21% BTW korting woon square 495,04 14 EU inviteert West-Balkan Alles met Tot nu toe deden 25 vrouwen aan gifte. Zij zijn tussen oktober en ja nuari in of bij een natuurgebied in Deventer-Oost door een potlood- venter benaderd, een aantal vrou wen is ook betast. Een 17-jarige jon gen is aangehouden als verdachte. Burgemeester Andries Hei- dema, ook verantwoordelijk voor de veiligheid van alle Deventena- ren, staat achter de aanpak van po litie en openbaar ministerie (OM). „Als je dan openbaar maakt dat je daar gaat opsporen, dan verjaag je de schennispleger naar een andere locatie en is je opsporing voor niets geweest." Dat daardoor mogelijk meer slachtoffers zijn gevallen, betreurt hij. „Het is natuurlijk vreselijk dat het uiteindelijk zo veel vrouwen heeft getroffen, maar ik sta er nog steeds wel achter." Matthijs Rademaker, voorzitter van korfbalvereniging Devinco in een aangrenzend sportpark, zet vraagtekens bij de methode. „We hebben 320 leden, van wie de helft vrouw. Zij fietsen geregeld door het gebied op weg naar de club. Voor zover ik weet is er bij onze vereni ging niemand slachtoffer gewor den, maar we hadden het wel wil len weten." De politie kreeg 'ergens' in oktober de eerste aangifte binnen. Details over de zaak geeft zij verder niet. „Het gaat om een zedenzaak en de verdachte is minderjarig", zegt Si- men Kolk van de politie. „Dat maakte het lastig. Veel informatie is ook alleen bekend bij dader en slachtoffers." Begrip Jaap Timmer, specialist in Politie- en Veiligheidsstudies aan de VU in Amsterdam, heeft begrip voor de opsporingsmethode: „Het is moei lijk om een schennispleger op he terdaad aan te houden. Als de poli tie het openbaar maakt, is hij ge waarschuwd. Dan zal hij het waar schijnlijk niet meer doen en krijg je hem dus niet te pakken. Vaak zijn getuigen zo geschrokken dat ze geen goed signalement geven. Dan moet je alle verklaringen stapelen om een goede kans op een aanhou ding te maken. Het is gangbaar dat de politie niet meteen alles deelt met het publiek, die plicht heeft ze ook helemaal niet. Vaak genoeg wordt een aanhouding of onder zoek stilgehouden omdat er nog dingen worden uitgezocht." STRAATSBURG Brussel heeft gisteren nadrukke lijk de deur opengezet voor de West-Balkan. Wel moe ten landen in die regio eerst hun onderlinge ge schillen oplossen voordat echt van toe treding tot de Euro pese Unie sprake kan zijn. Com missievoorzit ter Juncker (foto) zei dat gisteren in het Europese Parlement in Straatsburg. Hij reageerde op een harts tochtelijk pleidooi van de nieuwe Bulgaarse EU- raadsvoorzitter, Boyko Bo- rissov, om de Balkan te helpen. Juncker kondigde aan dat hij later dit jaar een reis door de West-Balkan wil maken, omdat ook hij de regio 'een Europees per spectief wil bieden. „Maar op die reis zal ik ook dui delijk maken dat toetre ding niet uit de hemel ne derdaalt. Landen zullen eerst hun problemen moe ten oplossen. Niet zoals Slovenië en Kroatië, die na toetreding nog grensge schillen hadden." 3/2 zits Tyson Prachtige relaxbank met slank design. Uitgevoerd in Stofcategorie 1 en met 2 Relaxsystemen per bank. Leverbaar in diverse kleuren stof, kunstleder en leder. Alles Fantastische actie! Alle meubelen nu BTW-VRIJ kopen! De BTW-actie geldt op de gehele collectie zitmeubelen en interieurs! 3+Relax+Hoek+3+Longchair Vancouver Fauteuil Cadillac Woonlandschap Olso (298x198cm) Moderne leefhoef donderdag 18 januari 2018 GO Politie hield zedenzaak bewust onder de pet De politie Oost-Nederland heeft doelbewust het onderzoek naar een omvangrijke zedenzaak in Deventer stilgehouden. Het on derzoeksteam was bang dat de verdachte zijn werkterrein an ders zou verplaatsen. Jelle Boonstra Harry Hekkert Deventer Een 17-jarige jongeman is aangehouden als verdachte van het aanranden van vrouwen in het Douwelerkolkgebied. foto ronald hissink alleen 18 jan t/m 20 jan geldig van: extra koopavonden Manueel verstelb; leer in di electrisch relaxsysteem relax systeem relax systeem Strakke hoekbank in Stofcategorie 1. Geheel naar wens samen te stellen en tevens leverbaar in rundleder. Inclusief electrisch relaxsysteem. NormaalJ3299^ voorJTt95Jf nu 1817,36. Als 3+Relax+Hoek+3 zits: In microvezelstof met leerstructuur. Voorzien van een industrieel metalen sledeframe. Diverse kleuren leverbaar. Naar keus met houten of metalen poten. Diverse bekledingen en kleuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14