De valkuilen van reality-tv 28 MEDIA &CULTUUI ANGELA KIJKT TV Worden realitysterren als Barbie, die vorige week na overmatig drugsgebruik in het ziekenhuis belandde, wel voldoende begeleid en tegen zichzelf in bescherming genomen? Producent Ewout Genemans: „Ik dacht er in het verleden wel eens te makkelijk over." Is praten over je salaris inderdaad het laatste taboe, zoals Astrid Joosten zei bij de ope ning van haar nieuwe NPO t-show Wat Ver dien ]el Hebben we het onderling inderdaad makkelijker over seks dan over geld? Dat bete kent dus dat als zij een programma had ge maakt over het intieme leven van een bepaalde beroepsgroep, dat rechters en chirurgen wél in de rij hadden gestaan om te vertellen hoe vaak ze het per week doen met hun partner of met welke verpleegkundigen ze in de medicijnkast zijn gedoken? Ik waag het te betwijfelen. Meisje voor Kardashian lilt Edwin Hawkins overleden Hoop dat het ietsje beter gaat met Samanthade Jong en dat ze de hulp krijgt die ze nodig heeft. Moet er steeds aan denken. Volgens mij kletsen we net zo makkelijk over geld als over seks, als het maar niet te veel in de persoonlijke details gaat. We brallen graag tegen vrienden in de kroeg over hoe we die ene aantrekkelijke persoon verderop aan de bar eens alle hoeken van de kamer zullen laten zien en over hoe we bij de baas toch maar mooi een dure leasebak hebben losgepeuterd. Maar wat we nu echt klaarmaken tussen de lakens houden we net zo angstvallig privé als het be drag dat we maandelijks op de bankrekening krijgen gestort. Wat niet wegneemt dat het een intrigerend onderwerp is. Dat heeft Astrid Joosten goed gezien. Zelfs de aankondiging van het nieuwe programma was al aanleiding voor mensen in mijn omgeving om er een voorzich tige boom over op te zetten. „Voel jij de be hoefte om je salaris te delen?" „Eh, nee. Jij?" Dus hulde dat ze er een programma over maakt. Hulde voor de mensen als professor Casper van Eijck die er gingen zitten maandag avond en openheid gaven over hun inkomen. Maar een ding moet me als tv-kijker toch van het hart: was er nou geen spannender opzet te bedenken dan deze wie-van-de-drie-opstel- ling waarbij Annemarie van Gaal en Felix Rot tenberg streden om de rol van nieuwe Albert Mol? Het deed zo jaren 8o aan allemaal. En dan dat verschrikkelijke vintage-VARA-toontje van Rottenberg: dit vind ik wel een terecht be drag, dat niet.Dat is nu precies de reden dat mensen er maar het zwijgen toe doen, omdat je er als buitenstaander geen goed oordeel over kunt vellen. Maar wie weet zit het venijn in de laatste af levering, waarin Joosten heeft beloofd haar ei gen salaris te onthullen. Hopelijk staan daarin de tarieven in tv-land centraal. Benieuwd of Rottenberg dan ook zo onverschrokken zijn mening durft te geven over het inkomen van zijn goede vriend Matthijs van Nieuwkerk. Quote van de dag Salaris woensdag 17 januari 2018 GO SHOW Kim Kardashian en Kanye West zijn ouders ge worden van een dochter. De baby heeft nog geen naam ge kregen. Het kind kwam ter we reld via een draagmoeder. Kim en Kanye hebben al een dochter (4) en een zoon (2). MUZIEK Sa de Realitysterren Barbie, Koen van Dijk en Roy Donde^FOTosanp Gospelzanger Edwin Hawkins is maandag op 74-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkan ker. Hawkins had in 1969 een grote hit met het nummer Oh Happy Day en zong mee op de hit Lay Down van Melanie. —Actrice Georgina Verbaan twittert over Barbie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28