m André Hazes brak bijna met Monique REIS VAN DE WEEK 29 EFfeweg.nl of bel 08810 30 800 GELDIG T/M 24-01-2018 ROME, FLORENCE EN VENETIË Voor veel (zeker jonge) mensen is realitytelevi- sie an offer they can't re- fuse. Dat dacht Barbie waarschijnlijk ook in 2010 bij de start van Oh Oh Cherso. Het gaat momenteel niet goed met de Haagse realityster. Ze belandde in een neerwaartse spiraal die na over matig drugsgebruik, zo bracht de fa milie gisteren naar buiten, voorlopig eindigt in het ziekenhuis. Het drama voltrok zich niet lang na haar felle uithaal naar de makers van haar se ries. Ze voelde zich 'misbruikt' voor de kijkcijfers. Gaat de lancering naar het sterren dom wel gepaard met enige media training? Worden de nieuwe BN'ers voldoende gewapend tegen al die plotselinge aandacht? Het zijn vragen die bij de trieste situatie van Barbie om de hoek komen kijken. „De geboorte van kinderen, dat is vreugde. Een huwe lijk sluiten, daar wa ren 1,2 miljoen men sen getuige van. Maar dan een echtschei ding, dat is ingrij pend hoor", zegt haar woordvoerder Jake Hampel die Saman- tha de Jong, zoals ze echt heet, al jaren bij staat. Hij deed wat hij kon aan begeleiding. „Neem Ranking The Stars. Drie jaar lang kreeg ze de aanvraag om daaraan mee te doen, maar daar hebben we toch van afgezien. In dit programma is iedereen dermate scherp dat ze zich zou kunnen vergalopperen. Mijn taak was haar te beschermen." Goede begeleiding is, zeer terecht, steeds belangrijker geworden Hysterisch Koen van Dijk, alias Koen Kardashian vanwege zijn voorliefde voor luxe en blingbling, zat onder meer in de rea- lityseries Niet Lullen Maar Poetsen (PowNed) en Queens of the jungle (SBS 6). „In het begin werd ik wel in de gaten gehouden. 'Niet té hyste risch doen', hoorde ik dan bijvoor beeld. Het is bij mij heel snel gegaan allemaal. Af en toe word ik gek van steeds weer met iemand op de foto gaan, maar ik sta stevig genoeg in mijn schoenen." De 25-jarige Rotterdammer was blij met wat tips over hoe om te gaan met online kritiek. „Want er was een tijdje veel haat op social media. Vooral mijn moeder vond dat vrese lijk. Ik kreeg verder geen cursus of zo, het waren adviezen tussendoor. Niets kwaads over de producenten, maar ik had misschien wel wat mediatraining ge wild." Niet Lullen Maar Poetsen-producent Ewout Ge nemans van No Pictures Please zegt op dit vlak nog steeds veel te leren. „Want goede begeleiding is, zeer terecht, steeds belangrijker geworden. Ik dacht er in het verleden wel eens te makkelijk over." Genemans maakte veel programma's in het reality- genre als Passie in de Polder (over 'gewone' Hollanders die willen doorbreken met zelfgemaakte pornofilms) en Ik Heb Het Nog Nooit Gedaan (over mensen die laat zijn met het verliezen van hun maagdelijkheid). „Zelfs bij Van Luizenleven Naar Luiers (EO) kregen deelnemers bagger over zich heen. En dat programma ging, heel onschuldig, over aanstaande vaders", ver telt de tv-producent. „Zenders gaan er zorgvuldiger mee om. Ik weet dat RTL inmiddels hele protocollen heeft waarin staat hoe om te gaan met de hoofdrol spelers in een realityserie. Die hanteren wij als pro ducent ook." Zorgvuldig RTL is zich bewust van zijn verantwoordelijkheid. „Wij zien het als onze taak om zorgvuldig om te gaan met de mensen die meewerken aan onze pro gramma's. Dat is een wisselwerking tussen de kandi daten, de producent en ons." RTL zegt veelvuldig ge sprekken te voeren met alle betrokkenen. Volgens Genemans is er niet alleen meer begeleiding tijdens opnames. „Er wordt tegenwoordig aan de voor kant al meer over nagedacht. Reality- series volgen vaak mensen die wat excentrieker in het leven staan dan anderen. Dan moet je als producent en zender jezelf de vraag stellen: wil len we deze mensen wel op tv bren gen? Voor een nieuw programma waar we mee bezig zijn, nemen we ook een psychologische test af. Ik heb al een paar keer tegen geïnteresseer den gezegd: het lijkt me niet verstandig." Nathalie Pieters, sinds 2013 als tv-maker verant woordelijk voor de