zien wat Akindayini in huis heeft DZK op koers voor terugkeer naar hoofdklasse Minderhoud trekpleister op Masters of Dressage 11 nam al snel een o-i-voorsprong. Hoessein Bouzambou opende in de vijfde minuut vanaf elf meter de score en in de 28ste minuut ver dubbelde Menancio Weeda de marge door na een gekraakt schot van Steve Schalkwijk (ex-Walche- ren) de bal in het doel te mikken: 0-2. Walcheren kwam weliswaar meermaals voetballend onder de hoge druk van Vlissingen uit en kwam nog tot wat kansjes, maar de aanvallers werden bij uitvallen teruggefloten door de arbitrage (wegens buitenspel) of de pijl snelle Vlissingen-verdedigers. Daardoor koerste Vlissingen in alle rust naar een prima overwin ning, met een score die na de pauze door Yves Nyemb nog werd opgeschroefd naar 0-4 (63ste en 71ste minuut). De zege moet ver trouwen geven richting de her start van de competitie. Zondag komt Baronie op bezoek. KARAKTERISTIEK Zullen de excuses dan echt op zijn? Dat valt nog te betwijfelen, als een momentje van Geraldi Geerman de voorbode is. De bui tenspeler maakte voor rust duide lijk en ietwat overdreven misbaar nadat hij de bal niet kreeg van Bouzambou, terwijl Geerman toch echt vrij voor het doel stond. Geerman jammerde duidelijk hoorbaar, schudde enkele secon den met zijn hoofd en sjokte naar Je zou kunnen zeggen dat de captain het voorbeeld gaf voor de rest van de competitie de zijlijn. Daar zocht hij contact met iemand langs de kant, even totaal niet bezig met het spel dat gewoon doorging. Hoopgevend Hoopgevend was echter een ander momentje. Aanvoerder Bouzam bou ging even later op de bal staan na een schaar en verspeelde de bal, maar na herovering van het speel tuig riep hij direct: „Nog een keer!", om weer een dribbel aan te gaan. Je zou kunnen zeggen dat de captain het voorbeeld gaf voor de rest van de competitie: wat ge weest is, is geweest. Als iedere spe ler van Vlissingen dat gaat besef fen, kan het nog een heel mooi sei zoen worden. De fysiek sterke Akindayini kwam bij Hoek terecht via voetbalmake laar Eric Tetaert, die tussen oktober 2004 en oktober 2005 een jaar trai ner was van de Zeeuws-Vlaamse club. Akindayini slaagde er bij de Spurs niet in om door te breken en maakte in de zomer van 2015 de Dat we iets moesten doen was wel duidelijk overstap naar Brighton Hove Al- bion, dat destijds nog op het tweede niveau in Engeland uit kwam. De club verhuurde hem begin 2016 aan Margate, dat niet in één van de vier profdivisies uitkomt. Bij die club kende hij een droomstart, door bij zijn debuut in de National League South beide goals voor zijn rekening te nemen in het duel met Basingstoke (2-1). Daarna speelde Akindayini nog maar 45 minuten voor de club, omdat een enkelbles sure roet in het eten gooide. De spits keerde terug bij Brighton maar werd in de zomer definitief overgenomen door Margate. Noorwegen Een jaar later, in augustus 2017, ver trok Akindayini naar Noorwegen. Daar speelde hij het afgelopen half jaar voor FK Gjovik-Lyn, vlakbij Hamar, op het vierde niveau in Noorwegen. Akindayini groeide op in Londen maar heeft Nigeraanse roots. Daardoor werd gisteravond al snel de link gelegd met Osmond Ogali. De aanvaller kwam in 1992 vanuit Amsterdam naar Hoek, scoorde bij zijn debuut meteen drie keer tegen Dovo (3-2). Na een jaar zocht Ogali zijn heil ergens anders. „Dat we iets moesten doen was wel duidelijk. We zijn al akkoord over de voorwaarden waaronder Daniël hier eventueel kan komen spelen", vertelde Jacky Lambert, lid van de technische commissie van Hoek, gisteravond. „Als