Reimerswaalse wethouder: We bouwen alleen nog naar behoefte Clubhuis Buutengaets gerenoveerd 6 Maximaal één lid per locatie Het idee kwam destijds uit de koker van de inmiddels vertrokken waar nemend burgemeester Piet Zoon. Door stembureaus niet door raads leden te laten bemensen, wilde hij elke schijn van belangenverstren geling wegnemen. Veel raadsleden zelf zagen het probleem niet zo. Zo stelde Leefbaar Reimerswaal dat van belangenverstrengeling nooit iets is gebleken. Burgemeester José van Egmond laat nu weten dat het college heeft geluisterd naar de kritische gelui den die meerdere fracties tijdens een opinieraadsvergadering heb ben laten horen. „We hebben be grip voor hun standpunten dat er veel ervaring wegvalt als kandi daat-raadsleden worden geweerd en dat het besluit destijds niet tijdig is gecommuniceerd naar de raad." Van het weren van kandidaat raadsleden mag dan geen sprake meer zijn, het college heeft wel wat voorwaarden opgesteld. Zo zal er niet meer dan 1 kandidaat aanwezig zijn in het stembureau. Potentiële raadsleden kunnen ook geen voor zitter zijn. Dat is altijd een ambte naar. Raadsleden loten gewoon mee, we geven hen geen privileges De belangstelling om zitting te nemen op een stembureau is overi gens groot in Reimerswaal. Liefst 180 inwoners hebben zich al aange meld, terwijl de gemeente maar 120 mensen nodig heeft om de vijftien bureaus te bemensen. Dat betekent dat er later deze maand geloot gaat worden. „Daar bij hanteren we twee potten", legt de burgemeester uit. „Eén met er varen mensen en één met inwoners die het voor het eerst doen. Zo zor gen we ervoor dat op een bureau steeds een ervaren en een onerva ren lid samen zitten." Kandidaat-raadsleden loten ook gewoon mee en kunnen dus naast een stoeltje op het stembureau grij pen. „We zien geen reden om hen privileges te geven", aldus Van Eg mond. Het is overigens de vraag hoe lang raadsleden nog op stembureaus kunnen zitten, want er zit een lan delijk verbod aan te komen. In Reimerswaal moeten de po tentiële stembureauleden vanaf nu overigens met succes een examen afleggen vóór ze worden toegelaten. In het verleden dienden ze enkel een cursus te volgen. De tijd dat projectontwikkelaars zonder al te veel bemoeienis van de gemeente hun gang konden gaan bij het bouwen van nieuwe wonin gen is voorbij. Dat zegt de Reimers waalse wethouder Jaap Sinke. „We gaan voortaan meer dan in het ver leden kijken of woningen wel pas sen bij de behoefte van een dorp." Sinke doet die uitspraken naar aanleiding van het onderzoek dat is uitgevoerd naar de woningmarkt in Reimerswaal. Daarbij is voor het eerst per kern heel gedetailleerd be keken aan welk soort huizen in de toekomst behoefte bestaat, gezien de opbouw van de bevolking. Zo is bijvoorbeeld gebleken dat in Krab- bendijke, waar de woningmarkt be hoorlijk op slot zit, vooral vraag naar gezinswoningen zal bestaan. Rilland en Kruiningen hebben geen behoefte meer aan grote nieuwe woonwijken Die kern kan in de toekomst nog behoorlijk groeien, net als Yerseke. „Maar uit het onderzoek is gebleken dat Rilland en Kruiningen geen be hoefte meer hebben aan grote nieuwe woonwijken", zegt Sinke. „In Kruiningen heeft dat vooral te maken met het feit dat er de afgelo pen jaren op het voormalige veer- plein veel huizen zijn gebouwd." De gemeente wil ook flink inzet ten op het verbeteren van be staande woningen door ze bijvoor beeld levensloopbestendig te ma ken. Het beleid om geen starters- woningen meer te bouwen, blijft bestaan. Sinke: „We hebben ze in alle kernen gebouwd. Dat was goed bedoeld, maar is niet helemaal uit gepakt zoals we wilden. De huizen waren voor veel mensen toch te klein. Binnen het bestaande wo ningaanbod zitten genoeg huizen voor starters." De resultaten van het onderzoek worden gebruikt bij het opstellen van een Reimerswaalse woonvisie. „Het gebouw was wat gedateerd aan het raken", zegt Pieter Tiele- mans van de watersportvereni ging. „Op enig moment moet