindfietsen worden. Dat is niet de bedoeling." „Als een soort weerjunks hangen we dagelijks boven allerlei apps om te kijken of er al weer een nieuwe storm aankomt. Wij zijn afhanke lijk van de omstandigheden, maar hebben het voordeel op een Elfste dentocht dat we niet vastzitten aan een bepaalde periode. Het kan net zo goed in april, juni of september stormen. We spreken bewust van de vijfde editie en die is niet per se gekoppeld aan een jaartal. Daarmee geven we onszelf de vrijheid om op een ideale dag te wachten." „Als we het afkondigen, staat het evenement drie dagen later in zijn volle glorie. Alle materialen liggen klaar, alle draaiboeken zijn er. De honderd fietsen hebben we in twee dagen op de kering. Dit jaar plaat sen we ook een lichtinstallatie die reageert op de wind. Dan zie je als deelnemer de wind echt op je af ko- De deelnemers zeiden: het kan ons niet hard genoeg waaien men. Ook daarvoor is alles ge reed. Het is alleen wachten op de 'perfect storm'." „We houden er wel een beetje reke ning mee, omdat we de aantrek kingskracht van het evenement niet durven te overschatten. Als we bijvoorbeeld doordeweeks om vijf uur 's ochtends in het donker zou den moeten starten, weet ik niet of iedereen daar zal staan. We willen het alle partijen zo makkelijk mo gelijk maken." „Vorig keer waaide het zo hard, dat ik zelfs Johnny Hoogerland nauwe lijks tegen de wind in zag komen. Toen hebben we overlegd of het niet te gortig werd. De deelnemers kregen daar lucht van en zeiden: wij willen fietsen, het kan ons niet hard genoeg waaien. Men is dus uit de juiste hout gesneden. Er is niet echt een bovengrens, maar ik zou wel graag iedereen op de kering houden. Dus als het echt onveilig wordt, grijpen we in." UW REISGIDS DOOR EUROPA Wat krijg ik: Ga naar pzc.nl/verrassingsreis donderdag 18 januari 2018 NK Tegenwindfietsen ter hoogte van Neeltje Jans. archieffoto lex de meester Rolf Bosboom Neeltje Jans Het stormt flink vandaag. Waarom dan toch geen NK Te genwindfietsen? De vorige edities waren in no vember of december. Nu is het al half januari. Neemt de druk toe? Zo'n evenement vergt voorberei ding. Hoe snel kunnen jullie scha kelen als er storm aankomt? - Robrecht Stoekenbroek Zijn er nog beperkingen als het gaat om het moment van het NK? Het moet minimaal windkracht 7 zijn. Is er ook een maximum? y Heen- en terugvlucht 2 overnachtingen in 3-sterrenhotel Geen reserverings- of boekingskosten Hotel gelegen nabij openbaar vervoer Reisperiode geldig t/m 30 september 2018 SGR-garantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32