'Voor Tagliafico is Messcherpe spits Bas Dost kan bij Sporting 22 Hij mag dan genegeerd worden bij Oranje, bij Sporting Lissabon bewijst Bas Dost ook dit seizoen op fenomenale wijze waartoe hij in staat is. „Als mensen mij alleen een afmaker vinden, prima. Dan ben ik toch een afmaker." Kort Ten Brinke wint etappe Bernhard ten Brinke (foto) heeft de elfde etappe van de Dakar Rally naar Chilecito ge wonnen. Het betekende de eerste Neder landse etappezege ooit bij de auto's. De Fransman Cyril Despres was 4.35 minuten langzamer in zijn Peugeot. Carlos Sainz blijft leider, Ten Brinke staat vierde. Vreven twee duels geschorst NAC-trainer Stijn Vreven is door de com missie van beroep van de KNVB veroor deeld tot drie duels schorsing, waarvan één voorwaardelijk. De Belg uitte na afloop van het duel met FC Twente zijn woede bij arbi ter Siemen Mulder. De straf is gelijk aan de uitspraak van de tuchtcommissie. Korea's onder één vlag Atleten en officials uit Zuid- en Noord-Ko- rea doen onder één vlag mee aan de ope ningsceremonie van de Winterspelen. Daar naast bestaat het vrouwenijshockeyteam uit speelsters uit beide landen. Noord-Korea stuurt een delegatie van 550 mensen. Sparta breekt al met Güveli Sparta probeert de overeenkomst met de Turk Yigithan Güveli (19, foto links) alweer te ontbinden. Zijn oude club Fenerbahce liet Güveli dinsdag nog meespelen in het beker duel met Istanbulspor (0-1) en daarbij raakte de verdediger al na 20 minuten geblesseerd. Sparta ziet daarom van hem af. Flitsen Gold Race Kennes Doping De oeverloze discussies in voetbal praatprogramma's volgt hij niet, maar Bas Dost (28) weet precies hoe er in Nederland over hem wordt ge dacht. Bij de deskundigen - de laat ste bondscoaches incluis - staat hij te boek als een goede afmaker die voetballend echter tekortkomt voor Oranje. Dat steekt, al is de spits te oud geworden om zich er nog druk om te maken. „Ik ben er helemaal klaar mee wat iedereen van mij vindt", zegt Dost. „Ik laat het wekelijks zien. Elke week trek ik mijn statistieken omhoog. En ook in de Champions League ben ik overeind gebleven. Als een meevoetballende spits, want tegen ploegen als Juventus en Barcelona kom je veel aan de bal. Dat ging hartstikke goed." Dat hij bij Oranje over het hoofd wordt gezien en het analistengilde altijd wel wat op hem aan te mer ken heeft? Het zij zo. „Wat moet ik daarmee? Als mensen mij alleen een afmaker vinden, prima. Dan ben ik toch een afmaker. Ik kan er niks mee. Als je me wilt opstellen, stel je me op. Heb je een ander no dig, dan stel je me niet op. Ik wil ge woon vreugde halen uit het voetbal. Ik ben hier gelukkig." Zijn cijfers liegen er niet om. Na 49 competitieduels in Portugal staat hij op 53 goals. „Het gaat kei hard. Ik heb nu twee keer achter el kaar een hattrick gemaakt. Dat heb ik nog nooit gedaan. En ik had ook niet verwacht dat ik dat ooit zou De trainer heeft me aan de hand van zo veel video's laten zien waar mijn kracht ligt en waar niet doen. Alles vliegt erin op dit mo ment. Dat is eigenlijk altijd zo in deze periode. Op de een of andere manier knal ik na de winterstop vaak uit de startblokken." Als spits van Sporting haalt hij een waanzinnig rendement. Dost heeft per duel maar weinig balcon tacten nodig om toch te kunnen scoren. Voor de aanvalsleider van de ongeslagen koploper van Portu gal is het vooral een kwestie van ge duldig wachten tot hij kan toeslaan. Extreem „Vorig seizoen heb ik 34 goals ge maakt. Wat denk je dat de trainer van de tegenstander dan tegen zijn spelers zegt? 