Stamtafel in huiskamersfeer ANTI-SLIPCURSUS 7 ZIERIKZEE CREATIEF Je hoeft vooraf niets te bedenken en niets te kunnen. Voor het Onbekommerd Schrijfcafé heb je alleen pen en papier nodig. Succes gegarandeerd. fzs JüiïL ii I Jiüüü Je hoeft absoluut niet mooi te kunnen schrij ven. Of je voor te berei den. Of kritisch op jezelf te zijn. Sterker nog: bij het Onbekommerd Schrijfcafé hoeft helemaal niets. „En de grap is dat er dan juist wat gebeurt", zegt initiatiefnemer Ellen Bent- lage. Zij begint donderdag een schrijfcafé in Proeflokaal Op d'n Oek in Zierikzee. Schrijfcafé's zijn er in alle soor- Het is eigenlijk een soort jongleren met woorden, maar dat het in één keer lukt ten en maten. Hele boeken en ver halen worden elders aan stamta fels geschreven. Maar niet bij Bentlage van Studio Onbekom merd uit Dreischor. Bij haar schrijfcafé is het juist de bedoeling dat je zo blanco mogelijk komt. Aan de hand van een thema (don derdag is dat 'beginnen') krijgen deelnemers eenvoudige opdrach ten. Ook hier hoeven ze 'niets van te vinden'. „Het gaat er juist om dat je laat ontstaan wat zich aan dient. Dat klinkt misschien wat weeïg. Maar als je gaat denken: 'oh, dit is misschien wel leuk of inte ressant', dan stop je die stroom meteen." Geef je het wel de ruimte dan ontstaan er volgens Bentlage onvermijdelijk teksten en woorden die er voor jezelf toe doen. „Dat wordt gaandeweg steeds specifieker. En dan vind ik het leuk, ik ben toch een béétje jufïïg, om die woorden te verwer ken in een bepaalde dichtvorm." Daar zijn vele soorten van, waar onder bekende Japanse dichtvor men als haiku of tanka. „Iedereen gaat na afloop met een paar ge dichten naar huis." Vanuit Studio Onbekommerd organiseert Bentlage de meest uit eenlopende activiteiten. Van kera- miekworkshops tot een online mi- nischrijfretraite. „Het leuke aan een schrijfcafé, en dat vind ik trou wens bij alles wat ik doe, is dat je er niets voor nodig hebt. Behalve jezelf. En dan ga je op je gemakje en met veel lol zitten poeren en OP D N OEK hobbyen en goochelen en komt er van alles uit wat heel waardevol is. Het is eigenlijk een soort jong leren met woorden, maar dan dat het wel in één keer lukt. Echt hoor. Succes gegarandeerd." Het Onbe kommerd Schrijfcafé wordt vanaf morgen elke derde donderdag van de maand gehouden, van 10.00 tot 12.00 uur. Korte theoriesessie Algemene voertuigbeheersing Rem- en uitwijkoefeningen Over- en onderstuurtraining Ijsbaan Noodstopoefening Gripcirkel Y-oefening Van VOOr 59,-* Bestel uw tickets op pzc.nl/winteruitjes ^/j:\ liilliil m~m liilliil woensdag 17 januari 2018 SD Voor een schrijfcafé heb je niets nodig Esme Soesman - Ellen Bentlage Het Onbekommerd Schrijfcafé past prima bij Martin en Astrid Knippen burg aan de stamtafel van hun Zierikzeese Proeflo kaal Op d'n Oek. Daar liggen standaard een schaakbord en an dere spellen op tafel uit gestald. En kranten en tijdschriften om lekker in te bladeren. Sommige mensen komen er eens een middagje op de lap top werken. (Nog) niet op de schaal waarmee dat in grote steden gebeurt, maar dat is een kwestie van ontdekken. „Ja, er hangt hier wel een huiska mersfeer", zegt Martin Knippenburg over Op d'n Oek. Maar dan wel een huiskamer waar je ook prima terecht kunt voor een drankje, borrelhap en voor lunch en diner. Knip penburg, die voorheen als chefkok in Renesse werkte, probeert zijn gas ten creatieve gerechten voor te schotelen voor een leuke prijs. Het proeflokaal biedt vaker onderdak aan crea tieve initiatieven, zoals bij voorbeeld schilderwork shops. Meer info en aanmel ding voor het Onbekom merd Schrijfcafé via: stu- dioonbekommerd.nl. Info over het proeflokaal: proeflokaal-opdnoek.nl. De training duurt 3 uur, is inclusief auto, en kan ook als voucher (cadeau) gekocht worden. SAFETY EXPERIENCE CENTER - ROSMALEN Tickets zijn geldig tot 12 maanden na aankoop. SS SS Y '8il |a.|l..l Ellen Bentlage en Martin Knippenburg bij Proeflokaal Op d'n Oek. Dat gaat een uur eerder open voor het schrijfcafé. foto dirk--jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51