19 goals de Klassieker kinderspel' Lissabon zijn fraaie statistieken voor zichzelf laten spreken Lim&y tJm MIkt wÊi*":MË O. dl>?fl 23 M«Ê «fc. fife 53 goals in anderhalf seizoen vorige club VfL Wolfsburg. Als hij daar na een uur nog niet gescoord had, kon hij er donder op zeggen dat hij naar de kant werd gehaald. „Bij Wolfsburg was ik nooit de grote man. Hier ben ik voor tien miljoen euro gehaald. Dan wil men ook dat je het doet. Ik heb het nu wel afgedwongen, maar in het be gin was dat prijskaartje best be langrijk. In Wolfsburg was er altijd wel een andere speler die voor een x-bedrag was gekomen." Toch is hij in de basis nog altijd dezelfde spits. „Je kunt me niet wijsmaken dat ik nu een heel an dere speler ben dan toen. Dat is echt flauwekul. Tegen Leverkusen heb ik ook zo'n wedstrijd gehad waarin ik vier keer scoorde. Er zijn natuurlijk wel dingen verbeterd. Ik heb nu meer rust en de scherpte is nóg meer aanwezig." In Lissabon wordt hij door trainer Jorge Jesus op de juiste waarde ge schat. „De trainer heeft me aan de hand van zo veel video's laten zien laten waar mijn kracht ligt en waar niet. Ook in de groep, dat was soms best confronterend. Ik had de nei ging om de bal direct door te spelen. Maar soms is het beter om de bal even in de ploeg te houden. Door dat continu te herhalen en de trai ning stil te leggen, ben ik completer geworden. Veel trainers schelden gewoon een keer. Maar de volgende vraag is: hoe ga je ermee aan de slag en ga je iemand beter maken? Dat kunnen niet veel trainers. Jesus zoekt de confrontatie, ook als ik heb gescoord, omdat hij me beter wil maken. Dat spreekt me wel aan." Blindelings Bij Sporting is het spel op hem af gestemd. Zijn medespelers vinden hem blindelings. Dost staat name lijk bijna altijd op de goed plek. „De trainer wil niet dat ik naar de bui tenkanten ga. Daar kan ik de bal wel even aanraken, maar dan staat er niemand voor de goal. Het heeft tot gevolg dat ik minder aan de bal kom. Dat was wel wennen." Zijn karrenvracht aan doelpun ten maakt alles goed. „De hang naar goals heb ik altijd gehad. Dat wil ik blijven houden. Als ik dat niet meer heb, moet ik stoppen. Vroeger had ik er veel problemen mee als ik een bal miste. Bij Heerenveen kon ik daar lang in blijven hangen. Als ik nu een reuzenkans mis, ga ik vijf seconden later weer door." DEBUUT IN KLASSIEKER Hoefje een Argentijn nog uit te leggen wat er bij zulke wedstrijden komt kijken? Martijn Reuser (42), die in 1993 als Ajacied zijn eerste eredivisiewedstrijd tegen Feyen- oord speelde, begint te gniffelen. „Wij speelden met Ajax tijdens een commerciële trip in Zuid-Amerika eens een oefenwedstrijd tegen Boca Juniors in het magische La Bombo- nera. Maradona op de tribune. Ik scoorde ook nog in dat duel. Maar die sfeer in het stadion, joh. Het leek wel een Europa Cup-wedstrijd. Het was een oefenpotje, hè. Dus die jongen is vast wel iets gewend." Dat klopt. Tagliafico speelde zo'n 170 wedstrijden in de Argentijnse competitie voor Banfield en Inde- pendiente. Met die laatste club won hij vorige maand nog de Copa Sud- americana, de Zuid-Amerikaanse variant van de Europa League. In het beroemde Maracana-stadion mocht hij als aanvoerder als eerste de trofee optillen. Wakker Wanneer Musampa die opsom ming hoort, zegt hij: „Dan is Ajax - Feyenoord kinderspel voor zo'n speler. Hij zal er echt niet van wak ker liggen. Ik was er toen weken mee bezig. Wij draaiden toen ge weldig en dan moet je vooral hopen dat een trainer het je gunt om tij dens de Klassieker te debuteren. Louis van Gaal gunde mij het dus en daar ben ik hem nog steeds dankbaar voor." Reuser kan zich niet meer herin neren dat hij zijn eredivisiedebuut tegen Feyenoord maakte. „Omdat ik een paar dagen eerder in de Eu ropa Cup II mijn eerste wedstrijd speelde tegen Besiktas. Dat weet ik nog wél heel goed. Ik was achttien jaar, beleefde alles in een roes. Kwam net uit de schoolbanken en ging alles zonder vrees tegemoet, als een jonge hond. Die Argentijn zal er heel anders naar kijken." Ajax - Feyenoord is bij uitstek een wedstrijd waarin de emoties over de tribunes vliegen. Een wedstrijd die vooraf altijd tot flink wat ver bale speldenprikjes leidt. Een wed strijd ook waar tijdens de eerste mi nuten direct de toon wordt gezet door de spelers zelf. Musampa: „Passie is dan het woord wat je al tijd hoort. Nou, passie en Argentij nen, dat gaat altijd prima samen." donderdag 18 januari 2018 GO Ruim 60% van de goals viel uit open spel MET HET HOOFD Dost scoort bijna altijd binnen de 16 meter 46 van de 53 goals vielen laag in het doel MET LINKS GOALS PER KWARTIER 6 uit corners, 3 indirecte vrije trappen 2 inworpen uit penalty's 11 penalty's grootste afstand: 21,3 meter (23-09-2016 thuis tegen Estoril-Praia) 180118 BRON: OPTA/FOTO: AFP Ajax Dico Koppers 23 okt2011 Ajax - Feyenoord 1 -1 Jody Lukoki 19 jan 2011 Ajax - Feyenoord 2-0 Eyong Enoh 21 sep2008 Feyenoord - Ajax 2-2 Jeffrey Sarpong 05 feb 2006 Feyenoord - Ajax 3-2 Johnny Fleitinga 26 aug 2001 Feyenoord - Ajax 1 -2 Kiki Musampa 12 feb 1995 Ajax - Feyenoord 4-1 Martijn Reuser 24 oct 1993 Ajax - Feyenoord 2-2 Florst Blankenburg 20 dec 1970 Feyenoord - Ajax 1 -1 Barry Hulshoff 09 jan 1966 Feyenoord - Ajax 1 -1 Piet Keizer 05 feb 1961 Ajax - Feyenoord 0-1 Feyenoord Gustavo Hamer 2 apr 2017 Ajax - Feyenoord 2-1 Sven van Beek 18 aug 2013 Ajax - Feyenoord 2-1 Jean-Paul Boëtius 28okt2012 Feyenoord - Ajax 2-2 Krisztian Simon 19 jan 2011 Ajax - Feyenoord 2-0 Philippe Léonard 22 okt 2006 Feyenoord - Ajax 0-4 Salomon Kalou 30 nov 2003 Ajax - Feyenoord 2-0 Fernando Pascale 02 mei 1999 Ajax - Feyenoord 6-0 Harvey Esajas 24 okt 1993 Ajax - Feyenoord 2-2 Virgil Breetveld 24 apr 1988 Feyenoord - Ajax 1 -3 Pétur Pétursson 28 okt 1978 Ajax - Feyenoord 0-0 Teun van Pelt 13 okt 1957 Ajax - Feyenoord 1 -2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23