je zorgen dat dat in goede staat blijft. Facelift verandert sfeer clubhuis niet Het interieur van het clubhuis krijgt een facelift, maar die gaat niet de hele sfeer ervan wijzigen." Die facelift beslaat vernieuwing van de vloer, wand, plafond, verlichting, en schilderwerk. Ook aan de bui tenzijde van Buutengaets wordt gewerkt: de buitenmuren worden opnieuw geverfd en de boeiboor- den worden vervangen. Ook komt er een nieuwe dakbedekking en wordt de wenteltrap naar het ha venkantoor vervangen door een recht exemplaar. De bedoeling is dat de werkzaamheden voor april, klaar zijn. IN DE REGIO Alpha-cursus over geloof Tweedehands carnavalsspul Ochtendje voorlezen MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 17 januari 2018 BB Raadsleden toch op stembureau Reimerswaalse kiezers kunnen tijdens de gemeenteraadsver kiezingen van 21 maart toch een kandidaat-raadslid aantreffen achter de tafel in het stembu reau. Een eerder besluit om deze mensen te weren, is door het college van B en W terugge draaid. Rob Paardekam Kruiningen - José van Egmond, burgemeester Rob Paardekam Kruiningen - Jaap Sinke, wethouder Clubhuis Buutengaets van Wa tersportvereniging Sint-Anna- land wordt gerenoveerd. Zowel de buiten- als de binnenkant van het gebouw wordt onder handen genomen. Michiel Bouwman Sint-Annaland - Pieter Tielemans GOES Een nieuwe Alpha- cursus behandelt in twaalf weken de basis van het chris telijke geloof. De in troductie- en ken nismakingsavond begint donderdag om 19.30 uur. Alle overige cursus avonden beginnen om 19.00 uur. Er is volop tijd voor ont moeting. Hierna wordt er aan de hand van speciaal voor Alpha ontwik keld materiaal een onderwerp behan deld. Meer informa tie is te vinden op hervormdgoes.nl. 'S-HEERENHOEK In 's-Heerenhoek wordt vrijdag en za terdag een beurs voor tweedehands carnavalsspullen gehouden. Het publiek is vrij dag van 16.00 tot 20.00 uur en zater dag van 10.00 tot 12.00 uur welkom in de Jeugdhoeve, Blikhoek 4. SINT MAARTENS DIJK Bibliotheek Oos- terschelde houdt vrijdag een voor- leesochtend in het Mamacafé in Sint- Maartensdijk. De ochtend is ge richt op kinderen tot en met vier jaar. Een klein uurtje in teractief voorlezen met beweging, samen zingen en creatief bezig zijn. Van 10.00 tot 10.45 uur is iedereen wel kom. Aanmelden kan via de website: biblio- theekooster- schelde.nl. CABARET GOES Dit vijftal maakt al jaren muziek om naar te kijken en theater om op te dansen. Ook in hun nieuwe humoristi sche muziekvoorstelling The Inevitables' nemen zij u op bliksembezoek mee langs alle muzikale uithoeken van de wereld. Dat de mannen van Het Groot Niet Te Vermijden de muziek door de aderen stroomt is u na deze voorstelling wel duidelijk. Dat er aan de heren een steekje los is, ook! Donderdag 18 januari, Theater De Mythe, Goes. Kaarten verkrijgbaar via de website zeelandtheaters.nl. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30- 11.30 uur: Inloop spreekuur voor vra gen over de compu ter; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijk agent in de wijkinfo- winkel; Bibliotheek, 10.00- 11.30 uur: Digitaal Café; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur: Zaalvoetbal voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar; 19.15 uur: Bridge 16.15-17.15 uur: Zaal avond voetbal vanaf 15 jaar KRUININGEN Reimerswaalhal, HANSWEERT 09.30-10.30 uur: Zorgcentrum Maria- Bewegingsuur voor Oord, 10.30 uur: 50+ Digi Inloop OOSTDIJK 'S-HEER ARENDS- Dorpshuis, 19.30 KERKE uur: Lezing over Dorpshuis, 20.00- boerderijen 22.00 uur: Gratis proefles theatertrai RILLAND ning door Marja de De Nieuwe Vlied Kan berg, 10.00-11.15 uur: Wandelen in KAPELLE groepsverband De Vroone, C.D. Vereekestraat YERSEKE 74, Zorgcentrum Moer- 09.00-11.30 uur: zicht, 10.00-11.15 Activiteit 'Houtsnij uur: Wandelen in den'; groepsverband; 13.00-17.00 uur: Moerzicht, Biljarten voor senio 19.00-20.00 uur: ren; bijbellezing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54