Vals sentiment regeert Europa Situatie Schoondijke is 'fatsoenskwestie' Nieuwbouw Lions Food in Kapelle Parkeerapp 2 Mensen die tot ver na hun pensioengerechtigde leeftijd blijven werken, zijn geen zeldzaamheid meer. Sommigen gaan zelfs tot op hoge leeftijd door. WERKEN NA JE PENSIOEN Commentaar Het Europees Parlement is bezweken onder de druk van kleine Franse vissers en milieugroepen. De Eu roparlementariërs laten protectionisme en emotie zwaarder wegen dan verstandige argumenten. Het besluit om de pulskorvisserij te verbieden is niet anders uit te leg gen. Vergeleken met de traditionele kor, die met zware ket tingen de zeebodem overhoop haalt, is de elektrische kor een flinke verbetering. Met de pulskor ontstaat ook schade, maar die is kleiner dan voorheen. Het is niet vreemd dat de Franse vissers met scheve ogen naar hun Nederlandse concurrenten kijken. Die vis sen veel efficiënter. Als je zo aan het kortste eind trekt, kom je in verzet. Daar is niets mis mee. Nederlanders doen hetzelfde als zij in de verdrukking raken. Het Europees Par lement is er juist om een balans te vinden tussen de belan gen van de verschillende landen. Dat kan bijvoorbeeld door de Fransen de gelegenheid te geven een inhaalslag te ma ken. In plaats daarvan wil Brussel nu de vernieuwende vis serij de nek omdraaien. Een derde van de Nederlandse boomkorvissers heeft geïnvesteerd in de pulskor. Dat geld wil het Europees Parlement nu zomaar overboord kiepen. Als de Europese Commissie en de Raad van Ministers deze koers niet corrigeren, nemen ze een groot risico. Bur gers van de lidstaten weten dan zeker dat Brussel zich door stemmingmakerij laat leiden. Zij zullen zich massaal nog verder van Europa afkeren. Met verbod op de pulskor laat Brussel stemmingmakerij zwaarder wegen dan verstand Van de Vijver reageerde op reacties op de ingrijpende reconstructie van het Dorpsplein en omliggende we gen, die zo goed als klaar is. Daar over klinken veel positieve gelui den, maar er worden ook kantteke ningen gemaakt. Zo reden al wat automobilisten een lekke band doordat ze tegen nogal puntige hoeken van verhogingen reden. „Volgens mij gebeurt dat niet als je rustig en netjes rijdt", zei Van de Vijver. „Maar ja, mensen knallen die hoek om en hebben dan schade." De kritiek van ZLTO dat landbouwvoertuigen elkaar in het dorp nog nauwelijks kunnen passe ren, schaart de wethouder onder Maar ja, mensen knallen die hoek om en hebben dan schade dezelfde noemer. „We hebben alles getest en dat kan gewoon. Maar dan moet je fatsoen tonen en bereid zijn even op een ander te wachten." Overigens bekijkt het gemeentebe stuur wel of er iets aan de 'puntige hoeken' gedaan kan worden. ALMANAK Mopperend kwam de Middel burger het kantoor binnengesto ven. De vragende blikken beant woordde hij door een parkeer boete van 64,30 euro te tonen. „Jij hebt toch zo'n handige parkeer app op je telefoon", sneerde een collega. Ja, die heeft hij. En ja, hij schept er regelmatig over op hoe handig die is; dat je nooit meer muntgeld op zak hoeft te heb ben. „En dan betaal je toch ook nooit meer te veel", strooide een ander nog wat zout in de wond. De Middelburger gromde. „Nee, tenzij je telefoon op stil staat en je de herinneringen niet hoort dat de parkeertijd voorbij is." Uitkijkpunt op hotel-woontoren Installatie nieuwe sportambassadeur Werk aan viaduct Tractaatweg later HULST Bakjes en zakjes voor gft-afval p je 67e definitief stoppen met werken? Voor lang niet ieder een is dat een aanlok kelijk idee. Zij voelen er weinig voor om overspoeld te worden door een zee aan vrije tijd. Het CBS heeft becijferd dat er zelfs 2.700 80-plussers zijn die be taald werk verrichten, 1.000 meer dan tien jaar geleden. En dan zijn de zelfstandigen nog niet meegere kend, zegt Peter Hein van Mulli- gen, hoofdeconoom bij het statis tiekbureau. „Uit de landbouwtel lingen weten we bijvoorbeeld dat er zo'n 1.000 80-plussers zijn die een landbouwbedrijf leiden." Ook bij de 'jongere ouderen' neemt het aantal werkenden be hoorlijk toe. Zo waren vorig jaar landelijk - Zeeuwse cijfers ontbre ken - in totaal 25.000 75-plussers werkzaam. Vijfjaar geleden waren dat er nog 14.000. In de categorie 65 tot 75 jaar is het aandeel van werkenden eve neens stijgende. „Deels komt dit doordat mensen later met pensi oen gaan en langer doorwerken", zegt Van Mulligen. „Maar ook bij de leeftijd 66+ - dus boven de AOW-leeftijd - zien we die toe name al. Dit