'Die gast scoort van daag niet'. Je wilt niet weten hoe extreem ik word afgedekt, waar door ik bijna niet aan de bal kom. In het begin van de wedstrijd is er vaak niet superveel aan voor me. Dan moet je wachten tot één van je teamgenoten erlangs komt. Als die voorzet dan wordt gegeven, moet je er ook staan. Anders moet je weer een half uur wachten." Dost kan dat geduld opbrengen. Ook als hij het eerste uur nauwe lijks in het stuk voorkomt, blijft hij tot de laatste seconde gefocust. Niet voor niets maakte hij liefst 26 van zijn 53 goals in de laatste 30 minu ten. „Dat is wel opvallend, ja. Ik weet dat de trainer me laat staan. Wat er ook gebeurt. Dan moet ik dat vertrouwen ook terugbetalen." Het is het grote verschil met zijn V I De complimenten van de trainer na een trainingsweek en een oefen potje tegen een Deense laagvlieger zijn natuurlijk leuk, maar pas zon dag is het eerste afrekenmoment voor Nicolas Tagliafico, 'Nico' voor trainers en spelers. Tegen Feyen oord moet de kleine vinnige links back uit Argentinië direct laten zien waarom Ajax deze winter ruim vier miljoen euro voor hem over had. En waarom coach Erik ten Hag continu de woorden 'leider' en 'strijder' ge bruikt om hem te typeren. Hij zal die eigenschappen nodig hebben tegen Steven Berghuis, de meest creatieve Feyenoorder. „Een fijnere debuutwedstrijd is niet mo gelijk", zegt Kiki Musampa (40), die zelf in 1995 onder Louis van Gaal óók debuteerde tegen de rivaal. „De druk zit er vol op. Iedereen kijkt mee. Je kunt direct aan de fans laten zien: dit ben ik en dit ben ik waard. Het perfecte moment om indruk te maken." Maar een tegenvaller valt toch ook extra op? „Maar kom op, zo denk je niet als topsporter." Quote van de dag 'Ik kan me Real zonder Ronaldo niet voorstellen. Hier hoort hij' donderdag 18 januari 2018 DAKAR RALLY VOETBAL OLYMPISCHE SPELEN VOETBAL Oussama Idrissi heeft een contract voor vierenhalf seizoen getekend bij AZ. De 21- jarige aanvaller komt van FC Groningen. Mounir El Hamdaoui speelt de rest van het seizoen voor FC Twente. De 33-jarige spits was al een tijdje op proef bij de club. Rick Dekker (22) heeft zijn contract bij PEC Zwolle verlengd tot 2020. Theo Walcott (28) verhuist voor 23 miljoen euro van Arsenal naar Everton. GO S Maastricht en Valkenburg hebben hun contracten met de Amstel Gold Race met vijf jaar verlengd. Tot 2022 blijft Maastricht de startplaats en Valkenburg de finishlocatie voor de enige Nederlandse wielerklassie ker. Kunstrijder Thomas Ken- nes (21, foto) heeft bij de EK in Moskou de finale niet ge haald. Door een val kwam hij tot een score van 54,65 punten en een 30ste plaats. I Fabio Lucioni, de aanvoerder van Serie A- club Bene- vento, is voor een jaar ge schorst we gens doping. Hij had closte- bol, een ana bole steroïde, gebruikt. clk ben klaar met al die meningen' Wietse Dijkstra Lissabon - Bas Dost Nicolas Tagliafico kan zondag debuteren, fotoproshots Ajacied Nicolas Tagliafico (25) gaat zijn eredivisiedebuut maken in de meest intense wed strijd van ons land: de Klassie ker, zondag tegen Feyenoord. De Argentijnse linksback komt daarmee in een select gezel schap. „Ideaal voor hem. leder een kijkt mee. Laat het maar zien." Daniël Dwarswaard Amsterdam O Q. (0 Trainer Zinedine Zidane over Cristiano Ronaldo (foto).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22