5 geen vat krijgen op zijn onderkoelde humor aardig tussen hem en de medi sche stand van het behandelend ziekenhuis in Hoofddorp, een dependance van de Antonie van Leeuwenhoek in Amsterdam. Maandag nog werd hij hartelijk begroet door de radioloog. 'Hé, daar heb je Van Hanegem'. Gauw ontstond een goed gesprek. Over voetbal. „Menno Boersma heet de arts en hij zei precies wat ik al lange tijd vind. Dat trainers denken dat ze de wijsheid in pacht hebben en zo de creativiteit uit de spelers halen. Frappant toch, dat zo'n man dat zo zegt! Zal dat met de intelligentie van zo'n dokter te maken hebben? We hebben lek ker lang zitten kletsen. Tot er ie mand op de deur klopte: 'Meneer Van Hanegem, u moet nog naar de scan hoor!'" „Jawel. Dat gevoel heb ik ook. Ik sta natuurlijk niet te juichen nu ik 35 keer bestraald moet worden. Maar de dokter heeft gezegd dat de kans bijna too procent is dat het goed komt. Dus waarom zou ik dan bij de pakken gaan neer gaan zitten? „Maandag starten we met 35 bestralingen. Zeven weken lang op doordeweekse dagen, in het weekend vrij. Dat wordt natuur lijk een hele opgave, al woon ik gelukkig dicht bij het ziekenhuis. Ik hoef niet, zoals veel andere mensen, iedere dag 50,60 kilo meter te reizen." „De artsen weten precies waar ze moeten bestralen en ze kunnen dat heel nauwkeurig, waardoor het met de bijwerkingen zal meevallen. Iedere dag meld ik me om 9.00 uur in het ziekenhuis. Maar na een kwartier sta ik steeds weer buiten. Ik blijf dus veel golfen, columns maken voor het AD en wedstrijden kijken voor Ziggo." „Dat ligt aan mezelf, zegt de arts. Vermoeidheid schijnt vaak vooral in je hoofd te zitten." „Ik zou niet weten hoe." „Nee, ik ga doen wat ik altijd doe. Alleen komt er nu wat tussen- Ik sta natuurlijk niet te juichen nu ik 35 keer bestraald moet worden. Maar de dokter heeft gezegd dat de kans bijna 100 procent is dat het goed komt door. Ik wil niet stoer doen hoor, ben me natuurlijk drie slagen in de rondte geschrokken. Mijn vooruitzichten zijn goed. Veel mensen hebben meer pech dan ik. Heb je weieens gezien hoe druk het in die ziekenhuizen is? Waarom zou ik dan bij de pakken gaan neerzitten?" „Ik vond niet dat anderen dan mijn familie, en nog wat naasten, het hoefden te weten. Maar in het ziekenhuis ben ik al door veel mensen gezien en inmiddels word ik ook gebeld door journa listen. Dus ik dacht: ik vertel dit verhaal nu één keer. Hier." „Dan hebben ze pech." „Op de golfbaan zeggen de men sen met wie ik speel altijd dat ik om en nabij de 100 zal worden." „Honderd vind ik wat veel. Maar om en nabij is goed. Dan heb ik niets te klagen." Jihadisten opgepakt 1 Tbs-weigeraar krijgt het lastig Hotel voor scheidingen woensdag 17 januari 2018 GO •4 'V-..; Je klinkt ontspannen. Hoe stel je je de komende ze ven weken voor? Maar zal je niet vaak moe zijn? Ga je niet anders leven? Vroeger naar bed of zo? Oud-voetballer Willem van Hanegem hoeft niet per se 100 jaar oud te worden. „Maar om en nabij is goed. Dan heb ik niets te klagen." FOTO PIM RAS Je hebt het nieuws lang stilge houden voor de buitenwereld? En als anderen toch nog meer willen weten? Hoe oud word je eigenlijk? Mooie leeftijd? SCHIPHOL Twee Neder landse jihadisten zijn afge lopen vrijdag op Schiphol aangehouden toen zij, via Turkije, terugkeerden uit het strijdgebied in Syrië en Irak. Het gaat om een 33- jarige vrouw uit Ede en een 30-jarige man uit Amster dam. Dat heeft het Open baar Ministerie gisteren bekendgemaakt. De twee werden al op hun vlucht vanuit Turkije begeleid door de Koninklijke Mare chaussee, ze hadden zich daarvoor gemeld op een Nederlandse ambassade of consulaat in het land. DEN HAAG Er komen meer mogelijkheden om tbs-wei geraars toch tbs op te leg gen. In de Eerste Kamer te kent zich een meerderheid af voor het wetsvoorstel dat dit moet gaan regelen. Minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) hoopt met het voorstel een eind te maken aan het pro bleem dat gestoorde crimi nelen onbehandeld de cel uit wandelen. Al jaren lig gen er beleidsvoorstellen om dit tegen te gaan, maar omdat het raakt aan de pri vacy was er lange tijd dis cussie over hoe ver de wet mag gaan. HAARLEM Haarlem krijgt een scheidingshotel, een primeur in Nederland. Het idee voor het hotel, dat NexT gaat heten, komt van GroenLinks-raadslid Ziggy Klazes, die zelf ook een scheiding meemaakte. „Vlak na mijn scheiding was ik een noodgedwongen 'bankslaper'. Niet optimaal, vooral niet voor de kinde ren. En er is al zo veel spanning in het gezin. Het scheidingshotel moet straks een plek zijn voor ouders en kinderen om alles weer op een rijtje te krijgen." In het pand komen achttien appartementen, die verschillen in prijs en grootte. Die kunnen voor een periode van een maand worden gehuurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5