heeft vermoedelijk te maken met het feit dat ouderen van nu veel vitaler en gezonder zijn dan eerdere generaties. Ze blij ven langer maatschappelijk actief, ook in betaald werk." Het is goed als ouderen blijven werken, vindt Wim Jansen, voor zitter van ouderenbond KB O Zee land. „Zolang ze zich maar niet ge dwongen voelen vanwege bijvoor beeld een gekorte AOW of een heel laag pensioen. In andere ge vallen is het alleen maar toe te jui chen. Het is heel verkeerd als men sen zich gaan vervelen." Werken versterkt het gevoel van eigenwaarde, zegt Jansen. „Het is positief voor je geestelijke ver mogens. Je dut niet in, je blijft alert en betrokken bij de maatschappij. En dat is ook nadrukkelijk de be- Dat ouderen blijven werken is alleen maar toe te juichen doeling van ons als bond. Wij vin den dat ouderen volwaardig moe ten kunnen blijven participeren in de samenleving. Werken is daarbij een van de mogelijkheden." KBO Zeeland telt bijna 6.500 le den. Toch wordt het lastiger om nieuwe leden te werven. Doordat senioren vaak nog zo actief zijn, menen zij niets te zoeken te heb ben bij een ouderenbond. Maar juist ook in dat verband kunnen zij zich nuttig maken, zegt Jansen. „Vitale ouderen kunnen heel veel betekenen voor kwetsbare oude ren. In dat kader zou het heel goed zijn als ouderen niet alleen naar zichzelf kijken, maar ook naar hun omgeving en proberen iets te be tekenen voor anderen." De nieuwe fabriek komt naast het zusterbedrijf TOP Taste. Directeur Peter Kamstra laat weten dat de verwachting is dat de fabriek eind juli in productie gaat. De klanten van Lion Foods worden momenteel beleverd vanuit de productielocatie van Onion Specialities in Kruinin- gen en de fabriek van TOP Taste in Kapelle. Kamstra laat weten dat er 'inten sief overleg is geweest' met de ge meentes Tholen en Kapelle met be trekking tot de herbouw. Omdat in Kapelle de bouw het snelst uitge voerd kan worden, kiest Lion Foods voor die locatie. In de nacht van 13 op 14 novem ber brak er brand uit bij Lion Foods aan de Nijverheidsweg in Sint- Maartensdijk. De brand brak rond 02.30 uur uit in het magazijn en sloeg snel over naar de kantoren. Pas aan het einde van de middag kon het sein brand meester worden gegeven. woensdag 17 januari 2018 n Er zijn misschien wat kleine din gen aan te merken op het nieuwe dorpshart in Schoon dijke, maar vooral moeten inwo ners en passanten gewend raken aan de nieuwe situatie. Dat zei wethouder Christiane van de Vijver tijdens een com missievergadering van de Sluise gemeenteraad. Martijn de Koning Schoondijke - Christiane van de Vijver Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Alle bewoners en bezoe kers van Terneuzen mee laten genieten van de nieuwe ontwikkelingen in de stad. Dat kan, denkt PvdA-fractielid Laszlo van de Voorde, door een vrij toegankelijk uitkijk punt te maken op de aan de Beurtvaartkade ge plande, tachtig meter hoge hotel-woontoren. Hij heeft het college van B en W voorgesteld hier voor een financiële bij drage beschikbaar te stellen. HULST Rob Kroonen (foto) uit Hulst, wordt donderdag 25 januari in het stadhuis geïnstalleerd als de nieuwe sportambassa deur van de gemeente Hulst. Kroonen (49) is in het dagelijks leven poli tieman en behaalde als judoka vele prijzen. Vorig jaar veroverde hij de Ne derlandse judotitel bij de politie. Hij volgt hardloop ster Ingrid IJsebaert op die vorig jaar sport pro mootte in de gemeente. TERNEUZEN Hijswerkzaamheden voor de bouw van een nieuw viaduct over de te ver dubbelen Tractaatweg bij Terneuzen zijn vanwege de harde wind uitgesteld. Op het viaduct in de Spuikreekweg zouden de afgelopen twee nachten zijranden worden ge plaatst, waarvoor het ver keer korte tijd zou wor den stilgelegd. Het werk wordt opnieuw inge pland. Het viaduct moet half februari klaar zijn. Om de inwoners te sti muleren afval beter te scheiden, ontvangen alle huishoudens in de ge meente Hulst vanaf mor gen een gft-afvalbakje voor in de keuken. De laatste huizen zijn rond 9 februari aan de beurt. Samen met het bakje ontvangt men er een rol letje afbreekbare zakjes bij. Wie blijft Rolf Bosboom Middelburg O - Wim Jansen, KBO Zeeland Fabrikant van krokant gebakken uitjes Lion Foods verhuist van Sint-Maartensdijk naar Kapelle. Op industrieterrein Smokkel- hoek wordt een fabriek ge bouwd, nadat de vestiging in Sint-Maartensdijk in november afbrandde. Michiel Bouwman Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57