realitysoap Roy Donders: Stylist van het Zuiden, zegt dat goede begeleiding altijd bo venaan haar lijstje staat. „Je weet nooit helemaal hoe iets uitpakt, maar bij Roy was de aandacht hysterisch. Niet normaal", gaat Pieters verder. „Er was een moment dat hij er echt even doorheen zat en toen liet ik hem met rust. Ge lukkig is hij een stabiele persoonlijkheid. En na elke serie gingen we met hem en zijn familie in gesprek. Heeft iedereen nog wel zin in een vervolg?" Huispakken Volgens de producent ligt een deel van de verant woordelijkheid bij de realitysterren zelf. „Zolang ze zichzelf maar herkennen in het resultaat. Ik liet Roy altijd alles zien, want het moest zijn verhaal zijn. Ook zei ik: tv is leuk, maar zorg dat je op iets anders kan terugvallen. Bij Roy is dat zijn huispakkenwinkel. Dat is en blijft de basis van zijn bestaan." Ze prijst verder de rol van RTL waar de soap werd uitgezonden. „Ik had een hotline met ze, er werd altijd gevraagd naar hoe het ging met Roy. Daar was RTL heel correct in." Ook Barbies woordvoerder Jake Hampel is te spreken over de rol van de zender. „De laatste drie jaar hoefde Samantha geen promotionele activiteite: eer te doen voor de reallifedocu's. Van de zender hoefde zij nergens op te draven, maar kon zij moeder zijn voor haar kinderen." Monique op de dag voor het eerste concert opeens in Ahoy opdook. „Mijn eerste reactie was: 'wat kom je doen?' Toen zei ze: 'we hebben hier samen naartoe gewerkt, dan maken we het ook samen af." Een verhaal dat vrijwel helemaal overeenkomt met een ruzie tussen de overleden André Hazes senior en zijn Rachel. Ook bij hen leidde de stress voor een groot concert bijna tot een breuk. „Ja, dat vind ik ook eng", aldus André junior. „Na drie in tense dagen was het tussen Monique en mij weer oké. Vervol gens gingen we op vakantie en toen is het echt goed ge komen." De stress rond zijn twee concerten brak André bijna op. „Ze had me zelfs uit huis gegooid. Ik had ook het punt bereikt waarop ik dacht: prima", zo laat hij los in het februari nummer van &C, het maandblad van Chantal Janzen. De twist van het stel dat op dat mo ment net een jaar een zoontje (André) had, werd opgelost toen VOOR €379 8-DAAGSE BUSREIS vertrekgarantie! AANBIEDING! €20,- KORTING woensdag 17 januari 2018 GO roem komt de realiteit Gudo Tienhooven Dennis Jansen Ewout Genemans effeweg.nl Deze busreis combineert het romantische Venetië met de eeuwige stad Rome en het cultuurrijke Florence. Vanuit de levendige bad plaats Rimini kunt u mee naar Venetië. De lagunestad met zijn talrijke eilandjes, kanalen, bruggen, boten en gondels spreekt tot ieders verbeelding. Ook bezoekt u Rome. De vele monumenten en de vele gezellige pleinen met terrasjes zullen u zeker verrassen! INCLUSIEF VERTREKDATA EN PRI3ZEN 7 hotelovernachtingen in goede 3* hotels 23,31 maart £399/- €379,- 7 maal ontbijt en diner 5 april£429;- €409,- Stadsrondrit en-wandeling Rome o.l.v. gids 23,28apriL £449/- €429,- Stadswandeling Florence o.l.v. gids 5,18,25 mei £46Sf- €449,- Begeleiding door uw chauffeur/reisleider 8,15,22juni £469/- €449,- Vervoer per Comfort Class touringcar 6,20,27juli £469/- €449,- 3,17augustus. .£469;- €449,- •J Verona, stad van Romeo Julia en Arena 7 september£46Sf 21 september. £449;- €429,- Dagtocht Venetie optioneel r. vT-,™- 28 september£399?- €379,- Orvieto met indrukwekkende Dom f 20 oktober£399;- €379,- Programma Dagl Heenreis Dag 2 Verona Dag 3 Vrije dag/ dagtocht Venetië Dag 4 Orvieto Dag 5 Rome Dag 6 Kunststad Florence Dag 7 Vertrek Italië Dag 8 Terugreis Fouten voorbehouden. ExcL. reserveringskosten en CalamiteitenFonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 17-01-2018 t/m 24-01-2018. Niet geldig i.c.m. andere acties. Zanger André Hazes (23) en zijn vriendin Monique Westenberg (40) gingen door een relatie crisis, vlak voor zijn concert reeks in Ahoy afgelopen okto ber. Het ging volgens André zelfs zo slecht dat Monique hem het huis uitgooide. Kortingscode EWREIS03

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29