het bevalt Als het bevalt gaan we zijn overschrijving meteen in gang zetten gaan we zijn overschrijving meteen in gang zetten, zodat hij zo snel mogelijk speelgerechtigd is. Maar we willen de komende dagen na tuurlijk eerst zien wat hij in huis heeft. Daarna nemen we een be sluit." DWK uit Barneveld, waar de Zeeuw Jeroen Dellebeke hoofd trainer is, voert de ranglijst aan. DZK volgt op ruim veertig secon den. De beste vier teams na vier wedstrijden promoveren naar de hoofdklasse. In Vlissingen waren MNC Dor drecht en Hieronymus uit Roo sendaal de tegenstanders. Bij de senioren boekte Kalle van Gemert fraaie zeges op de 100 meter vlin derslag, 200 meter vrije slag en 400 meter wisselslag. „Het gaat het hele seizoen erg lekker. Ik ben er bijna bij alle trainingen en train ook hard. Daardoor denk ik dat ik zoveel persoonlijke records zwem", concludeerde Van Ge mert na zijn gewonnen races. Voor DZK waren verder Anna Tiemersma, Kirsten Walraven, Guido Brink en Fenna Klaassen succesvol met een overwinning. Het jongensestafetteteam, be staande uit Guido Brink, Remy Vane, Evert Nieuwland en Yorick Visser, pakte de winst op de 4x100 meter vrije slag. Doordat ik veel en hard train zwem ik zoveel persoonlijke records De Vlissingers degradeerden vorig jaar na drie seizoenen uit de hoofdklasse. Nu lonkt een terug keer naar het hoogste niveau. Van Gemert: „Ik denk dat promotie er zeker wel in zit. Als iedereen er is bij de competitiewedstrijden en zich voor honderd procent inzet, moet het zeker lukken." Hans Peter Minderhoud is mis schien wel de grote trekpleister van deze editie. De in Westkapelle geboren international heeft in de loop der jaren een enorme erelijst opgebouwd. Drie maanden gele den schreef hij nog de Grand Prix Kur op muziek op het internatio naal concours It's All Dressage in Nieuw- en Sint Joosland op zijn naam. „Met Hans Peter hebben we een internationale topper in huis, waarvan zijn roots ook nog eens in Zeeland liggen", zegt bestuurs lid van de organiserende Stichting Hippische Sport Zeeland Martin de Kroo. „Ook hebben we Hans Peter kunnen strikken om een cli- nic te verzorgen, zondagmiddag tijdens het Dressuurmatine. Daar zijn we best trots op." De Kroo vindt de enorme be langstelling niet zo vreemd. „De ZZ-Zwaar en de Lichte Tour zijn selectiewedstrijden voor het NK. De grand prix en de U25 voor de nationale kadervorming. Dat trekt extra ruiters. Deze rubrieken zijn dan ook sterk bezet." Met onder anderen de internationals Jea- nette Haazen, Madeleine Witte- Vrees, Adelinde Cornelissen en Minderhoud komen inderdaad een aantal toppers aan de start. woensdag 17 januari 2018 ZB meer bij Vlissingen De spits van Vlissingen scoorde na rust twee keer. foto ruben oreel Walcheren - VC Vlissingen 0-4 (0-2). 5. Hoessein Bou zambou 0-1, 25. Menancjo Weeda 0-2, 63. Yves Nyemb 0-3, 71. Yves Nyemb 0-4. - Jacky Lambert, lid van de techniche commissie van Hoek -Jacky Lambert De zwemmers van De Zeeuwse Kust (DZK) presteerden uitste kend in de tweede ronde van de nationale zwemcompetitie. In de A-klasse werd de Vlis- singse club tweede met 6145,44 punten en klom van de vijfde naar de tweede plek in de tussenstand. Joram Lawalata Vlissingen - Kalle van Gemert A Kalle van Gemert in actie op de vlinderslag, fotosandypleyte Hippisch Sportcentrum De Kroo is van donderdag tot en met zondag het toneel van Masters of Dressage. De be langstelling is enorm; in vier dagen tijd zullen ruim twee honderdvijftig combinaties van start gaan. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43