ZOMER 2018 ROC Marbella Park corendon.nl 24 Afhandeling van dopingzaak Britse Tourwinnaar wordt langdurige kwestie JI'WaprK Terwijl het wielerjaar in Australië in gang is geschoten, is er nog altijd geen uitsluitsel in de salbutamol-zaak van viervoudig Tourwinnaar Chris Froome. En die uitspraak gaat nog lang op zich laten wachten. Het geduld van renners van naam als Romain Bardet, Bauke Mollema en Tim Wellens is op. Ook de orga nisatoren van de drie grote rondes (Giro, Tour, Vuelta) hebben open lijk aangedrongen op snel uitsluit sel. Ondanks al die woorden lijkt het er sterk op dat de zaak tegen Chris Froome nog maanden als een donkere wolk boven het peloton zal hangen. De voornaamste reden? Geld. Chris Froome en zijn Team Sky zijn rijk en daardoor beschikken zij sim pelweg over meer middelen om een langslepend, juridisch gevecht aan te gaan. „Froome is niet zomaar een renner", zei UCI-voorzitter David Lappartient in een interview met Neuen Zürcher Zeitung. Lappartient hoopt duidelijkheid te hebben voor de start van de Giro in mei. „Hij heeft meer geld en kan meer des kundigen inhuren die ontlastende documenten voor hem kunnen op stellen. Die kunnen wij niet sim pelweg van tafel vegen. Natuurlijk is er de wens deze zaak snel op te lossen, maar wij moeten wel de rechten van de renner respecteren." Half december werd de positieve plas van Froome in de door hem ge wonnen Vuelta bekendgemaakt. Na afloop van de achttiende etappe was in zijn urine tweemaal de toe gestane waarde (2000 nanogram per milliliter) aangetroffen. Het is nu aan de kopman van Sky, die ont kent dat hij het astmamiddel heeft gebruikt om harder te fietsen, om een verklaring te geven. Froome heeft daarvoor de hulp ingeroepen van de bekende sport- advocaat Mike Morgan. In het ver leden stond Morgan Lance Arm- strongs ploegleider Johan Bruyneel en Tourwinnaar Alberto Contador in de rechtszaal bij. Op de achter grond is het leger dat Froome in- middels om zich heen heeft verza meld druk bezig om de verdediging op orde te krijgen. Volgens L'Equipe onderzoekt de verdediging momenteel de moge lijkheden om nierfalen als moge lijke reden op te voeren. Een com binatie van astmatische sympto men en de kou tijdens de laatste da gen van de ronde zou voor de ver hoogde concentratie salbutamol kunnen zorgen. Eerder meldde Sky in een statement dat de positieve test wellicht kan worden verklaard door voedsel, andere medicaties, uitdroging of het moment waarop een renner salbutamol inneemt. Zo is er ruim vier maanden na zijn positieve plas van duidelijk heid nog altijd geen sprake. Sterker nog: de 32-jarige Brit mag voorals nog gewoon aan de start verschij nen van wielerwedstrijden, aange zien hij niet (tijdelijk) is geschorst. EXTRA 3 DAGEN NU VANAF All Inclusive Marbella: 023 751 06 06 3® donderdag 18 januari 2018 Zaak-Froome donkere wolk Pim Bijl Rotterdam Chris Froome in de Vuelta van vorig jaar, waarin hij werd betrapt op salbutamolgebruik. foto cor vos Vj./ m Costa del Sm Uitstekend hotel voor het hele gezin Zwembad met glijbanen Gratis shuttleservice naar het strand Gerenoveerde kamers Badhanddoekenservice Gratis wifi bij de receptie Miniclub, minidisco en een speeltuintje Beoordeeld met een 8.0 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten €25 per boeking. De extra vroegboekkorting geldt per boeking en is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkt. Druk- en zetfouten voorbehouden. corendon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24