29? Musical Awards Gala Wens poldertracé blijft II II /J\ 95 -AWARDS- 4 WEGENNET OP DE SCHOP Mega-ingrepen zijn het, die Rijkswaterstaat gaat uitvoeren op Schouwen-Duiveland. Dat is hard nodig om de verkeersveiligheid op te schroeven. Voor alle musical fans! grond. Naast de aanleg van het nieuwe stuk weg vanaf de Brou- wersdam worden rotondes aange legd op de Kraaijensteinweg; bij de afslag Westenschouwen en bij de Daleboutsweg. Ook dat merkt het verkeer tussen Zuid-Holland en de rest van Zeeland. Een derde grote ingreep is de aanleg van een ro tonde bij de Zwaardweg, tussen Moriaanshoofd en Zierikzee. Ver der wordt op de Brouwersdam, bij Port Zélande, nog een rotonde aan gelegd. „Als ik kijk naar de veilig heid van rijkswegen in Zeeland dan zit mijn hoofdpijn toch vooral in Schouwen-Duiveland. En daar kunnen we nu wat aan doen. Al hou je ook dan nog altijd een lijst met wensen over." De Noordwelse dorpsraadvoor zitter Fred Batenburg, die zich hard maakt voor veiliger wegen in en om Noordwelle, is positief. Wie van de Brouwersdam afkomt en naar Zie rikzee wil afslaan, heeft zeer slecht zicht. „Het is toch een beetje gok ken nu of je veilig kunt oversteken. Daarnaast hopen wij dat het ver keer over de Stoofweg langs Noord welle straks minder wordt. We pleiten ervoor daar extra maatrege len te nemen zodat het ook veiliger wordt om het dorp in te komen. Dan sla je twee vliegen in één klap." In 2019 staat ook groot onder houd van de Schouwen-Duive- landse rijkswegen op stapel. DAMMENWEG Het is toch een beetje gokken nu of je veilig kunt oversteken Mijn hoofdpijn zit toch vooral in Schouwen- Duiveland Rijkswaterstaat (RWS) pakt stevig uit met het wegennet op Schou wen-Duiveland. Met het doortrek ken van de Dammenweg tussen Stoofweg en Serooskerkseweg en de aanleg van twee rotondes op de Kraaijensteinweg wordt het tracé tussen Brouwersdam en Ooster- scheldekering flink veiliger. In 2020 moet de boel klaar zijn. Bij de twee rotondes die worden aangelegd aan de uiteinden van het nieuwe stuk asfalt tussen Seroos- kerke en Noordwelle worden fiets- tunnels gerealiseerd. De veiligheid van fietsers is zowel prioriteit voor het Rijk als ook voor provincie en gemeente Schouwen-Duiveland. Een rib uit het lijf van de overheid. „We denken er alles uitgeperst te hebben wat mogelijk is", zegt om gevingsmanager Steven Hoven van RWS. Al met al wordt voor bijna 15 mil joen euro aan de Schouwen-Duive- landse wegen verspijkerd. De aan leiding is EuroRAP, een Europese methode om de veiligheid van we gen in kaart te brengen. Het streven is dat alle rijkswegen minimaal een veiligheidsniveau van drie sterren hebben. Op Schouwen-Duiveland moet daarvoor flink de schop in de AANSLUITING N57 Boek nu tickets voor de liveshow op woensdag 24 januari 2018 woensdag 17 januari 2018 Oosterschelde Miljoenen voor meer veiligheid Het voorontwerpbestemmingsplan van de verkeersmaatregelen ligt ter inzage. In het dorpshuis van Noordwelle konden mensen de plannen bekijken en reageren, foto ernesta verburg De wens was er en is er nog steeds. Voor velen is het on voorstelbaar dat het oude pol- der-tracé, waarbij de Dammen- weg strak van Oosterscheldeke- ring naar Brouwersdam wordt doorgetrokken, niet wordt aan gelegd. Sinds de bouw van de kering is over dat tracé gesteg geld, tot en met de Raad van State aan toe. De kans dat het er ooit nog van komt, wordt vol gens voorstanders met elke in vestering in de Kraaijensteinweg kleiner. Het poldertracé zou de Kraaijensteinweg ontlasten en daarmee ook het verkeer door Burgh-Haamstede heen. „Dit is de doodssteek voor Burgh-Haamstede", zegt dorps bewoner Piet-Jan Landegent. „Aan de noordkant ligt natuur, aan de zuidkant liggen rotondes. Het is niet gezond voor een dorp dat het niet meer kan groeien." - Fred van Batenburg - Steven Hoven Esme Soesman Noordwelle Nieuwe weg me twee rotondes (ir it ticket Tijdens deze groots opgezette liveshow vanuit het AFAS Circustheater in Scheveningen worden de prestigieuze Awards voor Nederlands grootste musicalsterren en beste producties uitgereikt. Op deze avond worden niet alleen de prijzen uitgereikt, maar worden exclusieve fragmenten van het nieuwe musicalseizoen getoond. [WvS iaIAT1- Bestel uw tickets op pzc.nl/musical-awards-gala

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36