Spoedzorg Oostburg 'beetje' uitgebreid Proeverij als eerste aanzet voor dorpsrestaurant in Westdorpe 'Tunnel moet beter verlicht worden' 6 ZorgSaam: Forse groei is onbetaalbaar zv Meiresonne gaf raadsleden uitleg over de plannen voor uitbreiding van de spoedzorg in het ziekenhuis in Oostburg. Dat gebeurt medio maart. Er komen 's avonds en in de weekeinden ruimere 'openingstij den' voor onder meer spalken, gip sen en het maken van röntgenfo to's. B en W legden dat plan aan de gemeenteraad voor met de uitleg dat ZorgSaam op die manier 'de concurrentie met het ziekenhuis in Knokke wil aangaan'. Dat leidde tot verwondering bij de directie van dat AZ Zeno. Zij schreef een pittige brief aan het Sluise gemeentebestuur, waarin onbegrip werd uitgesproken over de term 'concurrentie' en over het feit dat AZ Zeno niet op de hoogte was gesteld van de uitbreidings plannen. Dat laatste bestreedt wet houder Jack Werkman op zijn beurt tijdens de raadsbijeenkomst. „We hebben met de mensen in Knokke om de tafel gezeten en heb ben hen hierover bijgepraat. Niet heel uitgebreid, maar het is wel de gelijk aan de orde geweest." Mensen weten simpelweg niet wat wij in Oostburg te bieden hebben 'Concurrentie' Voor het overige haastten de verte genwoordigers van Nucleus en ZorgSaam zich te zeggen dat 'con currentie' niet de juiste term is voor de betrekkingen met en verhoudin gen tot het ziekenhuis in Knokke. „Alleen al het feit dat ambulances bij grote spoed automatisch naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis rij den, geeft aan dat dat niet aan de orde is", gafMeiresonne aan. „Want dichtbij de grens kan ook Knokke zijn." Meerdere raadsleden spraken de wens uit voor een meeromvattende dienstverlening in Oostburg. Dat zit er niet in, zei Meiresonne. „Daarvoor ontbreekt het geld, maar ook het personeel. Als we een zie kenhuisarts in Oostburg neer zou den willen zetten, zou het heel moeilijk zijn die te vinden." Communicatie Met de uitbreiding van de huidige service hoopt ZorgSaam voldoende mensen te trekken om überhaupt een spoedvoorziening te behouden in Oostburg. Betere communicatie is daarbij ook belangrijk. „We mer ken dat mensen nu vaak voor de spoedeisende hulp in Knokke kie zen omdat ze simpelweg niet weten wat de mogelijkheden in Oostburg zijn." Die voorlichting gaat straks richting inwoners, maar nadrukke lijk ook naar recreatie-onderne mers. Ook die verwijzen hun gas ten nu vaak naar Knokke. Welzijnsorganisatie Aan-Z heeft het initiatief genomen. Aan-Z is ook actief in Vlaamse gemeenten net over de grens. „Daar zijn al dorpsrestaurants voor mensen die zelf niet meer een warme maaltijd kunnen klaarmaken", vertelt vrij- willigerscoördinator Janneke Wil- lems. „Ze zijn daar een succes. Men sen kunnen er elkaar ontmoeten en samen eten in een huiselijke sfeer. We willen bekijken of dit ook in Terneuzen kan, allereerst in West dorpe." Voor Westdorpe is gekozen, omdat Aan-Z daar nog geen eigen maaltijdvoorziening heeft. Een Vlaamse traiteur brengt er warme Net over de grens zijn dorpsrestaurants al een succes maaltijden rond bij mensen die voor deze service in aanmerking komen. Aan-Z wil voor het dorpsrestau rant - en mogelijk ook de maaltijd voorziening aan huis - gebruik ma ken van Zo Lekker, een keuken voor verse warme maaltijden die vorig jaar in Terneuzen is begonnen. Zo Lekker levert ook aan de open tafel in De Veste in Terneuzen. Om in Westdorpe aan de slag te gaan, is Aan-Z nog op zoek naar vrijwilligers. Minimaal vier zijn er nodig om in elk geval één keer in de week het dorpsrestaurant te laten draaien. Aan-Z zoekt in Westdorpe ook mensen die maaltijden aan huis willen brengen. De gratis proeverij, als eerste aan zet voor het dorpsrestaurant, is donderdag 25 januari vanaf 16.00 uur in 't Verlaet. Vrijwilligers en deelnemers kunnen zich aanmel den via 0115-563015 of info@aan- z.eu. Giel van Boom, raadslid voor TOP/Gemeentebelangen in Ter neuzen, heeft daar in schriftelijke vragen op aangedrongen bij het col lege van B en W. Aanleiding is de toenemende verkeersdrukte in de Westerscheldetunnel. Vorig jaar nam het aantal passages toe met 8 procent tot bijna 7,2 miljoen. Vrachtverkeer groeide zelfs 10,8 procent. Zwartgat Hieruit blijkt, aldus Van Boom, dat de Westerscheldetunnel zich meer en meer ontwikkelt tot een inter nationale verbinding. Daar horen naar zijn oordeel passende maatre gelen bij. Veel