)ED 25 5£* DE UITSLAG €325 €359 renscherm; om je pols te dragen om al tijdens de afdaling je capriolen te bekijken. Sprongetjes Door naar SnowWorld Zoetermeer om met twee ski- en snowboardlera- ren de belangrijkste factor te testen: beeldkwaliteit. Beeldstabilisatie is hierbij het toverwoord. „Zelfs als je geen sprongetjes maakt, zou je zon der stabilisatie kotsmisselijk worden wanneer je achteraf je beelden zou bekijken." Vier van de vijf camera's maken gebruik van elektronische sta bilisatie, waarbij schokken worden gecompenseerd door digitaal een uit snede te maken van het geschoten beeld. Nadeel van dit softwarematige trucje is dat je een buffer van pixels inlevert, waardoor deze optie bij de meeste camera's alleen in een min der fijngepixelde opname mogelijk is. Alleen de GoPro 6 biedt ook elektro nische stabilisatie in het haarscherpe 4K. De beelden van dit model zijn so wieso een lust voor het oog: de kleu ren spatten ervan af en dankzij het hoge aantal fps (frames per seconde) levert-ie de meest vloeiende slow motion video's af. Sony maakt als enige gebruik van Zonder stabilisatie zou je kotsmisselijk worden wanneer je het beeld bekijkt optische stabilisatie, waarbij een be wegend onderdeel in de lens daad werkelijk de schokken compenseert. De camera is hierdoor wel ietwat groter van formaat, maar de voorde len wegen daar zonder meer tegenop. Je levert niet in op beeldkwaliteit, noch loop je het risico alsnog uit de bocht te vliegen door een overijve rige, digitale stabilisator. „Al met al de beste allrounder", oordeelt Jeroen. „En zijn hogere prijskaartje helemaal waard." Uitstekend resultaat Slimme zuigkracht en goed betaalbaar Topper meteen prijskaartje woensdag 17 januari 2018 GO •4 Dankzij spraakher kenning hoef je niet steeds je handschoe nen uit te doen. FOTO JEAN PIERRE JANS 1. Sony FDR- X3000R €529 Een su blieme, optische stabilisator en ook prima presterend als de sche mer invalt of je juist vroeg de berg op gaat. Het scherm is klein, maar dat wordt gecom penseerd door de afstandsbe diening met kleurenscherm. Spatwaterdicht en met behui zing voor duikvakanties. 2. GoPro Hero 6 €425 Het meest gebruiks vriendelijk: zeer prettig menu, waterdicht tot tien meter diepte en met spraak herkenning. Uitstekend beeld ook: veel contrast, heldere kleu ren en ook in de scherpste op names nog digitale stabilisatie. 3. GoPro Hero 5 Op het eer ste gezicht identiek aan zijn nieuwere broertje. Qua beeldkwaliteit (fps, stabilisatie, low light) echter de mindere. 4. Garmin Virb Ultra 30 Qua presta ties vergelijk baar met de GoPro 5 en eve neens voorzien van touchscreen en spraakherkenning. Helaas is dit de enige camera met water vrees, waardoor er in de sneeuw een (meegeleverde) behuizing vereist is. —Jeroen Horlings Op tweakers.net lees je veel meer specificaties uit deze test. 5. Nikon KeyMis- sion 170 €299 De eerste actieca mera van de Japanse cameragigant is een aardige poging, maar kent nog volop verbeterpunten. De twee knoppen zijn handig, maar het bekende menu leent zich niet voor actiecamera's. Het scherm mag ook groter en de resolutie hoger. grote schoonmaak in z'n eentje te klaren. Ook moet je niet vergeten telkens de accu op te la den. Want als die eenmaal leeg is, moet je wel even geduld hebben voordat je weer kunt zuigen. Maar voor kleine huishou dens of als aanvulling op je vaste stofzuiger is hij ideaal. —Tom Haze Meer draadloze steel- stofzuigers vergelijk je op besteproduct.nl Samsung Powerstick VS6000 Easy Reach Prijs: €209 Max. accuduur: 30 min. Slank, wendbaar en presteert prima op zowel een harde vloer als laagpolig tapijt. Heeft een verwis selbare batterij en is makkelijk schoon te maken. De inhoud van de stofcontainer is met 0,25 liter wel wat aan de kleine kant en het is niet het stilste exemplaar. Black Decker SVJ520BFS Prijs: €139 Max. accuduur: 20 min. Fijne steelstofzuiger voor een re latief zacht prijsje. De stofzuiger- mond is flexibel en goed te stu ren bij hoekjes en bochtjes. Doordat de stofzuigermond vrij hoog zit, is het zuigen onder de meubels wat lastiger. De zuig kracht is dik in orde en past zich vanzelf aan de ondergrond aan. Dyson V8 Absolute Prijs: €500 Max. accuduur: 40 min. De V8 excelleert op elk vlak. Mooi design en de opzetstukken klik je eenvoudig in en uit elkaar. De stofzuiger is stil, wendbaar en presteert op zowel vloer als tapijt uitstekend. De accuduur is royaal en maakt het plaatje compleet. De prijs is wel pittig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25