'Bomkrater' boven aan lijst Scharendijke Inwoners verdeeld over recreatie aan Rampweg Renesse Inwoners geven aanzet voor dorpsvisie 6 Eigenaar van landgoed wil subsidie terug Inwoners van Scharendijke moch ten gisteravond ideeën spuien over de inrichting van hun dorp. Zowel in het gezamenlijk deel van de avond als in de aparte sessies kwam naar voren dat de lege plek die de supermarkt achterliet in de Dorps straat zo snel mogelijk moet wor den ingevuld. „Wethouder Verse- put heeft beloofd dat er binnen drie maanden gebouwd zou worden", zei Arie van der Kolk. „En nu zijn we al meer dan een jaar verder." Het Bethlehemplein voor dorps huis De Putmeet is ook een bron van ergernis. Dat zou opnieuw in gericht moeten worden en de brandput mag gedempt. Het plein ligt vóór de kerk. „We hebben het plan om achter de kerk ook een pleintje aan te leggen", vulde Kees de Bil, voorzitter van het college van kerkmeesters aan. Verder werd er gevraagd om trottoirs: naar de camping aan de Elkerzeeseweg en langs Het Baken. 'Geen euro naar Blof, maar naar We hebben het plan om achter de kerk ook een pleintje aan te leggen stoepen in Scharendijke', had ie mand op een briefje gezet. Die op merking kan ook over onkruidbe- strijding gaan, want daar zijn ook klachten over. Verder natuurlijk het kerkje aan het Zwarte Plein dat ver vangen moet worden door woning bouw. Gemeente en stedebouwkundig bureau zochten gisteren de dialoog met de bewoners. Daarvan waren er 120 naar De Putmeet gekomen. Scharendijke heeft een dorpsvisie nodig om te reageren op ontwikke lingen als samenvoeging van basis scholen, het vertrek van de voetbal club, Brouwerseiland en aanleg van de rondweg. Het opstellen van zo'n visie begint met inventariseren van wat er leeft in het dorp, legde stede- bouwkundige Martijn Niehof uit. „Daarna stellen we samen de visie op, waaruit we later weer een aantal sleutelprojecten halen om uit te werken." Wethouder Jacqueline van Burg daagde de bewoners uit om met suggesties te komen. „Alles mag, maar niet alles kan", waarschuwde zij. Van Burg verwacht eind dit jaar de dorpsvisie voor te kunnen leg gen aan de gemeenteraad. Het gebied is in de zogeheten Zeeuwse kustvisie aangewezen als aandachtsgebied. In opdracht van de gemeente Schouwen-Duiveland ontwikkelt adviesburea ZKA mo menteel een toekomstvisie. Gister avond kwamen medewerkers naar het dorpshuis van Renesse om de mening van de inwoners te horen. Tijdens de bijeenkomst liet ge spreksleider Merlijn Pietersma een groot voorstander en een fel tegen stander van het uitbreiden van re creatie naar voren komen. Fictief, weliswaar, want het waren mede werkers van het adviesbureau. De ruim veertig aanwezigen mochten zich bij de persoon voegen met wie Uitgangspunt is dat 70 procent van het gebied natuur blijft ze het eens waren. Duidelijker kon de verdeeldheid niet worden aan getoond. Exact de helft ging naar rechts in de zaal, de andere helft po sitioneerde zich links. Overigens bleek lang niet ieder een een fel voor- of tegenstander van nieuwe recreatie te zijn. Er klonken veelal gematigde geluiden. „Natuurlijk moet de recreatie niet ongebreideld uitbreiden", zei een inwoner die zich bij de voorstan ders had gevoegd, wijzend naar de tegenstanders. „We moeten ook re kening houden met die kant." Aan de andere kant klonk de roep om de natuur te beschermen. Een bewo ner van de Rampweg liet weten dat er wat hem betreft best gebouwd mag worden, maar wel met mate. „Ik wil geen Disneyland in mijn achtertuin." De man vroeg ook aan dacht voor de weg zelf. Hij noemde het een racebaan. „En er is geen ver lichting. Kinderen kunnen als het donker is niet veilig naar school fietsen." Landschapsarchitect Bi anca de Vlieger zei, voor de tegen standers geruststellend: „Het uit gangspunt is dat minstens 70 pro cent van het gebied natuur blijft". Wethouder Wout van den Berg liet onlangs weten dat wat het col lege betreft aan de Rampweg nog ruimte is voor drie nieuwe vakan tieparken. In twee gevallen gaat het om verplaatsing van campings uit de buurt die volgens oude afspra ken moeten wijken voor natuur ontwikkeling. Pietersma gaf te ken nen dat zijn bureau vaart zet achter het opstellen van de gebiedsvisie. Volgende week staat nog een ge sprek met raadsleden op de agenda. Medio februari wil hij het docu ment presenteren. DEN HAAG Mede-eigenaar Cees Moolenburgh van land goed de Vluchtheuvel in Wes- terschouwen heeft door een ei genaardige samenloop van om standigheden geen cent natuur- subsidie meer voor natuurbe heer. „Het gaat om tonnen", zei hij dinsdag bij de Raad van State