mensen ervaren volgens hem de tunnel bij het inrijden nog als 'een zwart gat'. De verlichting moet daarom worden aangepast, vindt hij. Van Boom maakt zich ook zorgen over de luchtkwaliteit, vooral door de sterke toename van het vrachtverkeer. In de 6,6 kilometer lange Wester scheldetunnel is de verlichting ove rigens doelbewust beperkt tot een nachttunnel-regime in tegenstel ling tot de meeste andere tunnels in Nederland. Die tunnels zijn dan ook korter. IN DE REGIO Cabaretshow Henry van Loon Spreekuur overde toekomst Steense Ratten vieren jubileum MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 17 januari 2018 Uitbreiding van de spoedzorg in Oostburg is best mogelijk, maar dan slechts in beperkte mate. Meer dan de vorming van een 'huisartsenpost-plus' is niet te betalen. Dat maakte Melissa Meiresonne, manager acute zorg bij ZorgSaam, duidelijk tij dens een presentatie aan raads leden in Sluis. Martijn de Koning Sluis - Melissa Meiresonne, ZorgSaam Westdorpe krijgt mogelijk als eerste kern binnen de gemeente Terneuzen een dorpsrestaurant. Volgende week donderdag is de eerste aanzet, een proeverij in woonzorgcentrum 't Verlaet. Harmen van der Werf Westdorpe - Janneke Willems, Aan-Z De Westerscheldetunnel moet beter verlicht worden en maat regelen zijn nodig om de lucht kwaliteit op peil te houden. Harmen van der Werf Terneuzen TERNEUZEN Cabaretier Henry van Loon (foto) treedt donderdag om 20.00 uur op in het Scheldetheater in Terneuzen. 'Sleu telmoment' is zijn show getiteld. Hij wisselt steeds van rol, van brommer sleutelaar, indianen- opperhoofd tot mu sicalster. Entree 18 euro. SAS VAN GENT De gemeente Ter neuzen werkt aan een toekomstvisie voor Sas van Gent. Wie daar ideeën over heeft, kan don derdag en vrijdag in multifunctioneel centrum De Statie zijn ei kwijt. Roeland van Kerkhoff, die door de gemeente is ingehuurd als ad viseur voor het pro ject, is er donder dag van 13.00 tot 22.00 uur en vrijdag van 08.00 tot 12.00 uur. SINT JANSTEEN Carnavalsstichting de Steense Ratten viert zaterdagavond het 55-jarig be staan in gemeen schapscentrum De Warande in Sint Jansteen. Het jubileumfeest barst om 21.00 uur los met als hoofd act dj's Stayfan en Bee. Traditioneel maken regionale prinsen en raden van elf hun op wachting. Verder komen ook de plaatselijke wagen bouwers 'de leut- pret' verhogen. HULST Fietsen op één wiel, lopen op een rollende kogel, bordjes draaien en koorddansen. Kinderen die dit onder de knie willen krijgen, kunnen zaterdag terecht op de open dag van jeugdcircus Reinardi in Hulst. Vanaf 10.00 uur wordt in de gymzaal van de Praktijkschool aan de Frederik Hendrik laan een serie circuskunstjes gepresenteerd. Reinardi wil jonge artiesten (tussen 6 en 16 jaar) werven om de toekomst van het circus veilig te stellen. Sportkleding en gymschoe nen meenemen, fotocamileschelstraete AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; Markt, 11.00 -17.00 uur: Streekmuseum Het Warenhuis; 't Trefpunt, 14.00 uur: Handwerken, kaarten, biljarten HEIKANT 't Heike, 13.00 uur: Biljarten HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 18.30 uur: Bruno Groning-bij- eenkomst; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Internet café KLOOSTERZANDE Marijkeplein, 08.00- 12.00 uur: Food- markt; De Binnendeur, 9.45 uur: Wandel club KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten OOSTBURG Hervormd kerkcen trum, 09.00 uur: Koffieochtend Open Kring; Ledelplein en Markt, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt PHILIPPINE De Kaaie, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummikub SAS VAN GENT St.Albert, 13.00 uur: Quilten, biljarten, kaarten; Café Re seda, 14.00 uur: Kaarten; Westkade 114,12.30-17.00 uur: Industrieel Museum Zeeland TERNEUZEN De Veste, 13.00 uur: Soos; 13.30 uur: Jeu de boules; 18.30 uur: Lijndan- sen; De Kameleon, 19.00 uur: Line dance; Rosegracht, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Portaal van Vlaan deren, Binnenvaart- weg 9, open van 13.00 -17.00 uur; Porgy Bess, 20.00 uur: Lezing Frangoise Haeck (Alliance Frangaise) over oorlogssituatie in Mali; Ter Schorre, 10.00 uur: Diamond pain- ting Steunpunt Ter neuzen WESTDORPE De Kirke, 19.00 uur: Stijldansen; 20.00 uur: Start honey- moon danscursus ZANDSTRAAT De Straete, 19.30 uur: Koersbal, pool biljarten. OPEN DAG JEUGDCIRCUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58