O CD O L ING Hoek wil 10 ZE Geen schorsing na rode kaart Mesu Dorst op stage bij tweede divisionist Pearle 2 doet goede zaken in Sprundel DISTRICTSBEKER VIERDE RONDE Vlissingen bekert verder naar de achtste finale. Buurman Walcheren wordt met 0-4 aan de kant gezet. De rode kaart die hij zaterdag kreeg, heeft geen verdere gevolgen voor marathonschaat ser Erwin Mesu. De Middelburger hoeft geen schorsing uit te zitten. Mesu werd zaterdag in Alkmaar op zo'n veertig rondes van het einde uit de wedstrijd gehaald, nadat een schaatser van Skate4air door zijn toedoen zou zijn ge vallen. Na de wedstrijd kon Mesu zijn verhaal doen. Maandag werden de twee lezingen naast elkaar gelegd en was er beraad over een eventuele sanctie. Die sanctie - een schorsing - is er niet gekomen. Mesu kan dus zaterdag gewoon meedoen aan de KPN Marathon Cup in Groningen. Yarick Dorst (19) is begonnen aan een proef periode bij tweede divisionist Barendrecht. De middenvelder van Bruse Boys werkte er gisteren zijn eerste training af. Dorst is niet de eerste Zeeuw die dit seizoen bij Barendrecht op het trainingsveld stond. Goesenaar Lionel Fitsch maakt al onderdeel uit van de eerste se lectie. Hij kwam afgelopen zomer over van hoofdklasser Hoek. Met Barendrecht staat Fitsch na zeventien wedstrijden in de tweede divisie op de vijfde plaats, met tien punten achterstand op lijstaanvoerder Katwijk. Voor Dorst zou het een flinke stap omhoog zijn, want hij speelt in Bruinisse momenteel voor de hekkensluiter van de eerste klasse B. Royvan Ham Het driebandenteam van Pearle Opticiens 2 heeft goede zaken gedaan op bezoek bij naaste concurrent BV Sprundel 3. Pearle, de nummer elf op de ranglijst en het drie plaatsen hoger geklasseerde Sprundel vochten vooral na de pauze een heftig duel uit dat in het voordeel van de thuisploeg werd beslist. Theo Platjouw en Eddie van Goethem legden de basis voor de winst dankzij uitstekende overwinningen met 30-18 en 30-21. Na de pauze hielden Yves Welvaert en Etienne van Damme met remises tegen Ad Finmans en René Kuijstermans de punten in Sas van Gent, waardoor de ploeg enkele plaatsen stijgt op de ranglijst. Oefenduels 2018 kan voor Vlissingen een mooi kalenderjaar worden. De ambiti euze hoofdklasser bekert verder en kan zich in de tweede competitie helft revancheren voor de eerste veertien duels. Vlissingen deed op een water koud sportpark Bonedijke wat het moest doen: in de vierde ronde van het toernooi om de districts beker winnen van zaterdag-derde klasser Walcheren. Dat gebeurde gisteravond met 0-4, waardoor de zondag-hoofdklasser zich plaatste voor de volgende ronde. Daardoor houdt de equipe van trainer John Karelse zicht op een prijs (de dis trictsbeker) én werd er vertrou wen getankt in aanloop naar de tweede competitiehelft. Daarin moet Vlissingen zich re vancheren voor de eerste competi tiehelft. Want na veertien duels vindt de Walcherse hoofdklasser zich terug op de zevende plaats, na zeven winstpartijen, één gelijkspel en liefst zes nederlagen. De achter stand op koploper OSS'20 be draagt acht punten, maar eigenlijk is iedereen het er wel over eens dat Vlissingen de spelers heeft om bo venin mee te doen. Excuses Maar voor de winterstop was er vaak een (soms goed) excuus voor Vlissingen moet zich revancheren voor de eerste competitiehelft een domper. Er was buspech, spe lers waren onfortuinlijk in de af werking en tegenstanders waren tegen Vlissingen dan juist weer wel érg fortuinlijk. In 2018 is er echter geen ruimte meer voor ex cuses. Vlissingen moet gaan pres teren als het nog wat van het sei zoen wil maken. Wat dat betreft is de start van dit kalenderjaar hoop gevend. Afgelopen zondag werd hoofdklasser Leonidas met 2-6 verslagen en gisteravond volgde de winstpartij bij Walcheren. Vlissingen, dat aantrad met meerdere spelers die normaal ge sproken op de bank vertoeven, M I Alex Assontsa (19) is een buiten speler uit België. Hij werd de afge lopen maanden door Union Sint- Gillis, dat op het tweede niveau in België uitkomt, verhuurd aan eer- ste-provincialer Auderghem. Maar de meeste ogen waren gisteravond op Daniël Akindayini gericht. Tottenham Hotspurs De 22-jarige Engelse spits met Ni- geriaanse roots werd opgeleid bij Tottenham Hotspur en speelde de eerste seizoenshelft in Noorwegen. woensdag 17 januari 2018 SCHAATSEN VOETBAL BILJARTEN Op sportpark Oude Vaart in Terneuzen wordt zaterdag de DOW Trimloop gehouden. De jeugd start om 14.45 uur (1200 meter). Om 15.00 uur is de start voor de senioren, die 5.2, 10.4 of 15.6 kilometer kunnen lopen. Inschrijven kan in het DOW PV-gebouw. Scheidsrechtersvereniging Zeeuws-Vlaan- deren is zaterdag gastheer van het NK zaal voetbaltoernooi voor COVS (Centrale Organi satie van Voetbal Scheidsrechters) teams. Na een succesvolle editie in 2013 wordt er we derom in Terneuzen gestreden om de natio nale titel. Om 10.30 uur worden de eerste wed strijden gespeeld. De finale van het NK staat om 15.15 uur gepland. Meer informatie is te vin den op www.covszeeuwsvlaanderen.nl I De zaalvoetballers van Smit Sportprij- zen hebben met 9-4 gewonnen van Wentzler Pauwels. De koploper in de eerste klasse van het zaalvoetbal Zeeuws-Vlaande- ren boekte de roy ale zege mede dankzij vier tref fers van Roy van Ham. Nummer twee ZVV Hulst boekte een mon sterzege (13-1) op hekkensluiter Du Commerce. RCS heeft gister avond in een oe fenduel uitgehaald tegen Nieuwdorp. De Souburgers wonnen met 8-1. Mervin Niemants- verdriet (foto) was driemaal trefzeker. Ook Sven van Ro- sevelt, Marlo Ja- nisse, Jordy van Merrienboer, Carlo van Rijswijk en Yordi Nijland en noteerden een treffer. Yerseke speelde in eigen huis vriendschap pelijk tegen Kloe- tinge en bood prima tegenstand, maar moest uit eindelijk met 1-2 buigen voor de eersteklasser. o. Excuses tellen niet Mitchell Minnaard Vlissingen Daniël Akindayini (rechts) tijdens de training, fotocamileschelstraete Na het afhaken van Niek van Sprundel willen de beleidsbepa lers van Hoek zich graag op korte termijn aanvallend ver sterken. Gisteravond stapten daarom twee testspelers het veld op, die zich de komende dagen mogen bewijzen. Barry van der Hooft Hoek Yarick Dorst (midden), foto yarick dorst Yves Nyemb (rechts) ontwijkt een sliding van Maarten van Rosevelt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42