in Den Haag. Daar ging Moolenburgh in hoger beroep tegen de provincie Zeeland die de natuursubsidies verdeelt. De familie Moolenburgh, die de Vluchtheuvel al tachtig jaar be zit, ontving jaarlijks een be scheiden subsidie van een paar duizend euro voor natuur- en landschapsbeheer (SNL). Zeeland drong er bij Moolen burgh op aan om gebruik te ma ken van de veel hogere Stimule ringsregeling kwaliteitsimpuls natuur en landschap Zeeland (SKNL). Alles wordt dan natuur en agrarisch gebruik mag niet meer. Moolenburgh werd het met de provincie echter niet eens over de hoogte van de sub sidie. Ondertussen kreeg de pro vincie het verzoek van een ge machtigde van Moolenburgh om de SNL-subsidie in te trek ken. Dat gebeurde. Volgens Moolenburgh had de provincie moeten weten dat deze gemach tigde niet meer voor hem werkte en de intrekking niet geldig is. Eind van het verhaal is dat de landgoedbezitter geen SNL-sub sidie meer heeft en ook geen SKNL-subsidie krijgt. Hij moet zelfs 4.000 euro SNL-geld terugbetalen omdat de subsidie tijdens de looptijd is ingetrok ken. Daar wil hij een uitspraak over van de Raad van State. Die volgt over zes weken. IN DE REGIO Winterlezing over fossielen Repetitie Zeeuws Projectkoor MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 17 januari 2018 SD Bebouwing van de 'bomkrater' - het braakliggend terrein aan de Dorpsstraat - staat boven aan het verlanglijstje van de Scha- rendijkenaren. Ton van den Nouweland Scharendijke - Kees de Bil De vraag of er ruimte moet komen voor nieuwe recreatie aan de Rampweg tussen Re- nesse en Scharendijke verdeelt de inwoners. Dat bleek gisteren bij een informatiebijeenkomst. Rob Paardekam Renesse - Bianca de Vlieger, landschapsarchitect NOORDWELLE Amateur-geologe Hester Loeff uit Zierikzee (foto) spreekt donderdag op de winterlezing van de Natuur- en Vogelwacht Schou wen-Duiveland (NVSD). Loeff is conservator bij het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen en bestuurslid van de werkgroep geologie en die van de pleis- tocene zoogdieren. Zij vertelt over fos siele schelpen, overblijfselen van dieren en gebruiks voorwerpen uit de prehistorie die ze vindt tijdens haar struintochten langs de Zeeuwse stran den. De lezing in Dorps huis Noordwelle be gint om 19.30 uur. Inlopen kan vanaf 19.00 uur. De toe gang is gratis voor leden en introdu- cees van de NVSD, niet-leden betalen 5 euro. Aanmelden kan via website nvsd.nl. SCHARENDIJKE Het Zeeuws Pro jectkoor houdt don derdag een open repetitie. Komend seizoen staat de nieuwe cantate 'Licht der wereld' van Martin Zonnenberg op het programma. De cantate voor ge mengd koor, twee solisten, fluit, hobo, strijkkwintet, piano en orgel bestaat uit dertien delen: van de schepping tot het eeuwig licht. De repetitie in de Bethlehemkerk be gint om 19.45 uur. CABARET GOES Dit vijftal maakt al jaren muziek om naar te kijken en theater om op te dansen. Ook in hun nieuwe humoristi sche muziekvoorstelling 'The Inevitables' nemen zij u op bliksembezoek mee langs alle muzikale uithoeken van de wereld. Dat de mannen van Het Groot Niet Te Vermijden de muziek door de aderen stroomt is u na deze voorstelling wel duidelijk. Dat er aan de heren een steekje los is, ook! Donderdag 18 januari, Theater De Mythe, Goes. Kaarten verkrijgbaar via www.zeelandtheaters.nl. BROUWERSDAM Informatiecentrum Grevelingen, 10.00- 16.00 uur: Informa tie, toren beklim men en schaats baan. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.00 uur: Jubileumavond Vrouwen van Nu; 20.00 uur: Boogschieten heren Sint Jan; Yogacentrum Be happy, 15.00-16.15 uur: Yogales Marianne van den Haak. BURGH- HAAMSTEDE Dorpshuis, 09.30-12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu. ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jartvereniging Tou ché; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers. NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Mu ziekvereniging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond. OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal. RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 14.00- 17.00 uur: Tentoon stelling Huisvrouw geluk, Poppenka- mers en Kerst ex positie; Dorpshuis, 09.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk. SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten. SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.30- 21.00 uur: Yoga. ZIERIKZEE fiZi, 14.30 uur: Pad- dington 2, 20.00 uur: Insyriated. ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Inloop Breek de Week.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50